Борис Акунін і Антон Носик сформулювали дві тактики протестного голосування

  1. Популярні опозиційні блогери продовжують сперечатися про найбільш ефективної тактики протестного голосування....

Популярні опозиційні блогери продовжують сперечатися про найбільш ефективної тактики протестного голосування. Борис Акунін пропонує голосувати проти всіх. Антон Носик - голосувати за Прохорова. Думки спостерігачів розділилися приблизно навпіл.

У середу Борис Акунін написав в своєму блозі про рішення голосувати 4 березня "проти всіх" (проставивши "галочки" навпроти прізвищ усіх кандидатів). Письменник нагадав, що раніше він провів опитування на сайті "Ехо Москви", де запитував у своїх читачів і однодумців, яка з протестних тактик поведінки на виборчій дільниці (голосувати за одного з "неголовних кандидатів" або проти всіх) представляється їм найкращою.

Тоді ж Акунін висловив готовність приєднатися до "спільного рішення", навіть якщо воно не співпаде з його власним. Але так як "єдиної позиції" з цього питання немає навіть приблизно, Акунін прийняв рішення самостійно. Тобто голосувати проти всіх.

Письменник пояснює, що на відміну від думських виборів, де "зіпсовані" бюлетені додають голосів переможцю, на виборах президента ці голоси не дістаються нікому - ЦВК передбачив для різних виборів різні методики. Розподіляючи мандати в думу, ЦВК приймав за 100% тільки голоси, подані за що пройшли до парламенту партії. 4 березня голосу "проти всіх" з підрахунку не виключаються.

"Все" покрещенние "бюлетені, виявлені в урні, ніякому Путіну не підуть. У нинішніх умовах найбільш вразливою точкою авторитарної влади є питання про легітимність нинішніх виборів. Саме через це режим сьогодні найбільше нервує: раптом значна частина суспільства відмовиться визнавати ці вибори законними, а Путіна - законно обраним президентом? "Хрестоносна" тактика - це не тільки голосування проти Путіна, це ще і голосування проти самих нечесних виборів ", пише Акунін.

Також він пояснює, чому його не влаштовує ще одна "тактика Болотній площі" - голосування за Михайла Прохорова. Цей кандидат в сьогоднішніх умовах не має жодних шансів на успіх, вважає Акунін: "Вважаю, Прохоров просто хоче набрати політичної ваги на майбутнє. Тому і всіляко ухиляється від критики Путіна - щоб не псувати відносин з майбутнім президентом. З якого дива я буду допомагати Михайлу Прохорову, якщо він веде якусь свою гру? ".

Більшість коментаторів блогу Бориса Акуніна з його думкою згодні і до нього приєднуються. Є, однак, і інші думки. Головне заперечення полягає в тому, що треба не чекати появи хорошого кандидата, а голосувати за найменш поганого. "Стертих фраза" політика є мистецтво можливого "залишається, незважаючи ні на що, так само справедливою, як і за часів Бісмарка. А крики" всі вони одним миром мазані "і" поки немає в списках Буковського / Новодворської / Подрабінека / Шіропаева, голосувати не піду ", ніколи конструктивними були", пише ukrfan. "Прохоров поки що єдиний, за кого не дуже соромно", вторить йому 14_august.

Ще одне заперечення проти тактики "проти всіх" - Михайло Прохоров може створити власну партію і має шанси бути загальним лідером для значного числа опозиціонерів, зазначає shiloves1: "У Прохорова на цих виборах ясне завдання - подолання 10% порога, що дасть йому моральне право для організації власної партії. Чому йому в цьому не допомогти? Тому, що ні поливає помиями Путіна? Правильно робить, він не в опозиційну журналістику збирається, а в реальну політику, і з Путіним йому ще доведеться спілкуватися в самих різних форматах ".

У четвер свої заперечення Борису Акуніну оголосив у власному живому журналі інший популярний блогер - Антон Носик. На його думку, опонентам діючої влади слід не чекати ідеального кандидата, а вибирати з того, що є.

"Адже це зовсім не в докір ні Акуніним, ні моїм батькам. Вони не вибирали, в якій країні і при якій владі їм народитися, рости, вчитися підземному сміху і неучасті в публічній політиці. І пострадянський їх досвід - боротьби, перемоги, нездійснених надій на краще майбутнє - теж не вина їх, а загальна наша біда. Зрозуміло, що їм з нами по дорозі, що вони точно так само, як і ми, не хочуть ще 12 років ботокса, чиновницьких яхт, авіалайнерів, палаців і справи Магнітського. просто їм би хотілося, щоб цю еру закінчили як-небудь без їх допомоги. щоб хтось інший вики ал в президенти не Путіна, а вони будуть дивитися з боку, висловлювати скепсис і задавати єдиному альтернативному кандидатові каверзні питання. Як їх обранець Явлінський, гордий тим, що не спробував сам що-небудь в країні поправити, а гордо ухилявся від будь-якої відповідальності за перетворення . Коли ж його однопартієць Задорнов зважився взяти на себе відповідальність, його просто вигнали з партії. Як вигнали і Навального, і Яшина, і всіх, за ким готові були піти виборці. Їхня доля - сумніватися і дотримуватися білизну одягу. А наша справа - бруднитися, хапатися за будь-яку можливість, віддавати голоси кому завгодно. У тому числі і за них ", пише Носик.

У свою чергу Носик заперечують, що, голосуючи за Михайла Прохорова, він вибирає недостойного кандидата. "Я, як і Акунін, які не зливаюся без бою, ми висловлюємо свою громадянську позицію і голосуємо проти тих, хто не заслужив наших голосів. А Ви Мара і йдете на угоду зі своєю совістю, голосуючи за шахрая і злодія, якого вам підсунув так нелюбимий вами Путін ", пише cruzoe.

Проте Носик вважає, що найбільш ефективною тактикою буде все ж голосування за "найменш непристойного" кандидата: "Я не посоромлюся бруднитися, а віддам свій голос за Прохорова. Щоб якщо не в першому, так в другому турі ботокс йшов палити. Може, це і буде помилкою, але я краще помилюся, ніж Зіллюся без бою. за себе - і за того хлопця ", пише блогер.


Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Саме через це режим сьогодні найбільше нервує: раптом значна частина суспільства відмовиться визнавати ці вибори законними, а Путіна - законно обраним президентом?
З якого дива я буду допомагати Михайлу Прохорову, якщо він веде якусь свою гру?
Чому йому в цьому не допомогти?
Тому, що ні поливає помиями Путіна?