Проточні та накопичувальні водонагрівачі: в чому різниця

  1. Накопичувальні водонагрівачі
  2. проточні водонагрівачі
  3. Як підібрати проточний водонагрівач
  4. Як підібрати накопичувальний водонагрівач
  5. Поради експерта

Сьогодні виробники пропонують 2 основних типи водонагрівачів: проточний і накопичувальний. У чому ж переваги і переваги двох способів отримання гарячої води? Сьогодні виробники пропонують 2 основних типи водонагрівачів: проточний і накопичувальний

Накопичувальні водонагрівачі

Накопичувальні системи здатні працювати навіть при мінімальному тиску у водопровідній магістралі. При цьому потужність водонагрівачів зазвичай не перевищує 2-3 кВт - прокладка окремої лінії і установка спеціальної розетки не буде потрібно. Накопичувальний нагрівач (бойлер0 працює за принципом, згідно з яким холодна вода постійно витісняє гарячу, що дозволяє підключати до ємності відразу кілька водорозбірних точок.

Ще один важливий плюс - можливість постійної підтримки заданої температури (наприклад, + 70С). Така опція можлива завдяки наявності регулюючого пристрою, яке при падінні температури включає водонагрівач, а при досягненні потрібного значення відключає. Навіть при відключенні електрики гаряча вода повністю охолоне тільки через 12-15 годин, завдяки наявності теплоізоляційного шару в конструкції бака.

Єдине слабке місце бойлера - нагрівальний елемент, який бажано міняти через 3-4 роки експлуатації. На відміну від проточної системи, накопичувальний водонагрівач має більш тривалий термін служби і меншу вартість. Дрібної бойлер Electrolux EWH 50 Royal на 50 літрів можна купити в інтернет магазині https://formulaklimata56.ru/ приблизно за 180 доларів. Єдине слабке місце бойлера - нагрівальний елемент, який бажано міняти через 3-4 роки експлуатації

проточні водонагрівачі

Головний плюс проточних водонагрівачів - моментальна гарячої води, причому в необмеженій кількості, тому що для цього не потрібні накопичувальні ємності. Проточні пристрої відрізняються невеликими габаритами, малою вагою і досить привабливим в естетичному плані видом. Ще один плюс - наявність регулювальної системи, за допомогою якої можна отримати воду, нагріту до заданої температури, тобто, немає необхідності в придбанні змішувача. Практично всі проточні водонагрівачі не потребують будь-якого догляду, технічного обслуговування.

Але є і негативна сторона, пов'язана, перш за все з високим споживанням електроенергії (від 5-ти кВт і вище). Якщо ви вирішили встановити проточну систему нагріву, то варто уважно подивитися на проводку, тому що вона повинна витримувати струм не менше ніж в 16 ампер. В іншому випадку доведеться монтувати окрему розетку, з'єднані безпосередньо до введення або замінювати електропроводку. Також проточні системи чутливі до нестачі тиску в водопроводі. Але є і негативна сторона, пов'язана, перш за все з високим споживанням електроенергії (від 5-ти кВт і вище)

Як підібрати проточний водонагрівач

Необхідну потужність проточного водонагрівача можна розрахувати за формулою P = Q × (t1 - t2) × 0,073, де:

  • Q - протока води літр / хв .;
    P - потужність, Вт;
    t1 - температура на виході;
    t2 - температура на вході.

Приклад: потрібен проток теплої води 10 літрів в хвилину з тим. 37 градусів, а тим. вхідної холодної води 7 градусів, тоді потужність проточного водонагрівача дорівнює: P = 10 × (377) × 0,073 = 21,9 кВт.

Як підібрати накопичувальний водонагрівач

При вибору обсягу бойлера можна орієнтуватися на усереднений разовий витрата однією людиною теплої води:

  • Ванна 150 - 180 літрів.
  • Душ 50 - 90 літрів.
  • Умивальник 6 - 17 літрів.
  • Кухонна мийка 20 - 30 літрів.

Поради експерта

Експерти виділили кілька основних моментів, які слід враховувати всім споживачам при виборі нагрівачів. На їхню думку, сучасні водонагрівачі є оптимальним варіантом вирішення ситуації, коли немає подачі гарячої води. Для того, щоб правильно вибрати техніку, фахівці рекомендують всім споживачам враховувати деякі важливі нюанси.

В першу чергу, експерти акцентують увагу на тому, що покупець повинен гранично ретельно ознайомитися з виробниками такого спеціального обладнання. За даними проведених опитувань серед жителів, найпопулярнішою моделлю є газовий нагрівач, який не вимагає великих витрат. Саме колонка подібного типу економічніше, ніж електричні аналогові моделі. Це обумовлюється тим, що вартість газу значно нижче електроенергії. Рекомендується при виборі газової колонки враховувати, наскільки водонагрівач буде завантажений. Фахівці вважають, що в разі максимального використання нагрівача, слід вибирати моделі, потужність яких становить 24 кВт. Устаткування з меншою потужністю, наприклад в 19 кВт, підійде для звичайного середнього використання.

Ще один вид водонагрівачів, який за даними опитувань, користується досить великою популярністю у споживачів, бойлер. Даний тип нагрівача функціонує за рахунок споживання електричної енергії. Техніка накопичувального типу збирає певну кількість води і нагріває її. Також бойлер підтримує необхідну температуру води за допомогою встановленого термодатчика. Існують моделі, які мають функцію, яка виробляє захист і знезараження води від бактерій.

Читайте також:

У чому ж переваги і переваги двох способів отримання гарячої води?