Економія електрики після обслуговування бойлера.

Link: Одна з ваших помилок в тому що при збільшенні температури тена ви забуваєте що струм споживаний теном падає

На скільки?

Для нагрівачів застосовують ніхромові сплави, що мають досить малий ТКС, з цього, думаю, зміна опору при нагріванні ТЕН-а буде не значним. Шкода довідника під рукою немає ...

Якщо включений ТЕН вийняти з води, то він досить швидко розжариться до красна і може навіть распалвіться.
Тобто, збільшення опору ТЕН-а при нагріванні практично не обмежує рассеиваемую на ньому потужність і його (опір) можна не враховувати.

DWD: Вийде ситуація, коли ТЕН, "прокачувати" величезна кількість енергії і працюючи дуже довго так і не зможе нагріти воду.
ТЕН не зможе нагріти воду навіть за нескінченний проміжок часу лише в тому випадку, якщо потужність що віддається воді буде менше потужності тепловтрат стінок бойлера. Виникає питання, куди ж буде діватися залишилася потужність (якщо потужність, що підводиться не зміниться при накипу, а вода залишається недогріти)? А що залишилося тепло виведеться в атмосферу через НЕ теплоізольовані частини корпусу бойлера. Іншими словами, вода буде грітися менше, а якась частина бойлера - більше, повітря навколо бойлера - теж більше.

DWD: Тобто, збільшення опору ТЕН-а при нагріванні практично не обмежує рассеиваемую на ньому потужність і його (опір) можна не враховувати.

Чи не правильний висновок ... ТКС нихрома в 16 разів нижче ніж у вольфраму ... Заради інтересу порахуйте ток запуску лампочки розжарювання через опір холодної нитки лампочки? Я виміряв опір 100Вт лампочки в холодному стані воно дорівнює 37Ом разом ток запуску 220В / 37 = 5,9А. при нагріванні нитки ток зменшиться до ... 100Вт / 220В = 0,45А разом ток змінюється в 5,9 / 0,45 = 13 разів ... Але справа навіть не в величині зменшенні струму, а в тому що ви не хочете розуміти найголовнішого - якщо ви при міркуваннях приймаєте потужність розсіювання тена константою, то за рахунок збільшення часу нагрівання бойлера збільшується сумарна потужність яка перейшла в тепло, і тепла буде більше ніж потрібно для нагріву 100л води. Для простоти аналізу припустимо що час нагрівання 100л води до 100 градусів становить 1год при чистому тене, і дві години при брудному тене. Тобто час нагрівання при брудному тене збільшилася в два рази, то на підставі затвердження що потужність споживана з мережі константа при будь-якому стані тена, можна робити однозначний висновок - при брудному тене тепла виділилося в два рази більше, тому що при чистому тене однієї години досить для нагрівання 100л води, тобто ми за дві години виділили тепла достатнього для нагріву 200л води, але ми то нагріли всего100л води до температури 100 градусів, і для цього потрібно тільки половина від витраченої потужності. Тепер самий каверзне питання - куди поділося тепло якого досить для нагрівання 100л води?

АК: Іншими словами, вода буде грітися менше, а якась частина бойлера - більше, повітря навколо бойлера - теж більше.

Якщо глибоко капати то чим вище температура води по відношенню до температури навколишнього середовища тим інтенсивніше будуть втрати тепла, якщо брати формулу втрат на випромінювання то там температура в чётвёртой ступеня, так що чим менше часу вода знаходиться при високій температурі тим повільніше будуть втрати тепла, так що ось ....
Думаючи що це до бойлера важко застосувати, тому що теплова ізоляція цілком виконує свою функцію, і втрата тепла у поза у нормального бойлера не така висока що б її брати до уваги ...

DWD: Якщо провести тепловий розрахунок, тоді можна буде точніше дізнатися втрати і порівняти результати.
Для точних розрахунків немає точних даних по теплопровідності і площі поверхні розсіювання тепла. Але, уявімо, що тен ідеально ізольований від води, тоді вся споживана енергія буде йти на його нагрівання. Наростання температури триватиме до тих пір поки потужність втрат тепла не зрівняється з потужністю портебляемой з мережі. Якщо ми прийняли ідеальну теплоізоляцію від води, тоді тепло може виділятися тільки через висновки тена. А тепер звична ситуація: висновки тена - це радіатор до якого зсередини пригвинчений супертранзістор виділяє, скажімо, 1500 Вт тепла, питання до якої температури розігріється такий радіатор (тобто висновки тена)? З цим питанням перегукується і другий випадок:
Link: куди поділося тепло якого досить для нагрівання 100л води?
Тобто якщо вода нагрівалася в 2 рази довше, то через висновки тена має розсіюватися половина потужності спожитої з мережі.

Уф! Ну і "надіскусснічалі" Уф .

Mastak: А "сусід" не поділиться досвідом? Що є "очищення бойлера"? Тільки ТЕН або вся внутрішня поверхня бака?
На жаль поруч не стояв - займався іншою справою. Але вичищеною накипу на клейонці залишилося дохрена.

АК: Я теж хочу почути від SerSer конкретні цифри економії.
Завтра буде конкретика в цифрах.

DWD: Може причина економії в менших витратах на нагрів?
Я теж до цього варіанту схиляюся - чистий ТЕН швидше нагріває воду і, відповідно менше споживає ел-ва.

Арс: Якщо бойлер використовується для підтримання води в гарячому стані цілодобово
Саме. Включений постійно в мережу.

АК: А може ... температура підводить (холодної) води змінилася? А може ... крутонули ручку терморегулятора? А чи варто електролічильник по водонагрівача, або впало загальне квартирний споживання електроенергії за місяць? А може, зменшилася кількість мешканців, які споживають гарячу воду і електрічесво взагалі?
Так і є:
SerSer: ... тим більше тепер, коли дочка майже не живе з нами у зв'язку з навчанням у іншому місті.
Вода та ж сама.
Ручка на колишньому місці-перевіряв після чистки.
Електролічильник загальний.
Вона не живе постійно вже 2 роки, ДО чистки бойлера. Цифри і терміни - постараюся завтра.

SerSer: Я теж до цього варіанту схиляюся - чистий ТЕН швидше нагріває воду і, відповідно менше споживає ел-ва.
Поясніть тоді, куди дівається зайва спожита потужність? Вірніше тепло, сгенерированное нею.

Хто знає, до якої температури нагрвается спіраль в Тене, якщо зовнішня температура, припустимо, 50 градусів? Адже всередині між спіраллю і металевим корпусом Тена знаходиться наповнювач (пісок, кераміка?) З невідомої теплопровідністю. Ну або може відома теплопровідність цього наповнювача ?. А то без цього параметра неможливо виконати коректний тепловий розрахунок. Решту можна і поміряти (геометричні розміри, температуру зовнішнього боку бака (хоча на дотик він здається кімнатної температури, на зразок), температуру води).
Ще б знати теплопровідність накипу не завадило.

Не знаю я як пояснити. Питання - у Вас елетрочайнік коли швидше нагріває воду і вимикається - до чистки спіралі або після?

Непогана завдання для "руйнівників міфів" Непогана завдання для руйнівників міфів

АК: А що залишилося тепло виведеться в атмосферу через НЕ теплоізольовані частини корпусу бойлера. Іншими словами, вода буде грітися менше, а якась частина бойлера - більше, повітря навколо бойлера - теж більше
Але ж Бойл цілодобово тримає цю температуру, значить в будь-якому випадку втрати тепла через стінки будуть постійними.

Виникає питання, куди ж буде діватися залишилася потужність (якщо потужність, що підводиться не зміниться при накипу, а вода залишається недогріти)?
Заради інтересу порахуйте ток запуску лампочки розжарювання через опір холодної нитки лампочки?
Тепер самий каверзне питання - куди поділося тепло якого досить для нагрівання 100л води?
Що є "очищення бойлера"?
Тільки ТЕН або вся внутрішня поверхня бака?
Емпература підводить (холодної) води змінилася?
Крутонули ручку терморегулятора?
А чи варто електролічильник по водонагрівача, або впало загальне квартирний споживання електроенергії за місяць?
А може, зменшилася кількість мешканців, які споживають гарячу воду і електрічесво взагалі?