- Асортимент тканин, з яких шиють одяг
- Групи найкращих тканин для одягу
- Натуральні літні тканини для повних дівчат і одяг з бавовни
- Одяг з льону для повних жінок і фото лляної одягу
- Одяг з вовни і кашеміру для повних жінок і сукні з щільної тканини
- Одяг з шовку для повних: моделі суконь з крепдешину та інших шовкових тканин
- Штучні тканини для повних жінок
- Синтетичні тканини для повних жінок
- Моделі модного одягу з трикотажу для повних жінок (з фото)
- Яка тканина для якого одягу краще підходить
Найкращими тканинами для одягу є ті, що виготовлені з натуральних волокон.
Однак і сучасні штучні і синтетичні тканини відповідають всім вимогам екологічності, до того ж, мають такі незаперечні якостями, як несминаемость і зносостійкість. Щоб підібрати тканини для повних жінок, потрібно враховувати, який малюнок тканини стрункішою, а який, навпаки, повнить; яка тканина облягає фігуру, а яка, навпаки, надає їй додатковий обсяг. Також необхідно при виборі тканини для одягу врахувати і масу інших важливих чинників - яких саме, ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.
Асортимент тканин, з яких шиють одяг
Асортимент тканин, що випускаються сучасною текстильною промисловістю, надзвичайно великий і налічує понад 4 тисяч артикулів. Він щорічно поповнюється модними новинками, а тканини, що втратили свою актуальність, знімаються з виробництва.
Сучасні текстильні магазини настільки радують око і піднімають настрій, що відвідування їх стає для жінки якщо не святковою подією, то релаксом точно. Коли ми розглядаємо нові колекції пальтових тканин, докладаємо шовку-на-віч, дивуємося хитромудрості принтів на літніх трикотаж, оцінюємо якість підкладок і клейових матеріалів і головне - мріємо, мріємо, мріємо ...
Серед усього розмаїття необхідно вибрати ту тканину, носити яку вам буде комфортно, а колір і орнамент прикрасить, перетворить і зробить молодше і привабливіше ваше обличчя і фігуру. Адже одній людині ідеально підходять одні фактури тканин, а іншому на-віч зовсім інші. До того ж часто модні візерунки гармонійно виглядають лише на певному типі фігури.
Щоб зробити правильний вибір, потрібно подивитися асортимент тканин, їх волокнистий склад, «плюсах» і «мінуси», навчимося відрізняти натуральні тканини від синтетичних. Також потрібно вивчити фактуру тканини, візерунки, принти і забарвлення. Обов'язково потрібно з'ясувати, яка тканина стрункішою, і який вплив робить малюнок на сприйняття постаті. З яких же тканин шиють одяг, і які з них є кращими?
Групи найкращих тканин для одягу
Всього груп тканин для пошиття одягу три, а саме:
- ткані полотна (або просто тканину);
- трикотажні полотна (або просто трикотаж);
- неткані матеріали.
Кращі тканини для одягу повинні відповідати екологічним вимогам і мати високі характеристики. Крім того, вибираючи, яка тканина краще для одягу, не можна забувати про її колористичне оформлення.
За колірним рішенням все тканини поділяються на такі групи.
Білені, напіввибілена - натуральний або освітлений колір волокон рослинного і тваринного походження.
Гладко крашені - це тканини, пофарбовані в один колір по всій поверхні і лицьової, і виворітного боку.
Пістрявоткані - тканини, в яких колористичний ефект досягається шляхом переплетення ниток качка й основи різних кольорів. Малюнок зазвичай має вигляд смуг, клітин, ромбів, геометричних і рослинних візерунків або складне жаккардовое переплетення.
Набивні (з друкованим малюнком) - це тканини з набитим друкованим малюнком на гладкої тканини. Тканини з друкованим малюнком найбільш поширені і різноманітні з художнього оформлення.
Меланжеві - це тканини, вироблені з пряжі, виготовленої з суміші різних за кольором або відтінку волокон.
Від виду ткацького переплетення ниток основи і качка залежить характер і малюнок лицьового боку тканини. Залежно від складності ткацькі переплетення можуть бути простими, дрібноузорчатими, складними і крупноузорчатого.
Найвідоміші і поширені переплетення - полотняне, саржевое, атласну і сатинове.
Які тканини для якого одягу підходять, і які тканини для одягу найкраще вибирати повним жінкам, описано в наступних розділах статті.
Натуральні літні тканини для повних дівчат і одяг з бавовни
Бавовняні тканини використовуються для пошиття постільної, столової, натільної білизни, дитячої, сімейної та спортивного одягу. Також бавовняні тканини використовуються в якості підкладки і приклада (х / б дублерин) при пошитті одягу. Одяг з натуральних тканин для повних жінок краще за все, так як вона пропускає повітря, в ній менше потіють, і вона не викликає подразнень навіть на найбільш проблемних і чутливих ділянках шкіри (наприклад, під грудьми). І в цілому натуральні тканини з бавовни, шовку, льону і вовни - найкращий вибір для повних жінок. Їх гігієнічні властивості настільки високі, що носити речі з таких тканин приносить справжнє задоволення.
Бязь, ситець, сатин, байка, сукно, батист - ось далеко не весь перелік бавовняних тканин, і кожне з цих назв нам добре знайоме з дитинства.
Найпопулярніші, найбільш вживані і ефектні бавовняні тканини для пошиття одягу повним жінкам - це батист, а також сорочкова, плащова і джинсова тканини.
Батист - легка, трохи прозора тканина для блуз і сарафанів, тунік, суконь. Дуже красиво виглядають з цієї літньої тканини для повних вироби, декоровані прошва, мереживом, легкої тасьмою, пов'язаної вручну гачком. Все це створює неповторний «сільський», дуже модний і актуальний романтичний стиль.
Сорочкова тканину - легка, але добре тримає форму. До складу сорочечної тканини, крім бавовни, входить ще й лавсановим волокно. З сорочечної тканини для повних дівчат шиють прекрасні блузи і сорочки ділового стилю, так необхідні кожній жінці.
Плащова бавовняна тканина виготовляється з додаванням лавсану і прекрасно підходить для спортивних курток, ветровок, брюк.
Джинсова тканина - найпопулярніша і всіма нами улюблена бавовняна тканина. Джинсові тканини можуть бути м'якими, щільними, гладкими, рубчіковимі. Для більшої еластичності до складу тканини часто додають еластан.
Одяг для повних з бавовни дуже практична, так як бавовняні тканини міцні, легкі, шкарпетки, м'які, з високим показником гігроскопічності, хорошими гігієнічними властивостями і мають невисоку вартість. Додавання штучних або синтетичних волокон робить тканину малосминаемой, більш міцною і зносостійкого.
За характером забарвлення і обробки бавовняні тканини випускають побіленими, гладкоокрашенних, пістрявотканими, з друкованим малюнком і зі спеціальними видами оздоблень.
Бавовняна тканина або бавовняна з додаванням інших волокон обов'язково буде горіти яскраво-жовтим полум'ям з запахом паленої папери, на волокнах буде утворюватися сірий попіл, який легко розсипається між пальцями, якщо його розтерти. Якщо ж утворився замість попелу невеликий твердий грудочку, то до складу тканини входили штучні або синтетичні волокна.
Потрібно пам'ятати про те, що бавовняна тканина дає усадку від води, так що перед розкриємо обов'язково потрібно її намочити в прохолодній воді, висушити і попрасувати. І ще одна неприємність - тканина з друкованим малюнком або гладкофарбована можуть линяти. Цікавтеся цим моментом у продавця або перевіряйте самі, але не купуйте тканину, не перевіривши її. Річ, яка втрачає колір, одноразова, а часу і сил на її пошиття було витрачено багато. Так як же перевірити, линяє чи тканину? Візьміть невеликий шматочок білої бавовняної тканини, намочіть його теплою водою і потріть про строкату тканину десь скраю, біля кромки, щоб не зіпсувати весь відріз.
Добре б повторити процедуру, намочивши шматочок білої бавовняної тканини теплою водою з милом. Якщо ні в першому, ні в другому випадку біла тканина не забарвиться про строкату, а строката висохне і малюнок на ній не змаститься, то з таким відрізом можна працювати. Ця тканина якісна.
100% -ву натуральність можна визначити і по горінню. Хороший кравець завжди ходить в магазин тканин з запальничкою в сумочці . Склад тканини пишуть на ярлику, але перевіряти повинні вміти все. Дуже неприємно купити дорогий «натуральний» шовк і, пошив з нього блузу, виявити, що носити її вкрай некомфортно: тіло не дихає, шви колються, тканину сильно мнеться.
Одяг з льону для повних жінок і фото лляної одягу
Льон для повних - це ще один оптимальний варіант. Правда, істотним недоліком лляних тканин є їх сильна сминаемость. Для поліпшення пружних властивостей в їх склад додають синтетичне волокно - лавсан.
Ці тканини використовують для пошиття постільної і столової білизни, портьєр і літніх костюмів, жакетів, брюк, суконь. Лляні тканини щільні, жорсткі, міцні, малорозтяжні, гігроскопічні, але їх теплозахисні властивості надзвичайно малі. Тому з лляних тканин шиють тільки літній одяг.
Подивіться на фото одягу з льону для повних: вони дозволяють приховати недоліки фігури і підкреслити її гідності:
Носити одіж або діловий костюм доставляє щире задоволення: здається, що літній вітерець продуває наскрізь пухку поверхню тканини і політиці прямо «холодить»! Особливо комфортний льон для повних жінок, так як вони важко переносять спеку.
За характером забарвлення лляні тканини найчастіше бувають побіленими і напіввибілена (мають свій злегка жовтуватий або сіруватий натуральний відтінок), гладко крашені, з пістрявотканими і надрукованим малюнком. Моделі з льону для повних переважно повинні бути однотонними.
В процесі розкрою одягу для повних з льону можуть виникнути труднощі через жорсткості тканини. Викрійки слід обманювати голками на відріз тканини, так як льон ковзає і можливі зсуви шарів.
Одяг з льону для повних жінок, до складу якої входить лавсан, вимагає більш ретельної волого-теплової обробки. Льняна та напівлляних тканин вмощується після прання, і перед розкриємо її необхідно намочити в прохолодній воді, висушити і ретельно проутюжить. Якщо лляна одяг для повних жінок з друкованим малюнком, перевірте, чи не «пливе» чи малюнок після прання, так, як і бавовняну тканину.
Одяг з вовни і кашеміру для повних жінок і сукні з щільної тканини
Плаття з щільної тканини для повних жінок - особливий напрямок модельного бізнесу. Так як ці тканини досить щільні, перед дизайнерами стоїть завдання «не додати» солідним дамам зайвих кілограмів. Вовняні тканини красиві, міцні, теплі і виглядають вишукано і багато. Їх застосовують для суконь, жакетів, брюк, костюмів, пальто і інших речей.
Одяг для повних жінок з вовни незамінна в холодні сезони.
Альпака - легка, тонка, з жовтуватим блиском, дуже цінна вовняна тканина з вовни лам альпака. Тканина має натуральний колір тваринного і підрозділяється на 22 колірних відтінку: від чисто-білого до бежевого, сріблястого, коричневого та чорного.
Бостон - щільна вовняна тканина в дрібний похилий рубчик. Її випускають забарвлену переважно в темні кольори. Шиють з бостона костюми, пальто.
Драп - важка, щільна, вовняна тканина для зимових і демісезонних пальто. Драпове тканина має складне ткацьке переплетення і складається з двох шарів, завдяки чому володіє високими теплозахисними властивостями.
Кашемір - легка вовняна або напіввовняна тканина, з якої шиють сукні та шарфи-палантини. Кашемір для повних - оптимальний варіант, так як з усіх вовняних тканин він найтонший.
Шотландка - вовняна тканина з малюнком в клітку.
Шевйот - щільна, м'яка, ворсиста, вовняна або напіввовняна тканина для пальто і костюмів.
Твід - вовняна тканина, м'яка на дотик, еластична, важка, з маленьким ворсом, меланжева або з ми вузликами на поверхні. З твіду шиють ділові костюми, сарафани, сукні, пальто .
До чистошерстяних тканинам відносять також тканини, що містять синтетичне волокно - капрон. Воно створює ефект іскри і становить всього 10% добавки.
Вовняні та напіввовняні волокна горять з запахом паленого пера, утворюючи попіл, а наявність синтетичних домішок дасть освіту твердого оплавленого грудочки
Напівшерстяні тканини містять в своєму складі, крім вовни, віскозу, лавсан, нітрон і інші волокна.
Це дає можливість зробити дорогу чистошерстяних тканину більш дешевої, зменшити усадку, а також зробити тканину більш пружною. На таких тканинах прекрасно тримаються заутюженнимі на брюках стрілочки, склади на спідницях, а також плісировка, яка не зникає навіть після прання.
Вовняні та напіввовняні тканини виробляють гладкоокрашенних, пістрявотканими, меланжевими і з друкованим малюнком.
Готовий виріб слід періодично здавати в хімчистку, так як натуральна шерсть сильно сідає і вбирає в себе пил.
Домашня прання може зіпсувати зовнішній вигляд улюбленої речі.
Тканини з великим вмістом (більше 30%) лавсану часто називають «сухими». Вони складно піддаються прасування, а шви мають трохи стягнутий вид.
Так що при покупці завжди цікавтеся процентним вмістом синтетичних волокон, пам'ятайте про складність в пошитті і влажнотепловой обробки.
Одяг з шовку для повних: моделі суконь з крепдешину та інших шовкових тканин
Шовк для повних - оптимальне рішення для пошиття як вечірніх суконь, так і красивою домашнього одягу. Ці тканини використовують для пошиття тунік, блуз, суконь, вечірніх нарядів, халатів, піжам.
Жоржет - легка, дуже тонка і напівпрозора шовкова тканина, жестковатая на дотик. З неї шиють ошатні блузи, сукні.
Креп-жоржет - шовкова тонка, напівпрозора, блискуча тканина, з якої шиють блузи, сукні, туніки. Крім іншого тканину відрізняється жорсткістю, пружністю і великий Обсипальність на відкритому зрізі.
Крепдешин - шовкова тканина з дрібнозернистої поверхнею і помірним блиском. Крепдешин для повних використовується для пошиття легких суконь, сарафанів, блузок.
Муар - щільна, яка переливається на світлі різними відтінками, шовкова або полушелковую тканину. З муару виготовляють вечірні сукні, стрічки, а також застосовують в якості обробки.
Епонж - шовкова тканина з шорсткою поверхнею і різнобарвним візерунком у вигляді смуг, клітин, візерункового меланжу і т. Д., На поверхні якої є потовщення, петельки, вузлики. Епонж застосовують для пошиття суконь, блуз, тунік.
Моделі суконь із шовку для повних надзвичайно легкі, красиві, м'які, але в той же час пружні, з приємним блиском. Шовкові тканини міцні і мають прекрасні гігієнічні властивості, високу вартість.
Деякі види шовкових тканин виробляють з невеликим додаванням штучних ниток і використовують для пошиття суконь, костюмів.
Шовкові тканини можуть бути гладкоокрашенних, яскравозабарвленими, мати друкований або витравлений малюнок, гофрованими зі всілякими видами оздоблень.
Тканини з шовку складні в пошитті і розкрої. Вони ковзають, розтягуються і «пливуть» під ножицями, і кроїти їх слід в один шар. Нитки для зшивання швів слід вибирати тонкі. Ще один негативний момент у роботі з шовком - це обсипальність і розрідження зрізів. Блузи і сукні повинні бути досить вільними, так як навіть невелика натяг на швах позначиться розсуненням ниток тканини.
Шовкові тканини сильно сідають після прання, а друкований малюнок може «поплисти» і «змазатися». Проведіть необхідні заходи перед розкриємо: намочіть відріз в прохолодній воді з невеликим додаванням оцту, висушіть і проутюжьте негорячій праскою. Шовкові речі дуже делікатні, і прати їх слід спеціальними засобами, що вони бережуть м'якість і колір. Після прання сушити шовк необхідно в тіні, не під прямими променями сонця, так як на світлі він втрачає свою міцність.
Горять нитки натурального шовку з запахом паленого пера. Згораючи, вони залишають попіл, а наявність невеликих штучних домішок дає освіту невеликого твердого напливу.
Штучні тканини для повних жінок
Штучні тканини для повних хороші тим, що вони прекрасно драпіруються, до того ж гладкі, шкарпетки, щільні, слизькі, з різким або матовим блиском. Їх гігієнічні властивості досить високі.
Штучні тканини широко використовують для пошиття жіночого одягу: суконь, блуз, сарафанів, тунік та багато чого іншого. Тканини з віскозних ниток найбільш поширені: крепдешин, тафта, креп-сатин, креп-марокен, сорочкові, плащові і інші. Підкладкова тканину з віскози (саржа, сатин) вважається однією з кращих.
За характером забарвлення і обробки ці тканини можуть бути найрізноманітнішими: гладкофарбована, з друкованим малюнком, пістрявоткані з металізованими нитками, блискучими накатку і так далі.
Процес розкрою може бути скрутний, тому що штучний шовк ковзають, тягнуться і легко зміщуються під ножицями. Якщо тканина тонка, то на швах нитки розсуваються. При неправильної волого-теплової обробки на тканині можуть утворюватися не піддаються видаленню ласи, так що прасувати краще з виворітного боку або при невеликій температурі.
Синтетичні тканини для повних жінок
Синтетичні волокна отримують шляхом синтезу природних низькомолекулярних сполук. Початковою сировиною служать природний газ, нафту, кам'яне вугілля, ацетилен і інші. Така різноманітність дозволяє отримувати волокна з різними, заздалегідь заданими властивостями.
В даний час існує декілька тисяч видів синтетичних волокон, але їх число зростає з кожним роком. В епоху технічного прогресу стоїть гостра потреба в пошуку нових хімічних матеріалів, замінних настільки дефіцитне натуральну сировину.
Таким чином, були створені волокна з чудовими споживчими властивостями, такими як висока міцність, несминаемость, стійкість до багаторазового прання, стійкість до впливу світла, вологи, бактерій і інші. Одяг для повних з синтетичних тканин набуває все більшої популярності.
Однак гігієнічні властивості більшості штучних волокон дуже сильно поступаються натуральним. Тільки одяг, зшитий з натурального шовку, льону, вовни та бавовни, буде добре пропускати вологу, мати високу гігроскопічність. Тканини з натуральних волокон екологічно чисті і роблять благотворний вплив на здоров'я людини.
Із синтетичних волокон виготовляються різні тканини, трикотажні полотна; їх використовують в панчішно-шкарпетковому виробництві, галантереї.
Часто такі волокна додають до натуральних для отримання сумішевих тканин з покращеними споживчими властивостями і більш низькою собівартістю. Нам добре відомі такі волокна, як лавсан, капрон, нейлон, акрил, поліестер, еластан, лайкра та інші.
Натуральні тканини легко відрізнити від штучних і синтетичних за характером горіння ниток. Тільки натуральні тканини залишають після згоряння сірий попіл, який легко можна розтерти між пальцями. Штучні (крім віскози) і синтетичні волокна після згоряння залишають темний спечений наплив.
Крім того, натуральні тканини при горінні виділяють запах паленого пера або паперу.
Моделі модного одягу з трикотажу для повних жінок (з фото)
Трикотаж - це в'язаний ручним або машинним способом матеріал. У тканинах нитки основи і качка закріплюються досить жорстко, а в трикотажі вони знаходяться у вільному стані. Це надає тканині розтяжність, еластичність, м'якість, але в той же час низьку формоустойчивость і распускаемость. Саме тому трикотаж для повних жінок використовується також часто, як інші натуральні тканини.
В якості сировини для трикотажних полотен використовуються бавовняні, вовняні, штучні і синтетичні волокна.
Трикотажні полотна відрізняються великою різноманітністю застосовуваних видів ниток і пряжі, переплетень і забарвлень, товщини і щільності. Трикотаж для повних може бути гладко-забарвленим, Меланжева, пістрявотканими, з друкованим малюнком.
З трикотажного полотна можна зшити легкий, струмує сарафан, гольф або майку, спідницю, плаття і навіть пальто.
Подивіться, як виглядає трикотаж для повних жінок на фото: тут використовуються найрізноманітніші фасони і забарвлення:
Трикотажна тканина - один з улюблених матеріалів сучасної модниці. Вироби з нього носять в усі пори року. Моделі з трикотажу для повних надають м'якість, обтічність зовнішності жінки, не утрудняють руху навіть при найсильнішому Облягання. Одяг з трикотажу для повних завжди в тренді і не втрачає своєї актуальності багато років.
Властивості цього матеріалу зумовлюють деякі особливості його обробки:
- всі відкриті зрізи необхідно обметувати щоб уникнути распускаемость;
- через високу розтяжності трикотажу зшивати всі шви вироби необхідно розтяжним швом (ланцюговим стібком, зигзагом, спеціальним трикотажним швом або оверлоком);
- при пошитті необхідно використовувати спеціальні трикотажні голки, так як полотно прорубується і в місці проколу голки залишаються дірки;
- для запобігання деформації вироби в плечові шви, горловини, пройми необхідно ставити кромки з нерозтяжного матеріалу.
Модний трикотаж для повних - це розумне вкладення коштів, в такому одязі солідні дами завжди відчувають себе комфортно.
Яка тканина для якого одягу краще підходить
Неткані полотна - це текстильний матеріал з волокон і ниток, вироблений без застосування методів ткацтва.
Неткані матеріали виробляють з натуральних, штучних і синтетичних волокон, а також з вторсировини. Технології скріплення нетканих полотен можуть бути різними: клейова, термічна або ж механічна - прошивний.
До нетканих матеріалів відносяться повсть, фетр, штучні хутра, синтепон, ватин, флізелін.
Під фактурою тканини розуміють характер будови поверхні лицьового боку тканини. Фактура залежить від кількості і величини елементів (ворс, вузлики, рубчик, вкраплення).
Коли кількість цих елементів невелика або вони зовсім відсутні, тканина вважається гладкою:
- якщо гладка тканина має атласну переплетення, то поверхня буде блискучою;
- якщо на поверхні тканини пропущені петлі, то вона буде називатися «букле»;
- якщо на тканині проглядається чіткий рубчик, то вона називається «вельвет»;
- якщо на поверхні тканини рівно стрижений ворс, то це «оксамит».
За характером також розрізняють м'які і жорсткі тканини, прозорі і непрозорі, матові і блискучі. Всі вони мають свої особливості і впливають на сприйняття постаті жінки.
Об'ємні, блискучі, прозорі тканини завжди візуально збільшують фігуру. М'які, гладкі - роблять стрункішими.
М'які тканини (крепдешин, шифон, тонка вовняна тканина, штучний шовк) дуже добре драпіруються, утворюючи красиві округлі лінії. Вони прекрасно підходять власницям всіх типів повних фігур, так як надають м'якість, жіночність, привабливість і крадуть зайву округлість.
Жорсткі тканини (тафта, муар, парча, щільний льон) надають незграбність.
Склади на цих тканинах виглядають торчяще. Жінкам з пишними формами жорсткі тканини можна використовувати лише для суконь, спідниць та інших виробів строгих форм, прямого крою з прямими лініями і складками або виробів прилеглого силуету.
Прозорі тканини (невагомий тонкий шифон, креп-жоржет, маркізет, капрон і інші) ефектно виглядають тільки на молодих, струнких дівчатах. А ось дамам, схильним до повноти, з яскраво вираженою спортивною фігурою або переступили певний віковий поріг, краще відмовитися від подібних нарядів.
Але бувають певні ситуації, коли дуже хочеться обновку з прозорої тканини. Наприклад, на літній відпочинок біля моря добре б мати легку туніку, одягаються прямо на купальник. Можна дозволити собі такий каприз і зшити її з натурального шифону, креп-жоржета з друкованим малюнком. Підібрати тканину можна в колір купальника або капелюхи-панами або в контраст з ними. Прозора тканина з малюнком буде вже напівпрозорої, а натуральний шовк буде виглядати вишукано і дорого.
Непрозорі тканини - це величезне різноманіття бавовняних, лляних, щільних шовкових, вовняних, штучних і синтетичних тканин.
Матові тканини - це тканини, які не мають блиску. Вони гарні для будь-яких фігур. Вибір фасонів нарядів з матових тканин дуже різноманітний.
Блискучі тканини (креп-сатин, атлас і інші) візуально збільшують і без того повну фігуру. Це пояснюється тим, що ореол світла, що потрапляє на блискучу тканину, відбивається і домальовує вам пару зайвих сантиметрів. Не рятує ситуацію навіть чорний, стройнящіх, колір. Якщо ж вам принципово подобається блиск, то використовуйте його лише в аксесуарах.
З яких же тканин шиють одяг, і які з них є кращими?Так як же перевірити, линяє чи тканину?