Розкрій пальто без викрійки і виготовлення коміра Частина 2

Розкрій пальто без викрійки і виготовлення коміра Частина 2 Продовжуємо тему пальто без викрійки, а сама взяла базову викрійку спинки з базової системи 10 мірок https://paukshte.ru/10_merok/ . Для тих, у кого є базова форма по системі 10 мірок ви можете взяти викрійку спинки і побудувати викрійку пальто так як я вам показала в попередньому відео. Для тих, у кого немає базової системи 10 мірок, рекомендую переглянути теми:

Сукня без викрійок https://paukshte.ru/kak-sshit-plate-bez-vykrojki-svoimi-rukami/ .

Халат без викрійок https://paukshte.ru/plate-halat-s-zapahom-bez-vykrojki-svoimi-rukami/

Так як я багато тем вам вже давала (рожеву маєчку, синенький халатик). Побудуйте викрійку спинки і продовжуйте будувати викрійку пальто як ми вам показали в минулому відео https://paukshte.ru/palto-bez-vykrojki-raskroj-i-modelirovanie-vykrojki-chast-1/ .

Таким чином, побудувати викрійку такого пальто зможуть всі володіють системою крою 10 мірок, а також ті, хто не володіє цією системою крою.
Звичайно, всім сподобалося пальто з двошарового кашеміру з яким за технологією доведеться потрудитися, але ця форма згодиться для побудови будь-якого звичайного пальто: викроюйте подборта, обкантовувати, можете робити пальто без підкладки, на подбортах; обкантовувати шви зсередини, якщо ви не хочете ставити подкладочке. Точно також з будь-якої тканини ви зробите такий крій.

Дуже рекомендую вам такий крій, так як ця форма відпрацьована, по ній ми пошили дуже багато речей, не обов'язково з двошарових тканин, цілком можна з одношарових на підкладці. Рукав у такого пальто виходить напів-сорочковий, дуже зручний.

Нагадую як ми зробили викрійку спинки: відкрили трохи шию, на 5 см продовжили лінію плеча, на 3 см опустили лінію пройми і на 1,5 см розширили і від цієї точки Заузе на 2 см лінію низу з боку бокового шва.

При побудові викрійки полички, лінія бічного шва абсолютно збігається, лінія центру спини і лінія центру полички також збігаються. Для балансу по лінії плеча поличка вище спинки на 2 см з боку лінії горловини і на 0,7 - 1 см вище за скосу плеча, ніж по спинці, так як весь обсяг в основному спочатку лінії плеча, а ближче до рукаву немає такого обсягу. Таким чином, поличка від спинки відрізняється тим, що додали край борту і на 1,5 см змінили (поглибили) лінію пройми, а також вивела перегин лацкана, це я вам показувала.

Незважаючи на те, що ми з вами скроїли це пальто фактично «на око», проте подивіться яка гарна у нас вийшла пройма!

Розкрій пальто без викрійки і виготовлення коміра Частина 2 Продовжуємо тему пальто без викрійки, а сама взяла базову викрійку спинки з базової системи 10 мірок   https://paukshte

пройма викрійки пальто

Таку викрійку я рекомендую вам не тільки для одношарових пальто, але і для чого завгодно, як то: будь-які жакетики, укорочені напів-пальто, накидки зі штучного хутра і т.д. Таку викрійку можна використовувати дуже часто і при цьому через обраного матеріалу для пошиття у вас завжди буде нова неповторна річ за перевіреною хорошою викрійці! Сподіваюся, що цю викрійку ви полюбите так само як люблю я, чого вам щиро бажаю!

Після того, як ми змітаємо деталі крою, подивимося на примірці, що у нас вийшло, ми побудуємо рукава для цієї моделі пальто і комір. Те пальто, яке я вам показала, скроєне так само!

Для тих, хто відносно недавно дивиться відео на моєму каналі розповідаю, що той наряд, який ви зараз бачите на мені був уже показаний в рубриці сучасний міський стиль і на столі було показано і розказано як змоделювати крій такий накидки, яку ви зараз бачите на мені https://paukshte.ru/sovremennyj-gorodskoj-stil-plate-i-nakidka-iz-setki/ .

Відкривайте відео, які відзняті раніше і вивчайте.

Може здатися, що в області грудей проситься витачками, але на цьому пальто нам витачками не потрібна, невеликий обсяг в області грудей залишиться, але це так задумано за кроєм і після того, як буде сконструйований рукав, посадка пальто абсолютно зміниться. Силует цього пальто злегка звужений (на 2 см) по лінії низу з боку бокового шва.

Зверніть увагу на край борту, лінію центру переду, точку розташування першої гудзики. На край борта ми додали 2 см, але ви цю лінію будуєте за бажанням і додаєте скільки хочете! Зверніть увагу на край борту, лінію центру переду, точку розташування першої гудзики

На край борта ми додали 2 см, але ви цю лінію будуєте за бажанням і додаєте скільки хочете

посадка по фігурі і лацкан

Внесенням різного показника тільки у одного цього елемента ви, тим самим, можете вже урізноманітнити свій крій.

Тепер приступаємо до виготовлення коміра і рукава!

Ось наш паросток, що переходить в горловину і лацкан. Зараз я вам покажу конструювання коміра як у мене, але швидку побудову «на швидку руку», в подальшому я планую показати вам більш складне конструювання так званого піджачного коміра.

Наприклад ось тут у мене почнеться комір. Отже все кругле і косе необхідно дотримуватися, тому на місці передбачуваного початку коміра ставимо невелику надсечку на тканини, щоб розуміти де вшивати комір. Полички складаємо разом і розкладаємо так, щоб вона була розташована ідеально і обводимо лінію горловини (паросток поки не бере участь в проведенні основної лінії, см фото). Наприклад ось тут у мене почнеться комір

Полички складаємо разом і розкладаємо так, щоб вона була розташована ідеально і обводимо лінію горловини (паросток поки не бере участь в проведенні основної лінії, см фото)

перші кроки в побудові коміра без викрійки

Як тільки ми провели лінію до точки початку ушивання коміра, починаємо малювати лінію самого коміра бажаної форми і величини. см фото Як тільки ми провели лінію до точки початку ушивання коміра, починаємо малювати лінію самого коміра бажаної форми і величини

формування лінії коміра

Отримані лінії коміра відповідають вигинів лінії горловини і довжині паростка, ширина коміра приблизно 8 см. Але для більш кращої посадки коміра необхідно лінію горловини змінити приблизно на 1 -1,5 см на третину всієї її довжини і це ж відстань прокласти оп лінії паростка. Висоту коміра беремо приблизно 9 см. Приблизно по лінії паростка до лінії плеча лінію ведемо рівну, але близько лінії плеча злегка згинає, щоб вийшла невелика западина, см фото

формування лінії коміра

Фактично комірець наш готовий Фактично комірець наш готовий! Якщо ви уважно переглянете це відео ви точно побудуєте цю викрійку коміра.

Після того, як форма майже готова, вирізаємо її і з боку лінії центру спини від згину робимо кілька надрізів, 2 3 надрізу і розсовуємо викрійку, але не більше 2-3 мм кожен розріз, розріз закріплюємо, см фото Після того, як форма майже готова, вирізаємо її і з боку лінії центру спини від згину робимо кілька надрізів, 2 3 надрізу і розсовуємо викрійку, але не більше 2-3 мм кожен розріз, розріз закріплюємо, см фото

Після того, як форма майже готова, вирізаємо її і з боку лінії центру спини від згину робимо кілька надрізів, 2 3 надрізу і розсовуємо викрійку, але не більше 2-3 мм кожен розріз, розріз закріплюємо, см фото

викрійку коміра розрізаємо і розсовуємо

Ось тепер наш комірець готовий. На готовій викрійці підписуємо лінію згину, центр спини - часткова нитка, відзначаємо точку до якої будемо вшивати комір поєднуючи з відміткою надсічкою по поличці з лацканом. Приступаємо до розкрою. Внизу по лінії вметиванія залишаємо припуск 0,7 см. Ось тепер наш комірець готовий

підготовка до крою

По зовнішньому зрізу припуски я не додаю. Кроїти комір необхідно спочатку тільки з макетної тканини. Комір скроїли, ставимо невелику надсечку по центру спини, відзначаємо часткову нитку. Так як в цьому пальто немає шва по лінії центру спини ми ставимо надсечку по лінії центру спини. Щоб вметать комір, поєднуємо надсечкі центрів спини спинки і комірця, сколюємо шпильками, а край коміра з нашими надсічками по лацкана полички. Ідеальне збіг лінії при смётиваніі.

ідеальний збіг ліній коміра і горловини

Зверніть увагу на те, що я змітала комір і примірка у мене без дзеркала, настільки я впевнена в крої і посадці по фігурі того, що ми з вами зробили.

побудова коміра без спеціальної викрійки

Далі буде https://paukshte.ru/palto-bez-vykrojki-raskraivaem-i-vmetyvaem-rukav-i-primerka-chast-3/

На все добре з вами була я, Паукште Ірина Михайлівна і Ястребов Олексій!