Сьогодні ми з вами розглянемо, які бувають мереживні сукні, і змоделюємо одне з них.
Моделювати ми будемо на основі нашої базової викрійки сукні . Тому що (як ви вже знаєте) - все викрійки суконь можуть бути створені на основі однієї базової викрійки, створеної індивідуально під вашу фігуру.
Індивідуальну базову викрійку сукні можна отримати на нашому сайті. Це не займе багато часу - потрібно зняти з себе мірки і вписати їх в спеціальні віконця - на сторінці замовлення базової викрійки - після цього досить натиснути кнопку «Згенерувати викрійку». Вам залишиться тільки оплатити послугу (це недорого), роздрукувати і з'єднати краї листів скотчем і таким чином зібрати вашу викрійку, як пазл, з кількох пронумерованих по порядку листів.
Ну а тепер давайте ж повернемося до наших ажурним і мереживним сукням. Розглянемо, які вони бувають, і змоделюємо одне з них.
Прилягає мереживне плаття
Найпростіше для пошиття сукні. Воно шиється по вашій БАЗОВОЇ викрійки прилеглого силуету. Вам потрібна тканина непрозора в тон (або в контраст) з вашої ажурною тканиною. З простої тканини вам потрібно викроїти спіднє. А з мереживної тканини викроїти верхнє прозоре плаття.
Спіднє може бути виконано як бюст'є і триматися над грудьми за допомогою вшитой в верхній край гумки. Або спіднє може мати бретельки.
Верхнє плаття пришивається до нижнього в бічних швах - або по всій довжині цих швів або тільки в районі пахв - протягом 4-5 см бокового шва йде вниз від пройми.
- Мереживне плаття вільного силуету
- може бути суцільнокроєним (біле плаття на фото нижче), мати відрізну талію з розкльошені подолом і навіть з розкльошені рукавами (чорне плаття посередині нижче). Мереживне плаття може мати і більш складний крій, поєднуючи в собі різні інші прийоми моделювання. Як, наприклад, третє плаття на фото нижче - на ліфі може бути запах у вигляді схрещених внахлест трикутних половинок ліфа, а нижній край подолу може бути підвернутими всередину на манер французького крою «поділ а ля буль».
Часто мереживами прикрашають сукні, зшиті з інших некружевних тканин. Тому можна зшити просто красиве стильне плаття - і додати до нього ніжності у вигляді мереживного СМУЖКИ Подолом. В такому випадку мереживо можна купити особливого вишуканого плетіння або навіть ручної роботи.
І звичайно ж ще один з найпоширеніших прийомів прикраси плаття мереживом - це КОКЕТКА з ажурних АБО мереживної тканини. Форма кокетки може бути різною ( читайте мою статті про моделювання кокеток ) І ви тут вільні пофантазувати собі на втіху і вибрати кокетку будь-якої форми. Форму кокетки може підказати вам саме мереживо - його плетіння, малюнок візерунка.
На чорно-білій сукні нижче - ми бачимо кокетку з геометричною ламаною лінією прітачіванія.
На білій сукні посередині мереживо вирізане фігурним чином, що повторює обриси сукні - таке вільне вирізання форми з мереживної тканини можливо, якщо саме мереживо має жорстке товстеньке плетіння з вузликами на кожному його елементі. Тоді можна сміливо відрізати будь-які елементи мережива і воно буде мати акуратний край.
На третьому чорній сукні з фото нижче - ми бачимо мереживну кокетку, яка йде нахлестом - нашаровується зверху на сам ліф сукні - це теж легко робиться - кокетку вирізаємо довше, ніж вона потрібна, прикладаємо її до деталі ліфа - пишемо по краю ліфа крізь кокетку. Таким чином, вона і пришита до верхнього краю ліфа і вільно спускається далі вниз своїм красивим мереживним краєм.
Щось подібне на мереживну кокетку можна виконати з боку спинки. Мереживні СПИНКА може бути виконана як дві смужки мережив розташовані вертикально і з'єднують нижній край спинки і вузьку кокетку горловини - як на першому плаття внизу. Або це може бути спеціально сплетені чи пов'язаний гачком ажурний елемент, що виконує роль ліфа спинки - коричневе плаття на фото нижче. Або можна на спині змоделювати виріз, який заповнити розрізаний вставкою з тонкого ажурного полотна - третя плаття внизу.
Можна з мереживної тканини викроїти весь ліф цілком. В такому випадку ажурні ліф повинен мати підкладку з непрозорої тканини. Підкладку можна викроїти з тканини в тон до ажурною або в тон вашої шкіри, щоб зберегти це відчуття прозорої легкості. Підкладку можна розкроїти так, щоб вона займала лише окрему ділянку ліфа, прикриваючи груди і дозволяючи іншим частинам ліфа залишатися прозорими.
Мереживо можуть прикрашати ліф, зшитий з простої тканини. Причому МЕРЕЖИВНІ АПЛІКАЦІЇ на ліфі можна зробити надзвичайно вишуканими, якщо заздалегідь обміркувати цікаве розташування мережив на передній частині ліфа. Задумуючи таке плаття краще попередньо вивчити, які мережива є в продажу. І попередньо добре зробити кілька малюнків того, як можна цікаво обіграти ту чи іншу мереживо на ліфі вашого плаття.
Продовжую ідею про мереживних аплікаціях на сукнях, можна пошукати в продажу мережива НЕПРАВИЛЬНА ВІЛЬНОЇ ФОРМИ або знайти тканину з якої можна вирізати окремі ділянки вишивки. Ними можна прикрасити будь-яку частину сукні - ліф, поділ, рукав.
Також дуже красиво виглядають сукні, підперезані мереживом по лінії талії. Такий мереживні ПОЯС виглядає дуже вишукано і створює відчуття тендітною і ніжною фігури.
Мило виглядають смужки мережива нашиті ярусами у вигляді воланів. Причому МЕРЕЖИВНІ Волан можуть бути виконані цілком з ажурною тканини (як на першому плаття з фото нижче). Або мереживні смужки можна вшити між воланами (як на чорно-бежевій сукні). Або можна чергувати ярусами мереживний волан і волан зі звичайної тканини.
Ну а тепер вам, звичайно ж, не терпиться дізнатися, що саме ми будемо шити.
Зустрілося мені на сторінках інтернету миле плаття. Воно таке ніжне і літній, що захотілося зшити саме його.
Зшити таке плаття просто - його викрійку легко змоделювати на основі нашої БАЗОВОЇ викрійки сукні. Приступимо до моделювання:
КРОК ПЕРШИЙ - проаналізуємо фотографію плаття і порівняти його елементи з базової викрійки:
- Ми бачимо, що плаття має відрізну талію - тобто ліф викроюється окремо, поділ окремо - і потім все це зшивається. Значить, на ми будемо створювати окремо викрійку ліфа, окремо Подолу.
- Ми бачимо, що плаття зібрано по талії на гумку - вірніше на кілька рядів гумки. Значить, в районі талії сукня має бути досить широким, щоб було що стягувати гумкою в складочки.
- Ми бачимо, що верхня частина плаття (ліф) виконана у вигляді запаху двох половинок ліфа. Значить, і форма ліфа повинна бути у вигляді половинок - правої і лівої.
- Ми бачимо, що половинки ліфа мають подовжену лінію плеча. А внизу ці половинки ліфа прісборени на гумку і мають складочки. Значить, і на викрійці половинки ліфа ми повинні намалювати довгу лінію плеча, а половинку ліфа в нижній своїй частині ще й розширити, щоб було потім чого ужиматься в складочки.
Розглянемо плаття і порівняти його елементи (лінію плечей, горловину і т.п.) з обрисами базової викрійки:
- Футболка відрізне - ліф окремо, поділ окремо.
- Ліф сукні складається з двох половинок, що йдуть в невеликий нахлест один на одного по центру грудей.
- Кожна половинка ліфа має подовжену лінію плеча, як в Цільнокроєна рукаві.
- Половинки ліфа в районі пояса зібрані в гумку.
- Поділ у верхній своїй частині зібраний на гумку, як і ліф.
Що ж, аналіз проведено, тепер вперед - приступаємо до моделювання всіх тих елементів, які ми помітили.
КРОК ДРУГИЙ - відокремлюємо ліфів частина викрійки.
Беремо нашу базову викрійку кладемо її на новий аркуш паперу і обводимо по краях. І ось на цій намальованою копії базової викрійки ми будемо малювати всі елементи нашого сукні.
Спочатку відзначаємо на ній лінію краю ліфа. Якщо ми уважно подивимося на наше плаття з фото, то зауважимо, нижній край ліфа проходить не строго по лінії талії дівчини, а трохи вище. Ми теж на нашій викрійці позначимо цю лінію вище лінії талії - на 5 см буде достатньо. Можна відразу відрізати по цій лінії шматок нашого листа, можна пізніше - зараз ми намалюємо половинку ліфа, і тоді можна буде її вирізати.
Також давайте вирішимо, якої довжини нам робити лінію плечей. Це на ваш розсуд, можна зробити довшим, щоб вона більше звисала на руку, можна коротше. Підійдіть до дзеркала, прикладіть сантиметрову стрічку збоку біля основи шиї і відміряйте відстань від шиї до плеча і трохи нижче по руці. Скільки відміряєте на собі, стільки і відміряйте потім на нашій базової викрійці, починаючи від краю горловини і під нахилом вниз за край плеча (зелені лінії на фото і на картинці).
Відрізаємо поділ від ліфа - лінія відрізу проходить трохи вище лінії талії, тому що у нашого сукні на фото край ліфа йде не рівно по талії, а трохи вище (див на 5). Далі визначаємо довжину лінії плеча і відкладаємо це відстань на нашій базової викрійці.
КРОК ТРЕТІЙ - моделюємо половинку ліфа.
Тепер від цієї верхньої лінії плеча потрібно опустити вниз дві лінії.
Ліва сторона ліфа спускається до того ж краю, що і бічна сторона ліфа на базовій викрійці (на ній відзначте точечкой, де у вас буде закінчуватися пройма, тобто отвір для руки).
Права сторона ліфа - йде прямо і чуть чуть заступає за серединну осьову лінію (чорна лінія на малюнку) - цей заступ потрібен для того, щоб полички ліфа вийшли з легким перекриттям одна на одному - щоб запах вийшов.
У підсумку ми отримуємо проекцію ліфа у вигляді такого кособокого прямокутника.
Але наша половинка ліфа повинна внизу мати розширення - адже вона буде прісбаріваться на гумку - і після прітачіванія гумки затягне в потрібні нам розміри. Тому половинку ліфа ми зараз ще і розширимо.
Розширення робиться просто - вирізаємо половинку ліфа - нарізаємо ножицями 2-4 надрізу на половинці ліфа внизу - кладемо цю нарізану половинку на новий аркуш паперу - розсовуємо лопаті - і обводимо олівцем. Одержаний розширений силует - і буде нашою ОСТАТОЧНОЇ викрійки полички ЛІФА.
Моделюємо половинку ліфа і робимо її розширеної в внизу, так як вона буде потім прісбаріваться на гумку.
Проектуємо обриси ліфа на базову викрійку.
Відзначаємо край пройми (жовта точка), щоб знати, де буде закінчуватися отвір для руки і починатися бічний шов.
Вирізаємо цю проекцію половинки ліфа і розширюємо її нижню частину (нарізаємо смужками, розсовуємо і обводимо на новому аркуші паперу).
КРОК ЧЕТВЕРТИЙ - робимо викрійку Подолу.
Поділ у нас буде прямокутний. Причому прямокутник потрібно вирізати такий, щоб його ширина збіглася з нижнім краєм нашого ліфа. Тому що до цього лифу ми його будемо пришивати.
Тому довжину і ширину прямокутника ми зараз визначимо дослідним шляхом.
Довжина (вона ж висота) прямокутника буде такою, якої довжини ви хочете отримати плаття - мірка А. Підійшли до дзеркала поставили край сантиметра до області трохи вище талії (там де у нас буде край ліфа) - і опустили сантиметра до того рівня, де ви хочете бачити край подолу - ось це ви знімете мірку А і такий буде довжина вашого подолу.
Ширина Подолу - буде дорівнює краях двох половинок ліфа покладених один на одного в маленький нахлест по центру. Можна заміряти на викрійці нашої половинки ліфа - його нижню частину (мірка Б) - але при вимірюванні трохи не дійти до кінчика (адже там буде нахлест з іншою половинкою). І заміряти таким чином на ліфі мірку Б - потрібно помножити на два - щоб отримати ширину Подолу.
Ось дізналися довжину і ширину Подолу - креслимо такий прямокутник - і отримуємо викрійку нашого Подолу.
Моделюємо поділ сукні. Висота Подолу (мірка А) може бути будь-який, а ось ширина подолу повинна збігтися при зшиванні з нижнім краєм ліфа. Нижній край ліфа - це наші половинки ліфа одне до одного з невеликим нахлестом. Тому, заміривши нижній край половинки ліфа (мірка Б), ми отримаємо половину ширини нашого Подолу. Заміряємо не весь нижній край, а трохи на доходу до того місця, де половинка ліфа піде внахлест з іншою половинкою.
КРОК П'ЯТИЙ - робимо викрійку ліфа спинки.
Викрійку ліфа спинки можна зробити двома шляхами.
Шлях перший буде довгим - це той же шлях, яким ми робили з викрійку ліфа переду. Взяти базову викрійку спинки - на ній відміряти плече, провести бічні лінію ліфа - і намалювати лінію горловини потрібної вам глибини - а потім розширити ліф спинки. Або можна зробити ще швидше і простіше (див. Нижче).
Другий шлях до створення викрійки ліфа спинки - займе 2 хвилини. Просто на новому аркуші паперу обвести поличку ліфа переду - два рази дзеркально її відобразивши (зліва і справа з невеликим наїздів один на одного по центру внахлест). А потім це зображення двох покладених внахлест половинок ліфа просто обвести олівцем - (горловину намалювати будь-якої форми) - і в і тозі ми швидко отримаємо ліф спинки - з тією ж шириною плеча, і з тим же ступенем розширення внизу для прісбаріванія на резінку- як і у ліфа переду. І тому до викрійці спинки підійде також форма Подолу переду - форма поділу переду буде рівненько підходити і до ліфа спинки.
І щоб швидко отримати викрійку ліфа спинки можна просто обвести на аркуші паперу укладені в нахлест полички ліфа переду (горловину можна намалювати будь-яку).
КРОК ШОСТИЙ - викроює деталі сукні і зшиваємо їх.
Тепер все що нам залишається - це викроїти з тканини всі деталі сукні. А це - дві полички ліфа переду, ліф спинки і два однакових прямокутника Подолу.
Половинки ліфа укладаємо один на одного внахлест - Наживляємо вручну і пишемо на машинці - отримуємо готовий ліф переду.
До готового лифу переду пришиваємо прямокутне полотно Подолу.
І можна відразу в таку цільну ЛІФО-Подольний частина переду - вшити гумки. В районі талії - по лінії краю ліфа і на 5-7 см нижче - робимо кілька смужок гумки. Тут можна вшивати котушкові нитки-гумки. Або звичайні білизняні гумки пришити рядком зигзаг.
Пришиваємо гумки внатяжку. А потім вони самі стягуються і стискають плаття в районі талії в природні складочки-сборочкі.
Ви запитаєте - як дізнатися якої довжини відрізати смужки гумок, щоб вони в потрібному ступені стискали плаття - і не впивалися б вам потім в талію. Довжину відрізків гумок з'ясувати дуже просто. Берете гумку, обмотує її один раз навколо талії - в легку приємну для вас натяжку - і відрізаєте. Отриманий відрізок ділимо на два рівні половини - тому що одна піде на спинку, інша на перед. І ось таких відрізків-половинок вам потрібно буде кілька - тому що вони будуть розташовуватися на талії в кілька рядів.
Все те ж саме робимо з деталями спинки - зшиваємо ліф спинки з подолом спинки. І в районі талії внатяжку пришиваємо кілька смужок гумок. Отримуємо цільну ЛІФО-Подольний спинку.
І тепер потрібно з'єднати перед зі спинкою в бічних і плечових швах. Бічні шви ми строчи до тієї самої позначки (жовтої точки) яка позначає край пройми, тобто отвори для рук.
Потім обробляємо краю горловини, і краю пройм - можна просто загнути до вивороту і пристрочити - можна обробити полосочкой мережив. І по нижній частині Подолу теж пришити мереживо.
Одягати таке прозоре мереживне плаття потрібно на комбінацію Якщо у вас її немає - ви можете її зшити з будь-якого тонкого трикотажу. Просто обвести на ньому звичайну Базову Викрійку - зробивши горловину глибше, а лінію плечей коротший (або навіть замінити лінію плечей бретельками). І така основа під плаття - потім згодиться вам і для інших прозорих мереживних суконь, які ви надумаєте пошити. Тому що як ви переконалися шити з мережива це просто. А результат завжди виходить просто чудовий.
Вдалого вам пошиття!