Які бувають види тканин

Ажур - тканина з бавовняної, вовняної або шовкової пряжі, що має наскрізний орнамент. Була дуже популярна в першій половині XIX століття.

Альпака - легка, м'яка, тонка тканина, виготовлена полотняним або саржевим переплетенням з вовни однойменного домашньої тварини, якого розводять в Перу і Болівії. Дуже цінний вид вовни.

Ангора (ангорська шерсть) - виготовляється з вовни ангорських кроликів і кіз, що розводяться на фермах Англії, Франції, Італії, Японії. Використовується в трикотажному виробництві.

атлас - гладкокрашеная тканину з шовкових ниток з блискучою поверхнею атласного переплетення. У перекладі з арабської «атлас» означає «гладкий». На Русі атлас відомий з XV століття: він широко використовувався для виготовлення одягу для знаті - жупанів, ферязі, сіряк, сарафанів і сорочок. В сучасній моді з нього виготовляють жіночі сукні для урочистих випадків, ошатні блузки та костюми. Атлас використовується також як підкладкова тканину. атлас   - гладкокрашеная тканину з шовкових ниток з блискучою поверхнею атласного переплетення

Види тканин - фото: тканина атлас, альпака, оксамит, батист, біфлекс, букле, вельвет, велюр і віскоза.

Ацетатний шовк - шовк, що виготовляється з штучних волокон, вперше отриманих в 1925 році хіміками Celanese Corp. of America (США).

оксамит - бавовняна, м'яка тканина, що має ворсову поверхню. Оксамит буває гладкофарбована або візерунчастим. Його використовують для виготовлення вечірніх суконь і костюмів, брюк і піджаків. Оксамит-стрейч чудово розтягується і добре облягає фігуру завдяки еластичним волокнам в складі тканини. Використовується для виготовлення футболок і кофт.

Батист - легка і щільна, ніжна на дотик, бавовняна або лляна тканина полотняного переплетення. Тканина названа в честь фламандського ткача Батіста з Камбре, вперше виготовив її в XIII столітті. З батисту виготовляють блузки, сукні, жіноче та дитяче білизна, носові хустки.

Брокат - шовкова тканина з гладкокардовим малюнком і з золотими або срібними нитками (люрексом). Останні розробки цієї тканини - з синтетичних волокон. Брокат використовують для виготовлення ошатних блузок і суконь, а також - чоловічих вечірніх піджаків.

Бостон - гладкокрашеная тканину саржевого переплетення з високоякісної вовни, що має підвищену зносостійкість. Використовується для виготовлення костюмів.

Букле - товста тканина полотняного переплетення, виготовлена з фасонної пряжі з великими вузликами у вигляді нерегулярних петлеподібних потовщень, завдяки яким на її поверхні утворюються «шишечки». Використовується для виготовлення жіночих костюмів і пальто.

Бязь - щільна бавовняна або лляна тканина полотняного переплетення, що виробляється з кардной пряжі. Використовується для виготовлення постільної білизни.

Вельвет-корд - бавовняна тканина з розрізним ворсом, що має ворсові смуги шириною 3-5 мм. Буває гладкокрашеним і з друкованим малюнком.

Буває гладкокрашеним і з друкованим малюнком

Види тканин - фото: тканини габардин, гіпюр (мереживо), гобелен, Девора, джерсі, драп, жакардова тканина, жоржет, замша.

Вельвет-рубчик - бавовняна тканина з розрізним ворсом, що має ворсові смужки шириною 1 мм. Буває гладкокрашеним і з друкованим малюнком.

Велюр (від фр. Velours - оксамит) - загальна назва матеріалів, що мають ворсову, бархатисту лицьову поверхню. Це не тільки тканини (бавовняні, шерсть, штучний шовк), але також шкіра і фетр. У деяких країнах велюром називають вельвет і оксамит.

Віскоза - назва штучного волокна з целюлози і тканини на його основі. Вперше віскоза була виготовлена ​​в Великобританії в кінці XIX століття. У чистому вигляді вона має ряд недоліків (усадка при намочуванні, низька міцність), проте в поєднанні з іншими волокнами виходять якісні тканини.

Вуаль - тонка, прозора тканина з бавовняних ниток полотняного переплетення. Вага 1 квадратного метра від 60 до 105 м

Габардин - (від испанск. - «gabardina» - захист від стихії) - чистошерстяная або напіввовняна тканина саржевого переплетення, на поверхні якої є яскраво виражені діагональні рубчики. Тканина має високу зносостійкість і водонепроникність завдяки щільності і однорідність поверхні. Застосовується для виготовлення жіночих та чоловічих костюмів, пальто і плащів.

Газ - прозора, майже невагома шовкова або бавовняна тканина особливого переплетення, в якому нитки качка і основи зберігають простір. Залежно від особливостей виготовлення виходив газ як атлас, полотно або саржа.

Гарус - один з видів вовняної тканини, названої в честь міста Аррас у Фландрії, де вона виготовлялася.

Гіпюр - мереживне полотно з тонких бавовняних або шовкових ниток, що складається з зшитих голкою або виконаних за допомогою коклюшек фрагментів, з'єднаних між собою. Сьогодні гіпюр проводиться машинним способом.

Денім (тканини джинсові) - (від фр. De Nim - з Німа) - бавовняна тканина полотняного або саржевого переплетення, що відрізняється високою міцністю і щільністю. Названа на честь міста Ним, де вона була вперше виготовлена. На початку застосовувалася для виготовлення робочого одягу золотошукачів, в наш час - для повсякденної джинсового одягу.

Девора - тканина, малюнок на якій виходить шляхом випалювання (хімічної витравки) частини волокон.

Види тканин - фото: тканини кашемір, креш, лайкра, лаку, льон, органза, парча (брокат), піку, плюш.

Джерсі - трикотажне полотно (одинарне або подвійне) машинної в'язки з дрібним петельним кроком, що володіє високою розтяжністю і гладкою поверхнею. Джерсі виготовляють з гребінній вовни, іноді - з бавовни, шовку або штучних волокон. Джерсі з вовни в моду ввела Коко Шанель .

Драп (від фр. Drap - сукно) - м'яка вовняна тканина з гладкою поверхнею, на якій в результаті валки утворюється войлокообразной застил, що закриває ткацьке переплетення. Драп можуть бути одно- і двухліцевимі, ​​однотонними і кольоровими, ворсовими і гладкими. Використовуються для пошиття чоловічих і жіночих пальто.

Кашемір - вовняна або напіввовняна тканина з діагональним рубчиком на поверхні, виготовлена з вовни гімалайської кози. Назва тканини походить від індійського штату Кашмір, з якого з XVIII століття тканину ввозилася до Європи. Втім, так називається і коза, з вовни якої виробляють дану тканину.

Крепдешин (фр. Crepe de Chine) - тканина з шовкових ниток, що виробляються з шовку-сирцю в основі і шовку-крепу в качці або тканину з штучних ниток, що виробляється з слабо-скрученої основи і качка високою креповой крутки (поверхнева щільність - 130 г / м2). Крепдешин має матову поверхню.

Креп-жоржет - тонка, напівпрозора тканина з шовкових ниток крепового скручування в основі і качці полотняного переплетення. Характеризується жорсткістю, пружністю, сипучістю країв. Використовується для виготовлення суконь, блуз, а також - для обробки.

Креп-сатин - двостороння тканина зі штучних шовкових ниток: одна сторона - атласна, інша - матова з креповим ефектом. Обидві сторони можуть бути використані як лицьові.

Креп-шифон - тканина з натуральних перекручених ниток шовку-крепу в основі і качці полотняного переплетення (поверхнева щільність 25 г / м2). Тканина має матову поверхню, як все тканини креповой групи.

Льон - тканина, що виготовляється з ниток, що виробляються з стебел льону. Льон - натуральний матеріал з прекрасними гігієнічними властивостями: пропускає повітря і приємно холодить шкіру в спекотний літній день.

Органді (від фр. Organdi - тканина жорсткої вичинки) - тонка, прозора, жорстка бавовняна тканина, батьківщиною якої є Східна Індія.

Органза - жорстка на дотик, прозора тканина, що виготовляється з натурального шовку або хімічних волокон.

Парча - тканина складної виробки з візерунками із золотих і срібних ниток. До Росії ввозилася з Туреччини і Ірану, пізніше - з Франції та Італії, а з XVIII століття її виготовлення налагоджено було в Росії.

Піке - бавовняна або шовкова тканина складного переплетення волокон, що має характерну фактуру лицьової сторони у вигляді поздовжніх смужок. Використовується для виготовлення жіночого плаття, блузок, костюмів.

Поліамід (нейлон) - синтетичне волокно і тканина з нього, що володіє високою зносостійкістю і винятковим опором розтягуванню. Поліамід (нейлон) - синтетичне волокно і тканина з нього, що володіє високою зносостійкістю і винятковим опором розтягуванню

Види тканин - фото зліва направо: поплін, репс, сукно, тафта, твід, Фукріт, бавовна, шовк, шовковий атлас.

Поліестр - новий синтетичний матеріал, що володіє хорошою вентиляцією і м'якістю.

Напівоксамит - щільна бавовняна тканина з ворсової поверхнею, отриманої завдяки уточно-ворсові переплетення.

Поплін - щільна тканина полотняного переплетення, що виготовляється з бавовняних, шовкових або вовняних ниток. Має невеликий поперечний рубчик завдяки тому, що щільність ниток основи більше, ніж уточних. Шовковий поплін використовується для виготовлення ошатних суконь. Репс - щільна тканина з бавовняних, шовкових і вовняних ниток, вироблених з гребінній пряжі в основі і качці, полотняного переплетення. Тканина має фактуру «в рубчик» завдяки тому, що щільність ниток основи більша за густину ниток качка: поверхню тканини утворюється з ниток основи, а уточнив нитки, опинившись в середині, утворюють поперечні рубчики.

Саржа - тканина з шовкових або вовняних ниток саржевого переплетення. Шовкова саржа - прекрасний матеріал для підкладки, а вовняна - для верхнього одягу.

Сатин - тканина з блискучою поверхнею з шовкових, бавовняних і вовняних ниток сатинового переплетення. Шовковий сатин - приголомшливо красивий матеріал для виготовлення весільних та святкових суконь. З бавовняного сатину виготовляють домашню та робочу одяг. Вовняний сатин використовується для верхнього одягу. Сукно - щільна вовняна тканина з помірно блискучою поверхнею, отриманої в результаті переплетення кардній пряжі середньої товщини в основі і апаратної товстої пряжі в качці. В процесі обробки тканину ворсують, потім ворс піддають стрижці і запресовують. Використовується сукно для виготовлення пальто і костюмів. Тафта - щільна шовкова тканина, гладкофарбовані або пістрявотканих, що має фактуру «в рубчик». Використовується для бальних суконь.

Види тканин - фото: шерсть, шифон, штапельні тканину. Переплетення тканини зліва направо: полотняне, саржевое і сатинове переплетення.

Твід

(англ, tweed) - груба вовняна тканина саржевого переплетення. Названа на честь річки в Шотландії, уздовж берегів якої перебували текстильні підприємства з випуску даних тканин.

Тактель - тканина з тонкого волокна, що містить 100% -ю целюлозу, має високу зносостійкість, вітрозахисних та хорошими гігієнічними властивостями: легко вбирає вологу, «дихає».

фланель - бавовняна або вовняна тканина репсового (уточнено) або саржевого переплетення, що має двосторонній рідкісний начісування. Бавовняна фланель використовується для виготовлення білизни. З м'якою і теплою вовняною фланелі виготовляють чоловічий та жіночий одяг: костюми, спідниці, брюки. Бавовна - натуральне волокно, виготовляється з рослини бавовник. Шанжан - натуральний або штучний шовк з переливчастим ефектом, одержуваних завдяки різнобарвним ниток основи і качка. Шевйот - одноколірна розріджена вовняна тканина саржевого переплетення, яка піддається валянию і стрижці. Застосовується для виготовлення верхнього одягу.

Шовк - легка тканина, що виготовляється з ниток, отриманих з коконів тутового шовкопряда. Шерсть - тканина з натуральних волокон, виготовлених з вовни овець, верблюдів, кіз. Шифон - дуже тонка, ніжна напівпрозора тканина з ниток шовку, бавовни, віскози або синтетичного походження крепового скручування. Найкращим вважається шифон з шовку - гладкий, блискучий, струмує. Шотландка - термін, що позначає тканину з узором у велику клітку.

штапель - м'яка тканина з шовковистого волокна на основі целюлози з додаванням бавовни, володіє хорошими гігієнічними властивостями і використовується в літньому асортименті одягу.