Меню для дитини 1 року на тиждень

  1. Як скласти меню для дитини 1 року на тиждень
  2. Особливості харчування в 1 рік
  3. Меню для дитини 1 року на тиждень
  4. Список найкорисніших продуктів для однорічної дитини

Усім великий привіт

Усім великий привіт! Малюк росте не по днях, а по годинах - і це чудова новина для батьків. Дитина витрачає дуже багато енергії, щоб розвиватися. Для цього необхідно гарне харчування, яке сприяє поповненню енергії. В 1 рік малюк може швидко повзати, бігати і навіть стрибати. Молоді батьки обов'язково повинна задуматися над тим, чим годувати малюка, адже баланс поживних і корисних речовин - дуже важлива річ в такому ранньому віці.

Як скласти меню для дитини 1 року на тиждень

  1. Щоб травна система малюка працювала добре і без збоїв, важливо знати, що годування не можна сильно видозмінювати. Дитина повинна звикнути до одного харчуванню, щоб його організм почав приймати їжу і добре її перетравлювати. «Дорослу» їжу слід давати тільки 2-3 рази в день, а проміжок між ними повинен бути близько 4 годин. Для тих мам, у кого лактація досі, чудова новина - можна годувати свою дитину не тільки приготовленої їжею, а й грудним молоком. Якщо дитина просить суміш і не приймає іншу їжу - обов'язково потрібно годувати саме тим, що йому до смаку. В 1 рік організм ще не звик до важкої харчуванню, тому краще обійтися молоком.
  2. А чи можна урізноманітнити раціон, вводячи нові продукти? Звичайно ж да! Головне не сильно видозмінювати меню. Наприклад, яловичиною не нагодуєш дитину, якій всього лише 1 рік, так як це м'ясо занадто важке для його крихітного організму. А от різноманітні пюре для маленьких з додаванням фруктів - відмінна ідея, що карапуз почав звикати до нових смаків.
  3. Якщо дитина може їсти овочі, то їх не можна ні в якому разі смажити. Все їжу необхідно тільки варити або тушкувати. Так, якщо ви вирішили зварити смачний бульйон, то м'ясо повинно використовуватися без кісток. Такий нюанс дуже важливий. Так само, сюди варто віднести момент, пов'язаний зі зливом бульйону, як тільки він закипить, так як в рідині повно ферментів, які можуть не найкращим чином подіяти на організм малюка. Тому, бульйон, зроблений другий раз в цій же каструлі - вже підійде в якості супчика.
  4. вода - джерело життя. Тому, турботлива мама повинна використовувати її при кожній перерві між прийомом їжі. Навіть якщо дитина не хоче пити, все одно 2-3 ковтки зробити він повинен. Вода відмінно впливає на самопочуття, заповнює баланс рідини в організмі, сприяє гарному переварюванню і засвоєнню їжі.

Особливості харчування в 1 рік

  1. Незважаючи на те, що карапуз ще дуже маленький, його необхідно навчити харчуватися самостійно. Нехай він невміло бере ложки в руки починає вчитися сам її правильно тримати і підставляти до рота. Така особливість під час прийому їжі проявить в дитині прагнення до самостійності.
  2. В однорічному віці в меню повинні входити такі продукти як риба, овочі, фрукти. Нехай хоча б невеликими порціями, але це дозу малюк повинен отримувати, так як без вітамінів в його віці не обійтися.
  3. Якщо малюк чогось не хоче - не біда. Дітки в такому віці дуже примхливі, це нормальне явище. Розумне рішення, якщо дитина не хоче їсти - запропонувати йому молоко або воду. Від цього він точно не відмовиться.

Які страви готувати?

Щоб гастрономічний кругозір крихти розширився, і він зміг їсти те ж саме, що і його батьки, важливо знати, які страви необхідно готувати.

По-перше, це молочні продукти, тобто кефір і йогурти. 200 мл - оптимальний обсяг молочної продукції, який повинен отримувати малюк протягом дня. Тут є кальцій, білки і жири - а це важливо для молодого організму. Йогурти найкраще купувати живі з написом «для дітей», їх термін придатності дуже маленький, буквально 2-3 дні. Як щодо того, щоб самостійно приготувати для дитини смузі? Все дуже просто: достатньо лише в кефір трохи фруктів і змішати все в блендері. Від такого ласощі ще жоден з них не зміг відмовитися. Бажаєте привчити малюка їсти сир? Відмінна ідея, 70 гр. - оптимальна норма для дитини. Так само, з цього продукту можна зробити запіканку і сирники на пару.

По-друге, це овочі та фрукти. В однорічному віці вже дозволяється вводити овочеві страви, свіжі смачні салати, тушковані і варені страви. Правда, все це слід давати дитині ні з ранку, коли його організм недавно прокинувся, а в обідній або вечірній час. Фрукти і овочі повні корисними мікроелементами, клітковиною, величезним набором поживних речовин. Дитина повинна отримувати таку кількість вітамінів, без цього він буде просто млявим і неактивним.

По-третє, це крупи. Якщо взяти кашу, то абсолютно будь-яка з них підійде для харчування, особливо вранці. Рисова, вівсяна, гречана, кукурудзяна - все це кращі крупи, які необхідні для маленького організму. Їх можна змішувати як з молоком і робити солодкої, так і готувати в якості смачного гарніру. Не рекомендується годувати дитину манною кашею, її люблять майже всі дітки, але поживних речовин у ній набагато менше, ніж в будь-якій іншій. Манка погано перетравлюється в організмі, особливо в однорічному. Краще разом неї зварити смачну рисову кашку.

По-четверте, Це м'ясні страви. Що стосується більш важке їжі, тобто м'ясного асортименту, то малюкові можна їсти в 1 рік тільки котлетки на пару. Їх слід робити з молодого м'яса телятини, індички і кролика. Свинина і яловичина - не найвдаліший продукт для зростаючого організму, тому краще використовувати дієтичне м'ясо, так як воно менш жирне і тане в роті. Що стосується риби, то вона так само повинна готуватися тільки на пару. Хоча б 2 рази в тиждень карапуз повинен отримувати парові рибні котлетки.

Меню для дитини 1 року на тиждень

День тижня Час прийому їжі Меню понеділок 9.00 сніданок Вівсяна каша, хліб пшеничний, банан 13.00 обід Овочевий бульйон, картопляне пюре, котлета на пару, огірок 19.00 вечеря Овочеве рагу або бульйон, грудне молоко Вівторок 9.00 сніданок Зелене стигле яблуко, дитяче солодке пюре 13.00 обід шматочок риби на пару, салат з овочами 19.00 вечеря Трохи курочки і картопляне пюре, молоко середа 9.00 сніданок Будь-яка каша (краще всього рисова на молоці), для солодощі можна додати фруктів 13.00 обід пюре і котлетка на пару, свіжі овочі 19.00 вечеря Дитяче пюре ( можна зливів е), молоко четверг 9.00 сніданок Омлет на пару 13.00 обід Пшоняна каша з рибою, огірок або помідор 19.00 вечеря 1-2 сирника (для малюка досить, він наїсться) п'ятниця 9.00 сніданок Сир з 1 ч.л сметани 13.00 обід Тушковані овочі 19.00 вечеря молоко з гречкою субота 9.00 сніданок Сирна запіканка (дітки люблять, якщо додати родзинки або свіжі фрукти) 13.00 обід Курочка на пару і пюре 19.00 вечеря Вівсяна каша і молоко воскресіння 9.00 сніданок Оладки на пару з кабачків 13.00 обід Гречана каша і рибна котлета на пару 19.00 вечеря Йогурт і дитяче харчування

Такий раціон харчування для дитини найоптимальніший. У перервах між їжею є полуденок, час якого о 15.00. Якщо малюк сильно зголоднів, то можна робити смузі, додаючи кефір і свіжі фрукти, давай йогурти і дитяче печиво. Так само, прийміть до відома, що в тиждень необхідно годувати дитину хоча б 2-3 курячими яйцями в вареному вигляді або омлетом. Не обов'язково готувати тільки те, що дано в таблиці. Це лише зразкове меню для однорічної дитини. У вашого малюка можуть бути інші переваги в їжі. Найголовніше, що все перераховане вище легко готується, у мами навіть буде час і смачну вечерю зробити, і за малюком постежити.

Список найкорисніших продуктів для однорічної дитини

Список найкорисніших продуктів для однорічної дитини

Сюди відносяться фрукти, особливо банани і яблука. До речі, банан - єдине ласощі для малюка, на яке у нього не буде алергії. А ось апельсинами і мандаринами годувати дитину не рекомендується, так як може свербіти все тіло. З овочів найкориснішими для дитячого організму вважаються огірки, так як в них повно води, а це ніяк не зашкодить здоров'ю. Пісне м'ясо - так само вважається найкращою їжею, яку може їсти карапуз. Наприклад, індичка, кролик, телятина або курочка для маленького будуть найкращим ситним блюдом. Що стосується борошняних виробів, то тут все набагато суворіше, так як давати дитині солодку булочку або сосиску в тісті не можна. Зростаючий організм зможе добре переварити тільки білий хліб. Ті мами, хто дозволяє дитині їсти торти, тістечка і шоколадки - тільки шкодять здоров'ю. Все це приготовлено з рослинних жирів і пальмового масла. З солодкого найкраще дати дитині справжній мармелад, домашнє приготовлене варення, пастилу, натуральний зефір без шоколаду або джем.

Те, що варто виключити з раціону однорічної дитини

Далеко не вся їжа дозволена при годуванні малюка. Є ряд продуктів, які не рекомендуються в такому ранньому віці.

  • сіль (намагайтеся менше солити їжу);
  • ненатуральне морозиво;
  • шоколад з додаванням пальмового масла і все підсолоджені кондитерські вироби;
  • гриби;
  • харчові добавки (глутамат натрію, бензонат натрію);
  • напівфабрикати і фаст-фуд;
  • кислі і жирні соуси (майонез, кетчуп, гірчиця, оцет);
  • сало.

Дивлячись на все це, здається, що крім каш, молока, овочів і фруктів більше нічого не можна давати дитині. Насправді, все це називається правильним харчуванням. Якщо годувати малюка хорошими свіжими продуктами, він буде рідше хворіти, активно рухатися і з великим апетитом їсти. Рік - це той самий вік, коли пора привчати карапуза до більш складної їжі, яку вживають всі дорослі. Вводити їжу рекомендується поступово, не всю відразу. Нехай малюк звикне до нових смаків, зрозуміє, що йому подобається найбільше. Але найголовніше, меню повинно бути цікавим і різноманітним, а головне - ситним.

Якщо стаття "Меню для дитини 1 року на тиждень" вам виявилася корисною і цікавою, то сміливо діліться нею зі своїми друзями в соц. мережах. Залишайте свої коментарі. До нової зустрічі!

А чи можна урізноманітнити раціон, вводячи нові продукти?
Які страви готувати?
Як щодо того, щоб самостійно приготувати для дитини смузі?
Бажаєте привчити малюка їсти сир?