Лук-порей і його користь для тих, що худнуть

  1. Лук-порей і його користь
  2. Лук-порей в кулінарії

Лук-порей має пікантний, ніжним, добре впізнаваним смаком. З ним виходять дуже смачні м'ясні та овочеві страви, він чудовий в запіканках і пирогах, як гарнір і самостійне блюдо. Журнал про схуднення DietaClub запропонує вам сьогодні кілька рецептів для приготування смачних дієтичних страв з цибулею-пореєм.

дієтичних страв з цибулею-пореєм

Лук-порей - корисний овоч, який використовується в різних стравах і як самостійний продукт. На жаль, цибуля порей, користь якого неоціненна, в Росії вирощується мало, навіть не дивлячись на його цілющі властивості і ніжний смак молодого листя.

Родина цибулі-порею - Єгипет, де його активно вирощували в третьому-другому тисячолітті до нашої ери. Потім традицію використовувати цей овоч в кулінарії перейняли жителі Римської Імперії. Відомо, що в ранньому середньовіччі цибулю-порей стали із задоволенням їсти і англійці. Порей - рослина невибаглива, але при цьому поживна, тому воно входило в раціон харчування малосостоятельние сімей. Тож не дивно, що порей прозвали «спаржею для бідняків». Втім, таку назву абсолютно незаслужено, адже смакові якості цибулі-порею і користь нітрохи не поступаються прославленої спаржі. До того ж, на відміну від багатьох інших сортів цибулі, в порее при зберіганні збільшується вміст аскорбінової кислоти, тоді як його побратими її втрачають (зберігається порей близько півроку).

Жінки, яких хвилює питання схуднення, будуть раді дізнатися, що порей може стати частиною їхнього раціону харчування. Так, цей лук відрізняється низькою калорійністю, оскільки складається, в основному, з води. При цьому він славиться високою поживною цінністю: порей містить вітаміни, цукру, мінеральні солі, білки, а також мінеральні речовини (особливо багато в ньому калію). Лук-порей в схудненні використовується ще й тому, що він швидко втамовує голод і володіє пікантним смаком. Ну, а крім того, цибулю можна смажити, варити, консервувати, використовувати в сушеному, сиром і свежезамороженном вигляді, тому ви не будете страждати від мізерності свого дієтичного раціону. Таким чином, якщо ви хочете скинути вагу або попередити утворення зайвих кілограмів, то включите цей натуральний продукт в свій раціон харчування.

Лук-порей і його користь

Все цибульне сімейство славиться своїм багатим хімічним складом. Так само як і цибуля-порей, багатий поживними речовинами. Що стосується вітамінів, то в основному в ньому містяться вітаміни групи В і С. При цьому поживні речовини, які містяться в порее, зберігаються і при зберіганні в приміщенні з низькими температурами, а це значить, що корисні властивості цибулі не втратяться.

Говорячи про цибулю-порей і його користь, в першу чергу потрібно згадати про його здатність підвищувати імунітет людини і захисні сили організму. Завдяки регулярному споживанню цього овоча наш організм стає стійкішим до інфекцій і дії токсинів. Порей корисний для дихальної системи і печінки, очищає кров, ефективний при простудних захворюваннях. Зокрема, при ангіні, бронхітах, грипі та інших інфекційних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. При регулярному вживанні цибулі прискорюються обмінні процеси в організмі, а також поліпшується апетит, травлення, стимулюються функції кишечника. Вживаючи цибулю-порей, ви підвищуєте рівень гемоглобіну і покращуєте імунітет. Ще століття тому лікарі рекомендували порей як загальнозміцнюючий і відновлюючий засіб. Сьогодні доведено, що вони не помилялися - порей дійсно ефективний при фізичному і моральному перевтомі, а також авітамінозі.

Сьогодні доведено, що вони не помилялися - порей дійсно ефективний при фізичному і моральному перевтомі, а також авітамінозі

Лук-порей в кулінарії

Тепер поговоримо про те, як використовується цибуля-порей в кулінарії, але для початку кілька слів про вибір овоча. При покупці звертайте увагу на те, наскільки цибуля свіжа: якщо є якісь ознаки старіння, то краще не беріть такий овоч. Порей має бути свіжим, з білими цибулинами і зеленим листям. Перед цим добре промийте цибулю, зріжте корінці і листя, розріжте білі стебла і добре промийте під струменем води. У цибулі-порею в кулінарії використовуються молоде листя і білі стебла. Смак цибулі схожий зі звичайним ріпчастою, але більш тонкий і солодкий.

Порей можна додавати в салати і супи, готуючи відмінні дієтичні страви. Наприклад, такий салат: очистити стебла, варити в киплячій воді 3-5 хвилин. Нарізати остуджений цибулю, заправити двома столовими ложками соєвого соусу, приправити за смаком.

Суп з цибулею-пореєм

Для приготування супу візьміть по 0,5 кг порею і картоплі, 100 г моркви і 75 г рослинного масла. Інгредієнти розраховані на 2 л води. Промийте і наріжте стебла, натріть моркву, пасеруйте її в маслі. Після того, як звариться картопля, додайте моркву, посоліть. Можна додати в суп петрушку і кріп. Довести до кипіння.

Пікантний цибулю-порей

Інгредієнти: цибуля-порей, 2 яйця, 100 г панірувальних сухарів, сіль. Наріжте цибулю часточками, занурте в окріп і проваріть протягом 10 хвилин. Злийте воду, вийміть цибулю і злегка розімніть. Сформуйте з маси кульки, обваляйте їх у борошні і яйці, підсмажте в олії. Як гарнір можна подати картоплю.

Лук порей з грибами

Інгредієнти: 750 г порею, 250 г грибів, 1 ст.л. рослинного масла, кмин і сіль. Наріжте цибулю-порей і відваріть. Гриби промийте, очистіть, наріжте і обсмажте протягом декількох хвилин в рослинному маслі. Додайте кмин, посоліть, змішайте з цибулею.

Суп-пюре з цибулею-пореєм

Очистіть цибулю-порей, наріжте білий стебло скибочками. Картопля наріжте шматочками. Зваріть в м'ясному бульйоні цибулю і картоплю. Картоплю і цибулю процідити і розтерти в пюре. Розігрійте масло і підсмажте на ньому борошно, потім влийте суміш в пюре. Додайте трохи відвару і прокип'ятіть 10 хвилин. Зробіть заправку з сирих жовтків і вершків, збивши їх віночком. Влийте в теплий суп тонкою цівкою, покладіть шматочок рослинного масла. Суп подавати з грінками.

Сподіваємося, що завдяки журналу про схуднення DietaClub ви різноманітність свій раціон, ввівши в нього цей корисний овоч!

Аліса Терентьєва