Фото: ТАСС / Євген Курсков
Клієнти банків почали скаржитися на блокування карт при внесенні або зняття великих сум або грошові перекази. Такі проблеми викликала автоматизація процесів виявлення підозрілих операцій.
Президент Асоціації російських банків Гарегін Тосунян розповів в ефірі радіостанції "Москва FM" , З чим пов'язані збої і які операції можуть виглядати сумнівними.
"Це технічна проблема. Банки повинні виконувати певні вимоги. Коли відбувається такий масштабний перехід на автоматизований спосіб обробки даних, можливі всякі витрати. Банки будуть приносити вибачення і виправляти ситуацію. Ці проблеми будуть виникати в короткий перехідний період. Як тільки система адаптується, а банки зацікавлені зробити це в найкоротші терміни, клієнти перестануть стикатися з цими проблемами ", - запевнив він.
При блокуванні рахунку Тосунян порадив відразу дзвонити в банк і з'ясувати причину збою. Він зазначив, що блокування, як правило, піддаються суми понад 600 тисяч рублів. Також сумніви можуть викликати платежі з незрозумілим призначенням і адресатом або нечіткої періодичністю.
як пише "Коммерсант" , Скарги на незаконні блокування рахунків з'явилися на сайті banki.ru.
Після звернення банк просить надати пояснення та копії документів, що підтверджують джерело надходження грошей. Документи розглядають протягом двох-п'яти днів. Після розгляду банк може прийняти негативне рішення про розблокування з формулюванням, що документи не пояснюють економічного сенсу операцій.
Міністерства продовжують розробку ідеї обмежити продаж квартир, автомобілів і предметів розкоші за готівку. Проте, жодна з обговорюваних заходів поки що не виносилася на рівень уряду. Якщо чиновники вирішать боротися з тіньовим ринком за допомогою додаткових платежів, то на покупки по картах буде введена знижена ставка ПДВ.Пізніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков підтвердив майбутнє рух до відмови від готівки і переходу на банківські карти. Він додав, що такий захід застосовується в усьому світі і є одним з найбільш ефективних методів боротьби з тіньовою економікою, а саме - легалізацією злочинних доходів і відмиванням грошей.
Він зазначив, що темп цього процесу в Росії буде залежати від повсякденних реалій, зокрема - рівня доступності банківських послуг населенню. Ідея обмежити суму оплати готівкою виникла в 2012 році. Тоді в Держдуму був внесений відповідний законопроект, який так і не прийняли через що почався спаду в економіці.
Про те, як захистити свої кошти, читайте в матеріалі мережевого видання m24.ru.