Шеббі Шик (Shabby chic) - потертий шик - це назва стилю в інтер'єрі, декорі та моді. Це стиль Вікторіанської романтики, народжений в кінці 1980-х років 20-го століття. Його автор - англійський дизайнер Рейчел Ешвел (Rachel Ashwell). Починала вона з того, що прикрашала придбану на розпродажах і блошиних ринках старі меблі, на початку - для власного будинку, для своєї родини. З часом захоплення перейшло на новий рівень, почалися продажі.
Меблі, предмети домашнього вжитку і елементи декору виконуються - в світлих, пастельних тонах, переважно в білому, ніжно-рожевому і ніжно-блакитному, в кольорі слонової кістки.
Для стилю Шеббі шик характерні легкі квіткові мотиви, головним чином - троянди і янголята. З геометричних візерунків допускається ледь помітна клітинка або смужка. Предмети декоруються таким чином, щоб справляти враження старовинних, з нальотом часу.
Великий вплив на стиль Шеббі-шик надав стиль вінтаж. Вінтаж (від французького vintage - вино багаторічної витримки) - напрям, заснований на поєднанні в інтер'єрі сучасних і старих, а іноді навіть антикварних предметів. Шеббі-шик можна назвати вивернутим навиворіт винтажем, так як декор інтер'єру в стилі Шеббі-шик передбачає певний протест надмірної розкоші.
Техніка дозволяє повністю перетворювати предмети домашнього вжитку (від старих рамок і шкатулок до стільців, столів, комодів і т.д.), даючи їм друге життя і нове місце в інтер'єрі.
Еклектика з елегантним, витонченим смаком, розбіленими і пожухлими квітами, потертими поверхнями - ось, що собою являє стиль "Шеббі - шик".
В декупажу стиль потертий шик дуже популярний. У цьому стилі декорують меблі, тарілки, шкатулки, дзеркала, настінні панно. Для роботи використовують різні техніки старіння, димчастий (тіньової) декупаж, об'ємний декупаж, рідше - декопатч, золочення і поталу, але тільки якщо ці елементи не забивають загальний зміст шебби: світлі тони з перевагою кипенно-білого, пастельні акценти, відчуття світла, простору , романтики, м'якого нальоту старовини.
Речел Ешвел - власник мережі магазинів Shabby Chic, автор ряду книг по дизайну. Вона як і раніше захоплена ідеєю білого кольору, світлих тонів. Інтер'єри, оформлені в цих тонах, на її переконання, відтворюють романтичну атмосферу старого бабусиного будинку, повертаючи людини до теплих спогадів про дитинство. Застосовуються різні техніки, від кракле до потертості методом парафіну. Імітація потертості та інші прийоми старіння поверхні - дуже часті, але не неодмінні супутники стилю. В одному зі своїх інтерв'ю Рейчел характеризує речі в стилі Шеббі-шик як старі, але міцні зсередини, світлі, романтичні, дбайливо повернуті до життя. На сторінках її інтернет-магазину (дивіться блог Рейчел ) Чимало речей без слідів явного старіння, проте витриманих в стилі. Важливо не стільки старіння, скільки збереження якоїсь ніжності.
Rachel Ashwell, founder of the popular Shabby Chic ® style, began her decorating quest in the late 80's, searching garage sales and flea markets for furniture with "good bones" and nice lines. Then she took it home and painted it all white . Upholstered pieces were dressed up in loose washable slipcovers , and vintage accessories were collected to complete the look .
Основні елементи стилю Шеббі-шик:
Стеля в стилі Шеббі-шик: штучно зістарений з ефектом облупленою побілки. Сірий колір стелі буде відповідати стилю Шеббі-шик. Також доповнить ліпнина класичних стилів, знову ж состаренная (її можна позолотити). Пол в стилі Шеббі шик: краще дерев'яний для домашнього паркету. Звичайно, можна використовувати старий паркет, що імітує натуральне дерево.
Предмети інтер'єру в стилі Шеббі-шик: в основному антикварні. Старовинний годинник, бронзові, вицвілі картини в старовинних рамах, старі телевізори, грамофони, вази, канделябри, телефон під старовину, різні дрібні предмети минулих епох, хоч іржавий праска на вугіллі. Пожвавлюють інтер'єр квіти, але - в постарених горщиках, або навіть ящиках. Так як інтер'єр Шеббі шик не виражає конкретного стилю, то в якості предметів декору будуть служити ті, старіння яких висловлює обраний Вами стиль. Тут можуть бути і зістарені предмети кантрі, і різних різних класичних стилів. Трохи состаренная розкіш додає відчуття унікальності і індивідуальності, яку Ви не купите в магазині меблів.
Замість того, щоб купити нове покривало, дістаньте старе, бабусине, яке можна прикрасити, відремонтувати. Пошуки в антикварних магазинах і на блошиних ринках увінчаються успіхом. Забудьте про покупку нових комодів, тумбочок, шаф, і стільців. Спробуйте знайти стару антикварну меблі, яка буде доповнювати інтер'єр. Стару шафу або старовинний стілець не порушать тонкощі стилю. Не обов'язково вибирати меблі світлого кольору, добре виглядатимуть і інші відтінки. Підходять і пов'язані гачків білі серветки - такі лежали на комодах у наших бабусь. Світлі або квіткові фіранки, ковані речі (свічники наприклад) ... багато чого можна зібрати по родичах і знайомих.
Шеббі шик - це гарна якість, зроблене "на століття", нехай і потерте, і хороший смак, прагнення до світлого. Інтер'єр в стилі Шеббі шик в сучасній квартирі або будинку - це сміливість. У старому сільському будинку - це природність, особливо якщо "освітлити" (текстилем і т.п.) загальне враження від інтер'єру. :-)
Вийшла книга:
Шеббі шик
Шеббі-шик - це не просто стиль інтер'єру та дизайну, це стиль життя. Мабуть, це єдиний напрямок інтер'єрного декору, яке може стати улюбленим хобі для будь-якого охочого.
Нова книга, 2013 рік видання.
Хороший смак і елегантність, біло-рожева палітра, квіткові мотиви, меблі з "нальотом часу": облуплена фарба, потертості, відколи, легка недбалість - все це Шеббі шик, а значить, зручно, красиво і практично. Кожен предмет має свій характер і викликає теплі спогади про дитинство.
У книзі "Шеббі-шик" ви дізнаєтеся все про цей стиль - історію виникнення, основні елементи, матеріали та техніки, а також навчитеся створювати унікальний декор для вашого будинку.
Книга є в продажу:
в майшоп
.
Перша частина книги - теорія - про стилі Шеббі, історія засновниці Тіля, характеристики стилю, порівняння зі стилем вінтаж. Також в книзі описуються необхідні матеріали для створення предметів в стилі Шеббі-шик, деякі корисні техніки, характерні для цього стилю (декупаж, состаривание, використання кракелюра).
Друга частина - практика.
Покрокові майстер-класи - 9 робіт: листівка з пташкою, підвіска, келихи в стилі Шеббі-шик, міні-комод, весільна листівка з квіткою, дерево щастя, підвіска Сердечко, рамка для фотографій, скринька для прикрас.