- Винаходи компанії Max Factor
- Історія
- Макс Фактор. Голлівуд
- Принцип «Кольоровий гармонії»
- Робота під брендом Max Factor. світове визнання
- Студія макіяжу Макса Фактора
- нові винаходи
- Max Factor після смерті засновника
- Нові власники компанії Max Factor
- Max Factor в XXI столітті
- Max Factor і реклама
Max Factor (рус. Макс Фактор) - американський бренд , Що спеціалізується на виробництві декоративної косметики. Марка заснована в 1909 році Максом Фактором. Візажист першим озвучив принцип «Кольоровий гармонії», згідно з яким косметичні засоби повинні відповідати тону і типу шкіри, відтінку волосся, кольору очей. В даний час компанія Max Factor входить до складу корпорації Procter & Gamble.
Винаходи компанії Max Factor
• Грим для чорно-білого і кольорового кіно, а також для телебачення.
• Рідкий тональний крем в тюбиках.
• Пензлик для нанесення пудри і помади.
• Гребінець для брів.
• Водостійкий макіяж.
• Стійка помада.
• Блиск для губ.
• Пудра щільною спресованої форми.
• Лаки для французького манікюру.
• Матеріал «body-paint» для живопису по тілу.
• Рідка підводка для очей.
Історія
Макс Фактор. біографія творця
Макс Фактор народився 5 серпня 1872 року в місті Лодзь, Російська імперія (сучасна територія Польщі). Ім'я при народженні - Максиміліан Факторович. Він ріс 11-ою дитиною в сім'ї. З ранніх років був змушений працювати, щоб допомогти батькам. У віці семи років Максиміліан Факторович продавав льодяники в фойє театру. У 8 років він працював помічником фармацевта в аптеці, в чотирнадцятирічному віці - учнем перукаря.
У віці 15 років Максиміліан Факторович переїхав до Москви і вступив на службу до Великого театру, де виготовляв перуки для артистів. Потім відслужив 2 роки в армії в медичному корпусі. Після демобілізації, в 1895 році, він відкрив свій магазин з продажу кремів, духів, перук і рум'ян. Вся продукція виготовлялася Факторович ручним способом. Його клієнтами були короновані особи царського двору. Незабаром Максиміліан Факторович отримав посаду головного гримера в Імператорському оперному театрі. Протягом 9 років він був особистим консультантом Миколи II.
«Весь свій час займало індивідуальне консультування, я показував, як підкреслити достоїнства і приховати недоліки особи».
Макс Фактор (Максиміліан Факторович)
У 1904 році візажист разом з сім'єю переїхав до США. Міграційні служби при реєстрації змінили ім'я Максиміліан Факторович на Макс Фактор. У 1909 році в Сент-Луїсі він відкрив магазин косметичних товарів і перук. Незабаром був змушений призупинити свою діяльність у зв'язку з тим, що партнер по бізнесу вкрав загальні гроші і зник з міста.
Макс Фактор. Голлівуд
У 1914 році Макс Фактор переїхав в Лос-Анджелес, взяв позику в банку і відкрив магазин на Голлівудському бульварі.
Він став офіційним дистриб'ютором двох найбільших виробників театрального гриму - Leichner, Minor. З розвитком кінематографа фахівці з макіяжу зіткнулися з серйозною проблемою. Старий театральний грим на основі жиру наносився товстим шаром і для зйомок був непридатний, він тріскався, кришився, відбивав відблиски. За словами Макса Фактора, макіяж виглядав «лякаюче і огидно на екрані». Візажист дозволив проблему - створив грим, який має 12 відтінків, у вигляді рідкого крему. Вперше винахід було протестовано на актора Генрі Уолтхоле. Потім крем стали використовувати голлівудські актори-коміки Чарлі Чаплін, Бастер Кітон, Фатти Арбакль. Новий макіяж надав їм повну свободу міміки.
«Грім не можна вважати вдалим, якщо він помітний. Він хороший, тільки якщо сторонній не може здогадатися, що Ви загримовані ».
Макс Фактор
У 1916 році зразки декоративної косметики Max Factor & Co з'явилися в роздрібному продажі, продукцією стали користуватися дівчата, які не мають відношення до кіно або театру. Жінки уважно стежили за тим, як виглядали зірки на екрані, копіювали їх образи. Як тільки в макіяжі знаменитостей з'являлося щось нове, дівчата відправлялися за цим в магазини Max Factor & Co. Для актриси Клари Боу візажист створив особливий контур губ «Лук Купідона» в формі сердечка. Грети Гарбо Макс Фактор порадив підкреслювати очі тушшю і наносити тіні. Для Рудольфа Валентино він створив спеціальний крем, який маскував його темну шкіру на екрані.
Принцип «Кольоровий гармонії»
У 1918 році Макс Фактор озвучив думку про «Кольоровий гармонії» в макіяжі. Принцип полягав в наступному: при створенні образу, необхідно, щоб косметичні засоби поєднувалися з тоном і типом шкіри, кольором волосся і очей, також слід враховувати тип освітлення.
Робота під брендом Max Factor. світове визнання
У 1920 році Макс Фактор ввів у широкий вжиток термін «makeup», заснований на значеннях дієслова «to make up» (намалювати, зробити обличчя).
У 1922 році Макс Фактор відвідав штаб-квартиру Leichner в Німеччині, чиїм дистриб'ютором він був. У компанії до нього поставилися зарозуміло і змусили чекати аудієнції. Макс Фактор, так і не зустрівшись з керівництвом, залишив приймальню. Після цього візажист відправив телеграму своїм синам Девісу і Френку, щоб вони перестали продавати продукцію Leichner і почали виробляти театральний грим під власним брендом. Компанія Max Factor стала випускати крему в рідкому вигляді в тюбиках. Незабаром новий грим витіснив з ринку продукцію Leichner. Девіс був призначений генеральним менеджером компанії, Френк допомагав батькові розробляти нові косметичні продукти.
У 1925 році компанія випустила пудру бежевого кольору «Max Factor's Supreme Nail Polish» для нігтів, яка надавала їм блиск. В цьому ж році голлівудська медіакомпанія Metro-Goldwyn-Mayer замовила Max Factor 600 галонів (бл. 2300 літрів) гриму світло-оливкового кольору для зйомок чорно-білого фільму «Бен-Гур: Історія Христа». Така кількість було необхідно для того, щоб колір шкіри акторів виглядав на екрані однаково.
У 1926 році Макс Фактор створив водостійкий макіяж для зйомок кінокартини «Mare Nostrum».
У 1927 році візажист запропонував використовувати для нігтів два лаку, на кінчики наносити білий, а на основну частину - блідо-рожевий. Винахід було прототипом сучасного французького манікюру.
У 1928-му Макс Фактор представив косметичну лінію, розроблену спеціально для чорно-білих фільмів. В цьому ж році візажист отримав премію Оскар «За внесок в розвиток кінематографа». Для реклами своєї продукції Макс Фактор запрошував голлівудських зірок. Візажист платив знаменитостям 1 долар. Реклама була вигідною обом сторонам. Як правило, вона виходила напередодні прем'єри чергового фільму, касові збори від цього тільки росли. Продукцію Max Factor рекламували Вів'єн Лі, Грета Гарбо, Бетті Грейбл, Рита Хейворт, Клара Боу і ін.
У 1929 році, з розвитком звукового кіно, використовувати старі карбонові джерела світла стало неможливо, так як вони видавали сильний шум. Відбулася заміна старої ортохроматичні плівки на панхроматическую, чутливу до всього діапазону видимого світла. Знімати кіно зі старим макіяжем стало неможливо, при новому освітленні обличчя акторів виходили занадто темними. Протягом шести місяців Макс Фактор створював макіяж, який отримав згодом назву «Panchromatic».
До 30-их рр. його косметикою користувалися багато голлівудських зірок на екрані і в повсякденному житті. Візажиста називали «father factor». Журнал Glamour писав про нього:
«Ім'я Макса Фактора символізує красу, як на екрані, так і поза ним, в Америці і в сотні інших країн світу».
У 1930 році Макс Фактор винайшов блиск для губ.
У 1932 році візажист почав розробляти грим «Телемакіяж», призначений спеціально для телебачення.
У 1934 Макс Фактор створив рідку емаль для нігтів.
Студія макіяжу Макса Фактора
У 1935 році візажист відкрив «Студію макіяжу Макса Фактора». У салоні знаходилося 4 кабінети, призначених для підбору макіяжу жінкам «різних колірних типів». Блакитний зал, було відведено для блондинок. Зелений кабінет відвідували рудоволосі. Рожевий зал був відведений для брюнеток. Персиковий кабінет призначався для шатенок. При відвідуванні «Студії макіяжу Макса Фактора» жінки заповнювали анкету, в якій відзначали колір очей і волосся, тип шкіри і ін. Після цього співробітники компанії становили список рекомендованих косметичних засобів.
Церемонія відкриття студії висвітлювалася у всіх газетах. В архіві компанії зберігся «Лист Слави», на якому розписувалися голлівудські зірки, які користувалися послугами Макса Фактора.
У цій студії знаходився винайдений Максом Фактором «Калібратор краси». Апарат надягали на голову, щоб виміряти параметри особи і то, як вони співвідносяться зі стандартами. Після цього за допомогою макіяжу можна було усунути недоліки і підкреслити достоїнства.
нові винаходи
Девізом рекламних кампаній косметики Max Factor було - «Макіяж для зірок - і для Вас». Потім він скоротився до слів «Для зірок - і для Вас». Згодом саме так називалася програма Макса Фактора, яка транслювалася на радіо і телебаченні. У ній взяли участь багато знаменитостей такі, як Френк Сінатра, Джин Харлоу і ін.
В середині 30-х рр. Макс Фактор зайнявся створенням макіяжу для кольорового кіно. На зміну плівки «Panchromatic» прийшов новий стандарт - «Technicolor». Однак розробив новий грим син Макса Фактора Френк, так як його батька збила вантажівка, і протягом року візажист проходив курс реабілітації після автомобільної аварії. На створення макіяжу для кольорового кіно пішло близько двох років. У 1937 році була представлена пудра в щільній спресованої формі. Вона продавалася в круглій коробочці під назвою «Pan-Cake» (млинець). Пудра рівно лягала, що не ловила відображень і була доступна в будь-якій кольоровій гамі. Вперше її використовували в кінокартині «Vogues of 1938». В кінці фільму в титрах було зазначено, що макіяж був наданий компанією Max Factor.
У 1938 році Макс Фактор і його син Девіс знаходилися в Європі у справах компанії. У цей період засновнику Max Factor надійшов анонімний лист з вимогою виплатити суму грошей в обмін на його життя. Поліція спробувала зловити злочинців, але на призначену зустріч шахраї не прийшли. Макс Фактор був вражений тим, що трапилося. Повернувшись в Америку, він зліг і незабаром помер. На честь Макса Фактора закладена зірка на голлівудській «Алеї слави».
Max Factor після смерті засновника
Після смерті Макса Фактора в 1938 році його справу продовжив син Френк. Він змінив своє ім'я на Макс Фактор-молодший. У 1940 році Макс Фактор-молодший створив першу стійку помаду «Tru Color Lipstick».
У 1946 році він запатентував рецепт нового макіяжу для телебачення, роботу над яким почав його батько. Сини Фактор створили незмивний грим для зйомок у воді, водостійку туш в тубі, щіточку для розчісування брів, пензлик для нанесення пудри і губної помади, а також матеріал «body-paint» - для живопису по тілу.
У 1948 році Макс Фактор-молодший розробив тональний крем для обличчя в тюбику «PanStik makeup». Він запропонував використовувати накладні вії, рідку підводку для очей, подушечки для видалення макіяжу, розширив асортимент тіней. Макс Фактор рекомендував акцентувати увагу на очах, а губи радив фарбувати світлою помадою. Ця тенденція перейшла в макіяж 60-х рр. Такого способу дотримувалися Твіггі , Мерлін Монро , Софі Лорен, Бріджит Бардо, Одрі Хепберн, Елізабет Тейлор.
У 70-ті роки Макс Фактор-молодший для створення косметики почав використовувати екстракти фруктів і трав. Продукцією користувалися Катрін Деньов, Сибилл Шепард, Мішель Пфайффер і ін.
Нові власники компанії Max Factor
У 1973 році діти Макса Фактора вийшли з сімейного бізнесу. Компанія була об'єднана з Norton Simon, а після цього перейшла у власність концерну Beatrice Foods. З 1976 року в Max Factor не працював жоден з прямих спадкоємців засновника.
У 1986 році керівництво Beatrice Foods продали Рональду Перельману з Revlon за 500 млн. Доларів своє косметичний відділення Playtex, до якого входив Max Factor.
У 1991 році власники компанії Revlon продали Max Factor корпорації Procter & Gamble за 1.5 млрд. Доларів. Нове керівництво запустило лінію Lipfinity.
У 1993 році бренд Max Factor був представлений в новій темно-синій і золотій палітрі.
Max Factor в XXI столітті
У 2006 році Procter & Gamble проводить ребрендинг Max Factor - змінюється упаковка продукції. Косметика починає виходити в чорному кольорі з золотистим логотипом марки. Також розширюється палітра кольорів тіней для повік, підводки для очей, туші для вій і тональних основ. Обличчям оновленого бренду в 2006 році стає Кармен Електра.
«Моя робота в Max Factor ставить мене на один рівень з Ритою Хейворт, Джин Харлоу і Мерилін Монро. Хіба це не чудово? »
Кармен Електра
В даний час макіяж від Max Factor використовують візажисти на Тижні моди в Мілані і Парижі.
креативним директором корпорації Procter & Gamble виступає англійський візажист Пет Макграт. Уже кілька років вона є міжнародним консультантом з креативного косметичного дизайну, бере участь в розробці нових продуктів і технологій, керує створенням колекцій колористичних трендів від Max Factor.
З 2008 року офіційним візажистом Max Factor в Росії є Володимир Калінчев. Він працює на Тижні високої моди , Співпрацює з такими журналами, як Elle , Vogue , Elle Lux, Yes, Harper's Bazaar , GQ . Володимир Калінчев є стилістом проекту «Топ-модель по-російськи», а також програм Першого каналу. Продукція Max Factor виступає спонсором Тижня моди в Москві.
У 2009 році Max Factor спонсорував покази російського модельєра Ігоря Чапурін в Парижі і в Москві.
У 2012 році створено тональний крем FACEFINITY 3 в 1. Основа готує шкіру, коректор маскує недоліки, тон з SPF створює рівномірний матове покриття і оберігає обличчя від впливу сонячних променів.
У 2012 році бренд випустив якнайширшу за всю історію існування марки колекцію лаків для нігтів Glossfinity. У створенні колекції брала участь Пет Макграт. Креативний директор запропонувала розділити всі 26 відтінків на 4 блоки: Orient Express, Dark Romance, Punk Pinks і Wear It Bare.
Навесні 2014 року Max Factor запустили нову колекцію рідких помад для губ Lipfinity Lip Color. Стійка помада була представлена в 16 відтінках.
У 2014 році Max Factor представили колекцію макіяжу Wild Collection Summer 2014. До неї увійшли 6 яскравих відтінків тіней для повік і 5 відтінків олівців для очей.
В цьому ж році Max Factor представили серію олівців-коректорів Max Factor Colour Corrector CC Stick, які нейтралізують різні недоліки шкіри. Beauty-засоби маскують почервоніння і пожовтіння, пігментні плями і темні кола під очима. Colour Corrector CC Sticks випущені в 5 відтінках.
У 2015 році Max Factor презентували лінію рум'ян Pastell Compact Blush з мінеральної формулою. За визнанням самої Пет Макграт рум'яна створюють на щоках свіжий колір і багатовимірний блиск, а також скульптурірующій їх. До колекції увійшли 6 відтінків: світлий і темний золотисто-рожевий, бежево-бузковий, рожево-бузковий, золотисто-коричневий і ягідно-рожевий.
Max Factor і реклама
У різний час продукцію Max Factor представляли такі знаменитості, як Жаклін Сміт, Джейн Сеймур, Камілла Ратерфорд, Жизель Бюндхен , Кармен Електра, Марина Диамандис, Мадонна, Кармен Касс , Ясмін Бліт, Гвінет Пелтроу і ін.
У 2014 році Max Factor відзначили 100-річчя випуску основи по макіяж Flexible Greasepaint, створеної засновником компанії Максом Фактором. Це засіб зробило справжню революцію в світі макіяжу для кіно. Завдяки легкій текстурі і хорошою відбивної здатності загримовані обличчя акторів виглядали на екрані природно. На честь ювілею бренд підготував рекламну кампанію 100 Years of Glamour і запросив для зйомок Гвінет Пелтроу. Актриса приміряла образи легендарних жінок різних десятиліть: Одрі Хепберн, Бріжит Бардо, Терахові Фоссет і Мадонни.
У січні 2015 року Max Factor оголосили своїм новим посланником краси Мерилін Монро. Слоган кампанії звучало як: «Від Норми Джин до Мерилін Монро - створено Max Factor». Співпраця зірки і косметичного бренду почалося ще 1940-му році, коли Монро була відома під ім'ям Норма Джин Бейкер. Саме Max Factor запропонували актрисі на край століття накладати тонкою лінією підведення і вибирати червоний відтінок помади. У новій кампанії були задіяні архівні знімки Монро, на яких Мерилін зображена до і після використання beauty-засобів бренду.
Навесні 2015 року Max Factor представили кадри кампанії весна-літо 2015. Героїнею рекламної фотосесії була обрана одна з найбільш затребуваних моделей, Ангел Victoria's Secret, Кендіс Сванепул. Дівчина постала в образі Мерилін Монро.
«Мерилін зробила макіяж з червоною помадою і чорними стрілками найпопулярнішим в 50-х роках. Цей б'юті-образ залишається актуальним і донині і є уособленням гламуру ».
Пет Макграт, візажист
Продукція Max Factor в інтернет-магазині Wildberries
Офіційний сайт: www.maxfactor.com, www.maxfactor-russia.ru