Концепція пожежної безпеки в готелі. Технології в готелі. Діловий журнал 'Сучасний готель'. Все для готелів, обладнання для готелів. Березень 2013 Видавництво "Наша ділова преса". Медіагрупа "Кращий вибір".

Високий рівень вимог до безпеки в сучасному готелі диктує використання протипожежних систем самого передового класу. У матеріалі ми розглянемо основні елементи концепції пожежної безпеки в готелі.

Головне завдання розробки концепції пожежної безпеки - реалізація умов, при яких клієнти готелю і її співробітники отримують попередження про пожежу на ранній стадії його розвитку. Необхідно особливо відзначити, що головну небезпеку для готелю представляє можливість випадкового або навмисного підпалу. Щоб уникнути максимальних ризиків, потрібно рішення даного питання в двох напрямках:
- розробка і впровадження адекватних організаційно-технічних заходів протидії пожежі, що є однією з найважливіших складових комплексної системи безпеки;
- використання сучасних засобів виявлення пожежі, які дозволяють отримувати точну інформацію про факт досягнення контрольованого параметра, наприклад концентрації (щільності) диму в приміщеннях, які захищаються.
В рамках організаційно-технічних заходів необхідно оснащення готелю пожежним інвентарем і підтримання його в робочому стані. Розглянемо більш докладно технічні засоби, що використовуються в пожежну безпеку. Протягом останнього десятиліття найбільший розвиток отримали адресно-аналогові системи пожежної сигналізації, які є центром (станцією) збору телеметричної інформації, що надходить від сповіщувачів (тепла, диму або сповіщувача ручного типу). Так, для теплового датчика станція постійно контролює температуру повітря в місці його установки, для димового - концентрацію диму, для ручного - факт натискання на клавішу при виявленні ознак загоряння. За характером зміни цих параметрів саме станція, а не сповіщувач, формує сигнал про пожежу. Це дозволяє істотно підвищити достовірність визначення вогнища загоряння.
Перелічимо основні завдання, покладені на систему пожежної безпеки:
- ефективне та своєчасне виявлення загоряння з точним зазначенням місця;
- автоматичне оповіщення служби безпеки, усіх співробітників і гостей готелю (а можливо, і служби міської пожежної охорони) про загоряння за допомогою системи оповіщення та управління евакуацією;
- вжиття заходів щодо гасіння пожежі, запобігання поширенню вогню та диму, димовидалення;
- організація евакуації людей з палаючого будинку, включаючи розблокування всіх дверей, оснащених системою контролю і управління доступом, блокування ліфтів.
Призначення системи пожежної сигналізації в готелі:
- ефективне та своєчасне виявлення загоряння з точним визначенням місця;
- оповіщення співробітників служби безпеки, міської служби пожежної охорони;
- ініціювання (подача сигналу на включення / виключення) інших систем;
- документування інформації.
Як використовуваних елементів для виявлення факту загоряння застосовуються різні типи пожежних датчиків (сповіщувачів):
- димові (оптичні, іонізаційні, радіоізотопні, лінійні та інші).
Використовуються в найбільш важливих, пожежонебезпечних зонах, а при можливості - у всіх приміщеннях готелю.
- теплові (магнітні, із застосуванням легкоплавких матеріалів, термометричні тощо.). Використовуються в менш відповідальних зонах і як допоміжні.
- ручні сигналізатори пожежі. Як правило, розташовуються поблизу запасних пожежних виходів, в місцях куріння.
- комбіновані теплодимовие датчики.
Інформація від датчиків збирається центральною станцією пожежної сигналізації, що виконує функції контролю стану і працездатності датчиків, шлейфів виконавчих пристроїв, оповіщення, передачі інформації, ініціювання і документування інформації. Функції центральної станції можуть виконувати:
- спеціалізований пожежний приймально-контрольний прилад або багатофункціональний приймально-контрольний прилад системи пожежної, охоронної та тривожно-викличної сигналізації (при автономній або напівавтономною організації системи безпеки);
- модулі інтегрованої системи безпеки. Всі сучасні системи пожежної сигналізації мають можливість відображати інформацію про свій стан в інтуїтивно зрозумілій, графічному вигляді на моніторі комп'ютера, що є частиною системи.
Досвід нашої компанії, накопичений за роки реалізації систем пожежної безпеки в готельній сфері, каже про цілу низку переваг використання закордонного обладнання при створенні системи пожежної безпеки готелю. Звичайно, воно дорожче, ніж техніка російського виробництва. Однак слід врахувати, що вартість системи пожежної сигналізації складається з декількох компонентів:
- вартості апаратури;
- вартості матеріалів, монтажних і пусконалагоджувальних робіт;
- витрат на експлуатацію системи.
Тому треба повністю віддавати собі звіт в тому, що дешева апаратура не має на увазі дешеву протипожежну систему, оскільки витрати на її експлуатацію можуть бути великі. Саме за вказаною показником системи пожежної безпеки іноземного виробництва знаходяться у виграшному становищі.
Росія має величезний потенціал для розвитку міжнародного туризму. Однак реалізація цього потенціалу вимагає значного підвищення рівня готельного обслуговування, доведення його до світових стандартів. Технологічною базою реалізації концепції є використання останніх досягнень сучасної апаратури безпеки, інтеграція функцій всіх технічних систем в єдиний комп'ютеризований комплекс. Головне завдання розробки концепції пожежної безпеки - реалізація умов, при яких клієнти готелю і її співробітники отримують попередження про пожежу на ранній стадії його розвитку

ТОВ «Група« Б3 » є партнером визнаних у всьому світі виробників устаткування в сфері пожежної безпеки, таких як Siemens, Bosch, Esser by Honeywell.

Офіс в Санкт-Петербурзі:
190103, Росія, Санкт-Петербург, 8-а Червоноармійська, д. 11, літ. А, оф. 1В. Тел.факс +7 (812) 677-02-62
Oфіс в Москві:
115088, вул. Шарікоподшипниковськой д. 4, корпус 1а офіс 1214, тел / факс +7 (495) 980-95-87
Офіс у Владивостоці:
690001, Владивосток, вул. Піонерська, 1, офіс № 401, тел / факс +7 (423) 265-0056
http://www.b3-g.ru