Нігті-діагности: при білих плямах перевірте печінку, при розшаруванні - кров

У організму є безліч способів попередити вас про хвороби. Головне - слухати його уважно!

Фото: & nbsp; greenmama.ru

Проблемні нігті - досить поширене явище: у одних вони дуже ламкі, у інших - розшаровуються, у третіх - жовті. Увага на це частіше звертають жінки, адже "краса нігтів" для дам - ​​питання принципове. Але проблеми говорять не тільки про недоглянутості, але ще і про неполадки в організмі. Разом з терапевтом-кардіологом, к.м.н. Оленою Нестеренко ми розбиралися, які зміни нігтьової пластини свідчать про захворювання. А лікар-косметолог Яна Сулик розповіла, як правильно доглядати за нігтями, якого манікюру віддати перевагу і чи варто користуватися послугами салонів краси по нарощуванню нігтів.

Нігті - дзеркало організму. За ним можна "прочитати" перенесені раніше хвороби, хронічні недуги і назріваючі проблеми. Сьогодні діагностикою станом нігтів займається офіційна наука - оніхологія. Хоча, відверто кажучи, в Україні ця галузь дерматології практично не розвинена. Але втіха є: досвідчений терапевт при огляді пацієнта все одно обов'язково зверне увагу на нігті. Здорові - досить міцні, мають рожевий колір, правильні контури, а також легкий природний блиск. Проблеми може провокувати знижений імунітет, брак вітамінів і мінералів. Позначаються на стані нігтів зовнішні фактори і хлорована вода , Агресивна побутова хімія і неякісна косметика.

Штучна КРАСА

Популярністю у жінок користуються процедури нарощування нігтів, покриття гелем і шелаком. Але, наважуючись на нарощування, знайте, що ви позбавляєте нігті кисню. І якщо вже дуже хочеться зробити штучну красу, зверніться в спеціалізований салон: хороший фахівець обов'язково розповість про можливі наслідки нарощування, поцікавиться вашими хронічними захворюваннями. Ні в якому разі не можна робити нарощування на нездорові нігті. Покриття гелем і шелаком - процедури безпечніші, ніж нарощування. Якщо після нанесення і зняття таких засобів нігті ніяк не змінилися, значить, ці покриття вам підходять. Якщо ж нігтьова пластина реагує підвищеною крихкістю, шорсткістю і іншими дефектами - краще наносити звичайний лак для нігтів.

ЧИТАЕМ ПО ЗНАКІВ

ПРОБЛЕМА №1 - ламкість. Багато жінок страждають від синдрому тендітних нігтів (пошкоджень, освіти відколів і тріщин, сухості, стоншування і підвищеної ламкості). Дефекти можуть виникати через брак мінеральних речовин (заліза, кальцію, фтору), а також вітамінів (А, Е і групи В). Але головне - вони можуть вказувати на проблеми зі щитовидною залозою. Ламкість нігтів і сухе волосся - привід звернутися до ендокринолога.

ПРОБЛЕМА №2 - РОЗШАРУВАННЯ. Ноготевая пластина складається з декількох шарів кератину. В ідеалі ці шари формують однорідний ніготь. Але внаслідок різних причин (найпоширеніша - дефіцит заліза, кремнію, кальцію, магнію, вітамінів А, В і С) вони можуть відділятися один від іншого. Дефект може виникнути через порушення водно-жирового балансу нігтя через миючих засобів. Також шаруються нігті можуть говорити про порушення кровообігу і захворюваннях ендокринної системи.

ПРОБЛЕМА №3 - жовтизна. Якщо нігті знаходять жовтуватий відтінок і починають розшаровуватися, це - симптом грибка. "Пофарбувати" нігті в жовтий колір може і постійне використання манікюрних лаків. Рідше пожовтіння вказує на патологію печінки або легенів, а також буває ознакою псоріазу або цукрового діабету. Якщо до того ж спостерігається підвищена спрага, нічна пітливість, необгрунтована втрата ваги, прискорене серцебиття - відразу до лікаря.

ПРОБЛЕМА №4 - ЗМІНА КОЛЬОРУ. Крім жовтого, нігті можуть фарбуватися практично в усі кольори веселки. Найчастіша причина - грибкова інфекція. Але іноді це - сигнал про патологію внутрішніх органів. Надмірна почервоніння, наприклад, може говорити про проблеми з кровотворної системою. Синюватий відтінок може вказувати на перевтому, порушення кровообігу, серцево-судинні хвороби, інфекційні захворювання легенів. Білими нігті бувають при проблемах з печінкою і ураженні наднирників. Бліді безбарвні нігті можуть говорити про серцевої недостатності або розвитку анемії. Молочно-білими нігті стають при цирозі печінки, а чорними - при діабетичної гангрени.

ПРОБЛЕМА №5 - пігментація. Маленькі білі цяточки на здорових нігтях часто виникають через ударів. Численні білі плями можуть вказувати на брак цинку або сигналізувати про гормональні збої. А якщо поряд з цим дефектом нігтьова пластина стає нерівною - звертайтеся до дерматолога: такі ознаки можуть говорити про псоріазі, шкірних хворобах і екземі.

ПРОБЛЕМА №6 - гребенем. Нігті з височинами (гребенями) - ознака віку. Якщо дефекти з'являються в молодому віці - це говорить про брак поживних речовин, зокрема сірки.

Догляд ПО ВСІХ ПРАВИЛ

ЗАХИЩАЄМО. При виконанні домашньої роботи користуйтеся захисними гумовими рукавичками. А в холодну пору року надягайте теплі рукавички або рукавиці.

Харчуються. Основа здорових нігтів - правильне харчування, що забезпечує насичення організму вітамінами і мікроелементами.

Обробляти. Чи не остригають нігті дуже коротко.

Прикрашають. Для манікюру використовуйте щадну рідина для зняття лаку (без ацетону), користуйтеся тільки якісними манікюрними лаками.

Доглядати. Щодня наносите на нігті живильний крем. І хоча б раз на тиждень практикуйте глибший догляд - ванночки з маслами.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні