Тканина для постільної білизни: рекомендації по вибору матеріалу

  1. Трохи про постільній білизні
  2. бязь
  3. Догляд за бязью
  4. сатин
  5. Догляд за сатином
  6. перкаль
  7. властивості перкаля
  8. Догляд за Перкаль
  9. ситець
  10. особливості ситцю
  11. догляд
  12. поликоттон
  13. догляд

Комфортний сон залежить від багатьох факторів: спокійна атмосфера, зручне ліжко. Також важливий вибір матеріалу для постільної білизни. Підбір відповідного варіанту залежить від бюджету покупки, практичних характеристик текстилю та особистих уподобань покупця. Сон в гідних умовах піде на користь, дозволить відновити сили, поліпшити настрій і чудово відпочити.

Трохи про постільній білизні

Вибір тканин на сучасному ринку дуже широкий, головний фактор - приємні тактильні відчуття (гладкість, м'якість, ковзання). При контакті тіла з поверхнею людина повинна відчувати себе комфортно. Важлива практичність використання, формостійкість, захист від затяжок, складок і усадки, а також зносостійкість. І тільки переконавшись, що вибір відповідає всім параметрам якості, варто звертати увагу на колір, малюнки та інші декоративні елементи.

Традиційно вибирають прості світлі забарвлення, які добре виглядають на тканини будь-якого типу. Це може бути як однотонну білизну, так і набивні, з мініатюрними візерунками. Популярні яскраві сюжетні зображення, геометричні візерунки і барвисті 3D принти. Розглянемо детальніше різновиди текстилю, з яких виготовляють постільну білизну.

бязь

Комфортний сон залежить від багатьох факторів: спокійна атмосфера, зручне ліжко

Постільна білизна з бязі прекрасно підходить для щоденного використання.

бязь - недорога і фінансово доступна тканину з бавовняних волокон. Це щільний і надійний матеріал полотняного переплетення (нитки качка і основи перпендикулярно з'єднуються, рівномірно огинають один одного). Вона стала відома в Європі в XVIII столітті і завозилася з Азії.

Бязь відрізняється м'якою текстурою і приємна на дотик. Це практичний у використанні матеріал, простий у догляді, довгі роки він зберігає привабливість зовнішнього вигляду. Доступність зробила бязь одним з найпопулярніших варіантів текстилю для постільних комплектів. Чудово підходить для щоденного використання і витримує велику кількість прань.

Серед переваг матеріалу можна назвати:

  • бязь є екологічно чистим продуктом, який забарвлюється натуральними барвниками - він нешкідливий для використання і контакту з людиною, не подразнює шкіру;
  • білизна з цієї тканини дуже доступно, але при цьому має високі показники якості та естетичний зовнішній вигляд;
  • матеріал не викликає алергію і може служити для пошиття дитячої постільної білизни;
  • нитки бязі стійкі до зносу і не піддаються розтягуванню, швидкому протирання і не втрачають новизну зовнішнього вигляду після декількох прань;
  • догляд за постільною білизною дуже простий - воно не мнеться і легко переносить вплив хімічних засобів;
  • висока опірність до впливу ультрафіолетового випромінювання.

Догляд за бязью

При купівлі нового комплекту постільної білизни його перуть, щоб зберегти колір і пом'якшити матеріал. Для сушки вироби вивертають навиворіт. Прання повинна відбуватися при температурі не вище 40 градусів Цельсія, але якщо немає яскравих малюнків, то її можна підвищити до 60 градусів.

Не рекомендується прати бязь разом з матеріалами штучного походження - поверхню тканини стирається, зношується швидше, з'являються потертості. Прасувати білизну можна. Бажано це робити тоді, коли воно ще не встигло повністю висохнути.


сатин

Сатин благородно блищить, ніж нагадує шовк.

Один з найкрасивіших матеріалів для постільної білизни - м'який, блискучий сатин . Тканина відрізняється високою міцністю, приємними тактильними відчуттями і благородним зовнішнім виглядом. Раніше сатин називали бавовняним шовком, тому що лицьова сторона тканини м'яко переливається. Матерію так і використовували, як бюджетний замінник дорогого шовку .

Сатин зберігає тепло бавовни, але при цьому за блиском може зрівнятися з атласом . Свою назву матеріал отримав завдяки особливому сатиновому плетіння - це головна відмітна ознака тканини. Також в складі можуть бути синтетичні волокна.

Переваги постільної білизни з сатину:

  • матеріал практично не мнеться, не утворює заломів і не потребує додаткової прасування;
  • навіть при тривалій експлуатації його легко привести в гарний зовнішній вигляд, наче білизну тільки постелили на ліжко;
  • сатин благородно блищить, ніж нагадує шовк;
  • тканину високого рівня і має доступну ціну (але все ж коштує дорожче, ніж бязь або ситець);
  • сатин має тривалий термін служби, так що навіть після двох сотень прань на ньому не будуть помітні сліди часу;
  • гладкою і глянсовою стороною матеріалу є тільки лицьова, так як виворіт шорстка і матова - білизна не ковзає по ліжку і не з'їжджає, як це відбувається з натуральним шовком;
  • сатин відмінно тримає тепло, відмінно зігріває в холодну пору року.

Недоліки матеріалу:

  • влітку під сатиновим білизною жарко і можна перегрітися;
  • в гладких піжамах на ньому складно спати - тіло ковзає по поверхні ліжка.

Догляд за сатином

Під час прання білизну бажано вивертати навиворіт, щоб краще зберегти його лицьову сторону. Якщо сатин пофарбований будь-якими барвниками, то забороняється використовувати під час прання відбілювачі, щоб не пошкодити малюнок.

Температура прання не повинна перевищувати 40 градусів Цельсія. Якщо утворилися стійкі плями від пролитих напоїв або продуктів, то їх бажано обробити вручну засобом для виведення плям. Не рекомендується прати сатин разом з іншими матеріалами. Прасувати білизну краще у вологому стані з виворітного боку.

перкаль

Це дорога тканина класу люкс.

перкаль відноситься до тканин високої якості і має високу міцність. Як і сатин, матеріал отримав свою назву завдяки особливому виду плетіння. Спочатку перкаль використовували в авіації - з тканини виготовляли обшивку для літаків, парашути та інше обладнання. Зараз з нього шиють міцне постільна білизна. Тканина застосовують для створення елітних моделей, раніше матерія вважалася королівської, використовувалася європейськими монархами і дворянами.

властивості перкаля

Традиційно перкаль виготовляють з натуральної бавовни, завдяки чому матеріал «дихає» і легко пропускає повітря крізь нитки, попереджає поява «парникового ефекту» між тканиною і шкірою.

Недоліків у тканини мало, наприклад, через високу щільності волокон в полотні, воно може морщитися. Щоб матерія не м'явся, кількість ниток в основі має бути менше чотирьох сотень на 10 см. Іноді виробники додають додаткові волокна, які стійкі до сминанию, такі як шовк або поліефір.

Позитивні властивості:

  • Перкаль відрізняється гладкістю і щільністю, це дорога тканина класу люкс. Волокна матерії обробляються спеціальним складом, і лицьова сторона не скочується.
  • Після багаторазового прання перкаль знаходить все більшу м'якість.
  • Стійкість до зношування становить кілька років, під час яких матеріал не втрачає привабливість свого зовнішнього вигляду і міцність.
  • Більш щільна тканина зберігається довше. Якісно зроблене білизна може легко «пережити» близько тисячі прань.
  • Бавовняний перкаль, в якому немає сторонніх добавок, добре підходить як для літнього, так і для зимового періоду. Взимку він прекрасно зберігає тепло, а влітку дарує прохолоду.
  • Тканина без проблем забарвлюється і добре тримає колір.
  • Інтенсивно забарвлені тканини мають грубий зовнішній вигляд, але зовсім не вицвітають на сонці.

Сукупність позитивних характеристик робить перкаль одним з кращих варіантів для вибору постільної білизни, якщо дозволяє бюджет покупки.

Догляд за Перкаль

Матеріал бажано прати в теплій воді, застосовуючи тільки м'які миючі засоби. Не варто використовувати відбілювачі під час прання, навіть якщо тканина білого кольору - це послаблює волокна вироби.

Щоб уникнути утворення складок, віджимати тканину краще в пральній машині при відповідному щадному режимі. Після віджимання її потрібно розправити і дати висохнути природним чином.

Перкаль можна гладити, але температура прасування повинна бути не більше 150 градусів Цельсія. Усадка вироби на 2% під час першого прання є цілком нормальним явищем. Перед першим застосуванням перкаль перуть в прохолодній воді.

ситець

ситець є одним з найдешевших матеріалів для постільної білизни. З нього роблять переважно бюджетні вироби. Це легка тканина з гладкою поверхнею, повністю складається з бавовни. При виготовленні полотна використовується рідкісне полотняне плетіння з тонкої нитки. Щільність ситцю, в середньому, становить 90 г / м². Довгий час все постільна білизна робили з цієї тканини, поки не почали з'являтися інші, більш конкурентоспроможні матеріали.

особливості ситцю

У порівнянні з іншими матеріями, ситець неплотная тканину, тонка і легка. Щоб додати матеріалу товарний вигляд, його сильно накрахмалівают. В результаті ситець втрачає гігроскопічність. Щоб позбутися від такого негативного явища, перед використанням постільний комплект потрібно ретельно випрати. Найчастіше підодіяльник і простирадло мають шов посередині - по стандартам ситцеве полотно випускають розміром в 0,8 метра. Це позначається на естетичних властивостях матеріалу.

переваги:

  • матеріал є гіпоалергенним і безпечним, його роблять тільки з натуральної сировини;
  • ситець має високу повітропроникність;
  • тканина не вимагає прасування після прання;
  • ціна ситцю є однією з найнижчих на ринку постільної білизни.

недоліки:

  • ситець володіє низьким рівнем зносостійкості;
  • під час використання на поверхні швидко з'являються катишки, які потрібно видаляти спеціальною машинкою;
  • тканину погано тримає барвники, линяє.

догляд

Під час прання потрібно використовувати делікатні режими, температура яких не повинна перевищувати 30 градусів Цельсія, що робить догляд вельми скрутним. Також допускається ручний догляд. Ситець сильно схильний до впливу ультрафіолету, так що його не можна залишати під прямими сонячними променями, щоб матеріал не вигорів.

поликоттон

Чим дорожче і респектабельнее виглядає упаковка, тим вище якість її вмісту.

поликоттон є тканиною нового покоління, для її виробництва використовується високотехнологічне обладнання. Матеріал активно використовують світові виробники постільної білизни, він володіє унікальним складом. У поликоттон входять як натуральні, так і синтетичні нитки, що дозволяє об'єднати переваги обох варіантів.

Постільна білизна з Поликоттон підходить для тих, хто цінує практичність і комфорт. Приставка «поли» говорить про те, що в тканину входить кілька елементів. Матеріал з'явився в кінці 50-х років минулого століття і практично відразу завоював популярність у виробників і покупців. В основу складу входить бавовна. добавкою служить поліестер , Але все одно є різноманітні варіанти їх співвідношень, що впливає на властивості матеріалу.

Переваги Поликоттон:

  • Матеріал має високу зносостійкість. Завдяки цій властивості він протягом тривалого часу зберігає привабливість зовнішнього вигляду, навіть після численних прань і активних навантажень;
  • Тканина відрізняється міцністю, добре чинить опір розривів;
  • Матеріал прекрасно тримає колір після фарбування, не линяє і не тьмяніє;
  • Завдяки наявності штучних волокон тканина практично не мнеться, що робить її більш зручною в догляді;
  • Після прання не потрібно прасування;
  • Поликоттон не деформується і не сідає;
  • Простота виробництва робить тканину доступною, але при цьому вона зберігає високі експлуатаційні якості;
  • Матеріал легко стирається, він є досить гігієнічним;
  • Тканина швидко сохне.

недоліки:

  • Ті різновиди, в яких синтетичні волокна перевищують 75% складу, погано пропускають повітря, так що тканина перестає дихати і створює «парниковий ефект»;
  • На поверхні з часом утворюються катишки, які проявляються через кілька прань, і для їх ліквідації потрібно витратити багато часу;
  • Тканина може електризуватися за рахунок властивості синтетики накопичувати статичну електрику.

догляд

Догляд за постільною білизною з Поликоттон гранично простий. Перед першим використанням тканину перуть у холодній воді. Сушать, вивернувши навиворіт, всю фурнітуру слід застебнути. Під час прання не використовують відбілювачі, відповідна температура води - 40 градусів Цельсія. Поликоттон гладять теплою праскою.

Постільна білизна має бути практичним, комфортним, якісним і відповідним за ціною. Дорогі тканини мають мінімальну кількість несуттєвих недоліків. Якщо ж доводиться йти на компроміси при виборі бюджетних тканин, то слід добре зважити всі переваги і недоліки, з якими доведеться зіткнутися під час використання. Велика розмаїтість матеріалів може утруднити вибір, проте потрібно визначитися з пріоритетами.