На що звертати увагу при виборі американського постільної білизни

Росіяни звикли до так званого європейського типу постільної білизни, який обов'язково включає підодіяльник і наволочки квадратної форми Росіяни звикли до так званого європейського типу постільної білизни, який обов'язково включає підодіяльник і наволочки квадратної форми.

Американське постільна білизна має свої особливості. По-перше, в комплекті відсутній підодіяльник. Стандартний комплект на двох осіб включає два простирадла і дві наволочки. Простирадла відрізняються один від одного. Одна призначена для ковдри (flat sheet), може мати гудзики, блискавку, щоб зверху прикріплятися до ковдри, або не мати нічого. Деякі простирадла мають верхній край, який загортається на ковдру. Нижня простирадло (fitted sheet) стелиться на матрац. Зазвичай вона має спеціальні гумки, за допомогою яких закріплюється на матраці. Ми звикли називати такі простирадла европростинямі. Розмір простирадлом відповідає розмірам стандартних для США матраців.

Більшості російських покупців спочатку слід орієнтуватися на наступні позначення розмірів постільної білизни з штатів: single або twin (односпальні), extra long single (півтораспальних) і double або full
(Двоспальні). Позначками queen і king size маркують збільшені розміри білизни. Є ще California King, найбільший. До речі, такі ж позначеннями з деякими нюансами застосовують в Англії та Австралії.
Дитячі комплекти позначаються baby bad.
Знати і орієнтуватися саме на наведені позначення зручніше, оскільки розміри вказуються в дюймах, незвичних для вітчизняного споживача. Їх особливо і не вказують на товар.

Практичні американці часто взагалі ховаються тільки ковдрою, періодично його стираючи. Звичайно, для виробів з пуху чохол все-таки потрібно. Саме чохол, duvet cover. Він не зовсім придатний для тіла, тому і під нього підкладається простирадло.

Ті, хто потребує підодіяльнику (comforter cover), можуть купити собі його окремо або в комплекті з наволочками. Адже під простирадлом спати ще треба звикнути, вона збивається,

Постільна білизна виробляється з бавовни, бавовни з поліефірними добавками (не треба прасувати), шовку і синтетики. Піклуючись про своє здоров'я, американці звертають увагу на thread count. Це показник щільності бавовни (кількість переплетених вертикальних і горизонтальних ниток на кв. Дюйм). Більш щільний бавовна приємніше для тіла і екологічніше, але дуже сильно мнеться.

Подушки американці вважають за краще з наповнювачем з високоякісного холофайбера. Вони не викликають алергії і їх можна прати.

Сьогодні на ринку постільної білизни можна вибрати комплект на будь-який смак і достаток, варто тільки трохи освоїти особливості маркувань.