Чи потрібно гладити постільну білизну після прання

  1. Плюси і мінуси прасування
  2. Особливості прасування білизни
  3. Як правильно гладити постільну білизну
  4. Правила догляду за постільною білизною

Прасування постільної білизни - досить трудомісткий і клопіткий процес, так як впоратися з об'ємними підодіяльниками і простирадлами не завжди просто. Крім того, важливо дотримуватися рекомендацій, адже деякі види тканин дуже легко зіпсувати праскою.

Крім того, важливо дотримуватися рекомендацій, адже деякі види тканин дуже легко зіпсувати праскою

Але багато господинь вважають за краще прасувати білизну, так як після процедури вироби виглядають акуратно і естетично. Крім того, багато хто переконаний, що висока температура праски вбиває мікроби і знизить ризик шкірних захворювань. Давайте розберемося, чи потрібно гладити постільну білизну після прання.

Плюси і мінуси прасування

Випрасувана білизна стає більш м'яким і приємним. А простирадла і підковдри стають компактними, що допомагає заощадити місце в шафі. Якщо це бавовняний комплект, тканина стає більш міцною і не розщеплюється при використанні.

Вироби після прасування набувають охайний і естетичний зовнішній вигляд. Висока температура, дійсно, вбиває бактерії, мікроби, постільних кліщів. Це дуже важливо для тканин, які можна прати тільки при делікатному режимі з температурою до 60 градусів. Низькі температури прання не справляються з цим завданням!

Серед мінусів даної процедури відзначимо, перш за все, тривалість і великі фізичні витрати. Прасування зменшує приємний аромат, який залишається на виробах після застосування кондиціонера. Значно знижується здатність матеріалів смачиваться.

Тому випрасуваних простирадла і підковдри гірше вбирають вологу тіла, яка виділяється вночі. Певні тканини електризується, втрачають привабливий зовнішній вигляд і навіть псуються. Крім того, білий матеріал після прасування швидко жовтіє.

Гладити потрібно обов'язково дитячу білизну і постіль для новонародженого. А також при наявності у людини алергії або дерматіческіх захворювань. В інших випадках прасування залишається на розсуд господині.

Якісні матеріали можна і не прасувати. Після прання розвісьте білизну на мотузці або балці, рівно розправивши полотно, прибравши всі складки. Коли вироби висохнуть, акуратно складіть речі і приберіть в шафу без прасування.

Особливості прасування білизни

Щоб правильно гладити постільну білизну, важливо визначити, з якого матеріалу виконані вироби. Тому перед пранням і прасуванням обов'язково перевірте етикетку або ярличок на речах або в упаковці комплекту. Символи містять інформацію по догляду за постільною білизною, детальну розшифровку яких ви знайдете тут .

Махрові вироби після прасування стають жорсткими і візуально тонкими, тому така білизна не можна прасувати! Під час прання встановіть режим "Легке прасування", а після розправте і розкладіть тканину, залиште до повного висихання.

Елітні тканини, серед яких атлас і шовк, можна гладити тільки з виворітного боку при мінімальному або середньому режимі нагріву до 150 градусів. Інакше на матеріалі залишаться сліди. А прати таку білизну можна тільки при делікатному режимі.

Синтетику і штучні матеріали теж не можна прасувати гарячою праскою і прати в гарячій воді, інакше вони сідають. А бавовна і льон, навпаки, допускається гладити при середній і високій температурі нагріву праски в 150-200 градусів.

При цьому багато видів тканин не можна вичавлювати. Давайте докладніше розглянемо, як правильно гладити і доглядати за постільною білизною.

Давайте докладніше розглянемо, як правильно гладити і доглядати за постільною білизною

Як правильно гладити постільну білизну

  • Гладити потрібно ще злегка вологу тканину, щоб шви і складки розглядалися швидше;
  • Шовк гладять тільки у вологому стані і при низькому температурному режимі;
  • Бязь, бавовна і сатин гладять з лицьового боку, делікатні тканини - з виворітного;
  • Бавовна і льон можна гладити при високій температурі з застосуванням відпарювання;
  • Щоб було зручніше прасувати, складіть простирадло або підодіяльник в кілька шарів;
  • Махрові тканини і синтетику гладити не можна !;
  • Під час прання можна застосовувати режим "Легке прасування", що скоротить кількість складок і заломів;
  • Після прасування дайте білизни охолонути хвилин двадцять і потім прибирайте в шафу;
  • Постільна білизна зберігають в закритому шафі подалі від сонячних променів, тоді воно не втратить колір, не зблякне і не пожовтіє;
  • При зберіганні покладіть комплект в наволочку, тоді його буде легше і швидше знайти;
  • Білизна з делікатних тканин краще зберігати в марлі, білої або картонній папері;
  • Якщо після прасування білизна втратило приємний свіжий аромат, між комплектами білизни покладіть мішечок з коханою сухою травою або порожній флакон духів з приємним і легким ароматом;
  • Перед пранням і прасуванням обов'язково вивчайте ярличок і дотримуйтесь рекомендацій!

;   Під час прання можна застосовувати режим Легке прасування, що скоротить кількість складок і заломів;   Після прасування дайте білизни охолонути хвилин двадцять і потім прибирайте в шафу;   Постільна білизна зберігають в закритому шафі подалі від сонячних променів, тоді воно не втратить колір, не зблякне і не пожовтіє;   При зберіганні покладіть комплект в наволочку, тоді його буде легше і швидше знайти;   Білизна з делікатних тканин краще зберігати в марлі, білої або картонній папері;   Якщо після прасування білизна втратило приємний свіжий аромат, між комплектами білизни покладіть мішечок з коханою сухою травою або порожній флакон духів з приємним і легким ароматом;   Перед пранням і прасуванням обов'язково вивчайте ярличок і дотримуйтесь рекомендацій

Правила догляду за постільною білизною

Експерти радять вибирати постільну білизну з натуральних тканин, особливо для новонароджених та маленьких дітей. Вони безпечні і практично не викликають алергію, і при цьому більш приємні для тіла.

Обов'язково виперіть білизну перед першим застосуванням! Міняти постільний комплект потрібно раз в 7-10 днів, для малюків і новонароджених - два рази на тиждень. Не забувайте чистити подушки раз в 3-6 місяців і ковдри раз в 6-12 місяців.

Прати натуральні тканини потрібно окремо від синтетики, щоб речі не ставали жорсткими, а на поверхні не утворювалися катишки. Перед пранням речі обов'язково сортують за кольором і вивертають навиворіт. Це надовше збереже презентабельний зовнішній вигляд і колір виробів.

Вироби з бавовни і льону, з бязі і сатину можна прати і ручним, і машинним способом. Для цього вибирають температуру до 40 градусів і віджимання до 700 оборотів, інакше малюнок або матеріал зіпсуються. Кольорова білизна перші три рази виперіть при температурі до 30 градусів, а вже потім переходите на 40 градусів. Делікатні тканини стирають при делікатному режимі без віджиму.

Делікатні тканини стирають при делікатному режимі без віджиму

Барабан пральної машинки заповнюють не більше, ніж на 2/3 об'єму, а краще заповнювати його лише наполовину. Важливо, щоб речі оберталися, а не збивалися в одну грудку. Вибирайте пральний порошок, що підходить до типу тканини і кольору виробів.

Бажано, щоб засіб не містило відбілюючих компонентів. Для прання бавовни не використовуйте відбілювачі! Під час прання використовуйте кондиціонер для білизни, щоб надати виробам м'якість, ніжність і приємний аромат.

Сушити білизну з натуральних матеріалів потрібно природним шляхом подалі від сонячних променів і приладів опалення. Відразу після прання ретельно розправте полотна, приберіть складки і заломи. Обов'язково виверніть вироби навиворіт, якщо ви не зробили це до прання.

Після цього злегка підсохнуло білизна при необхідності можна гладити. Якщо вироби повністю висохли, змочіть поверхню водою з пульверизатора або використовуйте відпарювання, якщо це дозволяє ярличок.