Басейн в приватному будинку: дизайн інтер'єру та екстер'єру, 30 ідей на фото

  1. Якщо басейн розташовується в самій будівлі
  2. Якщо басейн розташовується на присадибній ділянці
  3. Вибір моделі басейну
  4. Детальніше про систему фільтрації

Заміський будинок з власним басейном - це відмінно. Адже плавання є не просто приємним проведенням часу, але ще і дуже корисною фізичним навантаженням для людини. Але відразу хочеться попередити - якщо дійсно прийнято рішення будувати басейн, то ідеальний варіант - це співпраця з інженерами і архітекторами, тому що саме вони можуть дати ділову пораду в цьому питанні, щоб не порушити дизайн вашого будинку, а також, забезпечити необхідний мікроклімат. До того ж, найперше, з чим треба визначитися, це де ви хочете бачити басейн: усередині приміщення або ж більше до душі відкритий варіант на свіжому повітрі? Звичайно, справа смаку, але слід зазначити, що більшість все ж має в своєму розпорядженні їх за межами свого будинку, тобто поблизу від будівлі, наприклад, на присадибній ділянці. Однак для тих, хто проживає в заміському будинку цілий рік, напевно, басейн все ж більш актуальний на території будинку.

Однак для тих, хто проживає в заміському будинку цілий рік, напевно, басейн все ж більш актуальний на території будинку

Якщо басейн розташовується в самій будівлі

Для побудови басейну на території вашого будинку найбільш підходящими для цього місцями є цокольний поверх або підвал, тому що розміщення басейну на верхніх поверхах категорично заборонено, тому що наслідки можуть бути самі небажані. У кращому випадку, що можна собі дозволити на верхньому поверсі - це купіль або невелику сауну.

Якщо в якості місця вибрати підвал, тут необхідно пам'ятати про інженерні комунікації, наприклад, про наявність припливно-витяжної вентиляції. До речі, за басейном, що знаходяться всередині будинку, набагато простіше стежити, та й користуватися ним можна цілий рік, незважаючи на погоду, ніж, власне, він і хороший.

До речі, за басейном, що знаходяться всередині будинку, набагато простіше стежити, та й користуватися ним можна цілий рік, незважаючи на погоду, ніж, власне, він і хороший

Якщо басейн розташовується на присадибній ділянці

Розміщення басейну поза будівлею, безумовно, має ряд своїх плюсів, головний з яких - це те, що перебування в ньому супроводжується більш активним відпочинком, адже купання відбувається на свіжому повітрі, ближче до природи. Також, подібний басейн чудово доповнює різні вечірки з друзями, проведені в будинку. Однак, є і негативні сторони. Наприклад, те, що купання у відкритому басейні безпосередньо залежить від погоди, незважаючи на виробництво «всепогодних» басейнів, які під час дощу або сильному вітрі покриваються спеціальним на цей випадок навісом. Крім цього, такий басейн більш схильний до забруднення листям та іншим сміттям, тобто за його чистотою стежити набагато важче, ніж за басейном, що знаходяться всередині будинку. Не кажучи вже про можливість промерзання в зимовий період - щоб уникнути цього також слід проводити захисні заходи.

Вибір моделі басейну

Отже, місце визначено. Тепер необхідно визначитися з моделлю басейну, а саме, з формою і глибиною. На наступному етапі слід приступити до найголовнішого - визначитися з типом, фільтрацією, а також, з обробкою басейну. Що стосується типів, то їх три: стаціонарний, розбірний і надувний. Залежно від типу вашої споруди, а також, від розмірів житла і здійснюється цей вибір. Звичайно ж, самі міцні і надійні - це стаціонарні басейни, хоча і вимагають чималої підготовки. Як правило, основним матеріалом, з якого вони виготовлені, є гідротехнічний бетон, а для облицювання використовується плитка (при бажанні можна застосувати і інший матеріал). Щодо розмірів і форми - все залежить від дозволяє площі і вашої особистої фантазії. Для установки басейну рекомендується залучати тільки професіоналів, які, до речі, можуть дати цінну пораду і щодо дизайну. Але зазвичай такі басейни оснащені для пірнання всім необхідним, а також, вміщають в себе багато людей. Також можуть додаватися додаткові функції, наприклад, гідромасаж або інші оздоровчі функції. Деформація подібним басейнах теж не загрожує на відміну від інших менш стійким видів. Звичайно і в плані ціни стаціонарний вид басейну найдорожчий.

Що стосується інших двох видів - вони набагато простіше встановлюються, мають менші габарити і не так багатофункціональні. Тут все залежить від мети побудови басейну. Якщо він орієнтований на дітей, то цілком підійде варіант надувного водойми, який легко збирається і розбирається.

Збірно-розбірний вид басейну трохи складніше в зверненні, ніж надувний, але і витримує більшу кількість людей.

Детальніше про систему фільтрації

Детальніше про систему фільтрації

Розрізняються два види басейнів - переливні і скіммерние, а вибір безпосередньо залежить від його форми. Для класичного прямокутного варіанти басейну найбільш придатною є скіммерная система фільтрації. Скіммер - це пристрій, що забирає верхній брудний шар води, після чого він дезінфікується і очищається. Підживлення вже очищеною водою здійснюється через стінові отвори. Відмінність переливних басейнів полягає в тому, що кромка води з бортиком в них знаходяться на одному рівні, при цьому, вода виливається в бічні жолоби в результаті витіснення чистої, поступаемой з дна басейну.

Відмінність переливних басейнів полягає в тому, що кромка води з бортиком в них знаходяться на одному рівні, при цьому, вода виливається в бічні жолоби в результаті витіснення чистої, поступаемой з дна басейну

У зв'язку з усім вищесказаним, грамотно розроблений проект може зробити тільки професіонал, який врахує всі необхідне, в тому числі і складності підведення комунікацій, а також, допоможе вам з вибором конструкції. Адже, погодьтеся, що передчасний ремонт басейну - річ абсолютно небажана. А до цього зазвичай призводить порушення герметичності, наприклад, через неякісні будівельних матеріалів, результатом яких стає протікання басейну.

До того ж, найперше, з чим треба визначитися, це де ви хочете бачити басейн: усередині приміщення або ж більше до душі відкритий варіант на свіжому повітрі?