оформлення ікони

  1. Види ікон за технікою виконання
  2. 2. Литі, карбовані ікони
  3. 3. Різьблені ікони
  4. 4. Друковані або друкарські репродукції ікони
  5. 5. Ікони, вишиті бісером
  6. Тонкощі і нюанси оформлення різних видів ікон
  7. Оформлення литих, карбованих і різьблених ікон
  8. Друковані або друкарські репродукції ікони
  9. Оформлення ікон, вишитих бісером

Слово «ікона» в перекладі з грецького означає «образ», це священне зображення осіб або сюжетів церковної або біблійної історії Слово «ікона» в перекладі з грецького означає «образ», це священне зображення осіб або сюжетів церковної або біблійної історії. Ікона займає особливе, почесне місце в будинку, так як це не просто елемент інтер'єру, а зовсім унікальне творіння.

Існує безліч видів ікон: мальовничі, ліпні, вирізані з дерева, викарбувані, вишиті. Кожне виконання ікони по-своєму прекрасно, але, безумовно, все ікони вимагають особливого оформлення. Саме тому дизайнери та майстри Мережі «Джоконда» з особливим трепетом та увагою ставляться до оформлення ікони.

Ця стаття розповість вам про види ікон і про те, як найкращим способом оформити ікону.

Отримати консультацію з оформлення ікон

Відкриється нова сторінка, введіть на ній свій телефон і ім'я. Ми вам передзвонимо

Види ікон за технікою виконання

1. Мальовничі ікони

Мальовничі ікони бувають декількох типів: Мальовничі ікони бувають декількох типів:

  • енкаустіческіе
    Дані ікони виконуються розплавленими фарбами. Речовина, що пов'язує в таких фарбах - віск. Одна з різновидів енкаустики - це воскова темпера. Ікони, виконані в такій техніці дуже мальовничі, барвисті. Безліч ранньохристиянських ікон було виконано саме таким способом.
  • темперні ікони
    Створювалися за допомогою порошкових пігментів, в яких сполучною речовиною виступали емульсії. Емульсії використовувалися як натуральні: змішаний з водою жовток курячого яйця, соки рослин, так і штучні: масла в водно-клейовому розчині, спеціальні полімери.

2. Литі, карбовані ікони

Ікони, виконані методом металопластики - лиття або карбування Ікони, виконані методом металопластики - лиття або карбування. Такі ікони виготовляються з міді, латуні, срібла, золота та інших металів.

3. Різьблені ікони

Ікони виконуються з деревини за допомогою спеціальних різців, найдрібніші деталі опрацьовуються і шліфуються, потім настає черга тонування і покриття захисним складом. Іноді різьблену ікону прикрашають сусальним золотом і камінням, іноді залишають без декорування, просто покриваючи деревину лаком.

4. Друковані або друкарські репродукції ікони

Перші літографії і хромолітографії з'явилися в Росії порівняно недавно, в 30-40-х роках XIX століття Перші літографії і хромолітографії з'явилися в Росії порівняно недавно, в 30-40-х роках XIX століття. Їх випускали в монастирських друкарнях, і на них були відтворені найбільш відомі і шановані святині. Друковані репродукції ікон користувалися великим попитом, особливо у простого народу, який не міг дозволити собі дорогу литу або мальовничу ікону.

5. Ікони, вишиті бісером

Ікони, вишиті бісером

Ікони, вишиті бісером, виконуються в різних техніках шиття: Ікони, вишиті бісером, виконуються в різних техніках шиття:

  • Ікони, вишиті бісером
  • Ікони, виконані в змішаній техніці (з використанням ниток, бісеру та каміння)

Тонкощі і нюанси оформлення різних видів ікон

Оформлення живописних ікон

Мальовничі ікони найчастіше оформляються в багетні рами. Використання скла, як захисту від впливу навколишнього середовища можливо за бажанням замовника, але необхідно дотримуватися певних канонів. Якщо Ви вирішили захистити ікону і використовуєте скло, необхідно пам'ятати, що скло не повинно стосуватися ікони. Це завдання може бути вирішена двома способами:

  • Виготовлення подвійний рами. В такому випадку скло встановлюється між внутрішньою і зовнішньою рамою (при цьому багет внутрішньої рами найчастіше більш вузький, іноді замість внутрішнього багета використовується кант (сліп), тоді як багет зовнішньої рами більш широкий). Цей спосіб дозволяє не тільки захистити ікону і «відсунути» від неї скло, але і домогтися декоративних ефектів.
  • Виготовлення глибокої рами. В такому випадку в рамі під склом на підставі встановлюється додаткова «коробочка» з другої рами - в яку встановлюють ікону. Цей спосіб - найближчий до старовинного оформлення ікони в кіот. У Мережі Студій багетну Дизайну «Джоконда» ми можемо запропонувати Вам виготовити «дверцята» в оформленні, таким чином, Ви зможете отримати ікону з рами, що перетворить Вашу раму в справжній кіот.

Так само Ви можете об'єднати кілька ікон в одній рамі, створивши єдину композицію, зробивши повноцінний вівтар.

Оформлення литих, карбованих і різьблених ікон

Відбувається схожим чином, що і оформлення живописних ікон; в даному випадку скло використовується рідше, за бажанням замовника. Як литі, карбовані так і різьблені ікони можна оформити без скла і зі склом: з використанням двох рам і вільним простором між ликом ікони і поверхнею скла. Можна так само виготовити кіот - цей вид оформлення ікони прекрасно підійде як для різьблених, так і для литих і карбованих ікон, а різноманітність багета з різними відтінками та видами сріблення і золочення, а так само багета з тонованим, фарбованим і морений покриттям допоможе домогтися найтонших колірних перегуків з відтінками металу литих або карбованих ікон, розписом або натуральної структурою дерева різьблених ікон.

Друковані або друкарські репродукції ікони

Друковані або друкарські репродукції відомих ікон можна обрамляти так само, як і живописні ікони, в багет, єдина відмінність в даному випадку буде полягати в обов'язковому використанні скла, бажано з фільтрами захисту від ультрафіолетового випромінювання, що дозволить захистити ікону від впливу навколишнього середовища.

Іноді, за бажанням замовника, репродукції ікон оформляють з використанням паспару, для того, щоб закрити старі краю (в разі, якщо репродукція старовинна).

Оформлення ікон, вишитих бісером

Ікони, виконані бісером, неймовірно красиві і сповнені внутрішнього сяйва. Оформлення ікон, вишитих бісером, вимагає особливого підходу. Натяжка вишивки на основу і виготовлення рами повинно бути виконано з ювелірною точністю, так, щоб було видно всі бісеринки, і жодна з них не була прихована багетом. Якщо ікона виконується не тільки бісером і для декору використовуються камені і великі намистини, то використання канта для відділення лику ікони від скла часом буває недостатньо. В такому випадку кант необхідно замінити багетом з вузьким профілем, який би забезпечував повітряну подушку і в той же час відмінно поєднувався за відтінками і структурі декору з рамою. Якщо на Вашій іконі є хрестик, то дане правило справедливо і в цьому випадку: хрестик повинен бути вільно розташований всередині і не торкатися скла. Для ікон, вишитих бісером, найкраще використовувати багет з золоченням, відтінок якого збігається з відтінками бісеру, яким виконані деталі ікони. Якщо на Вашій іконі переважають холодні відтінки, використаний сріблястий бісер, то багет для такої ікони необхідно вибирати відповідний: з покриттям «сріблення», відштовхуючись від відтінків бісеру самої ікони. Класичний багет з покриттям «золочення» і «сріблення» підкреслить урочистість ікони, її благородство.

Ікона - не просто витвір мистецтва або майстерно виконане зображення. Ікона - уособлення святості, непорочності та чистоти. Ікони оберігають наш осередок і займають в нашому будинку особливе місце. Звичайно ж, кожному з нас хочеться, щоб ікона, особливо якщо вона виконана своїми руками, була гідно оформлена. Обрамлення допомагає зберегти ікону на довгі роки і надає їй урочистий вигляд. Ікони прийнято оформляти в класичний багет з золоченням, з пишним, навіть урочистим декором. У Мережі Студій багетну Дизайну «Джоконда» Ви можете оформить ікону в чудовий багет недорого.

Дизайнери нашої мережі володіють величезним досвідом в оформленні ікон, і будуть раді допомогти Вам і зробити Вашу ікону ще більш виразною, завершеною.

Наші майстри виконують обрамлення ікон, в тому числі ікон, вишитих бісером, з особливою ретельністю і увагою. Ми впевнені, Ви залишитеся задоволені результатом!

Будемо раді бачити Вас в наших салонах!