Обрамлення картин: Євгенія Даусон: "Правильно оформити картину - значить підкреслити достоїнства - ikirov.ru

Про те, як правильно оформити картину в багет, у чому будуть ефектніше виглядати вишиті картини, батік, фотографії розповіла Євгенія Даусон, піар-менеджер компанії «Фото-Ленд».

- Євгенія Олегівна, як правильно оформити картину в багет? Яких помилок важливо уникати?

- При оформленні картини в багет рекомендується дотримуватися кількох основних правил:

1) Підбирайте багет, в першу чергу, до картинам, які бажаєте оформити. Саме до 1) Підбирайте багет, в першу чергу, до картинам, які бажаєте оформити картинам, а потім вже до меблів або аксесуарів і декоративних елементів. Винятком може стати випадок, коли оформленням вашого будинку займається професійний дизайнер і ваш ремонт остаточний на найближче десятиліття. В іншому випадку кожен новий ремонт змусить вас знову і знову повертатися до оформлення. Пам'ятайте, що домінувати завжди повинна картина, а рамі відводиться лише роль сполучної ланки між картиною і інтер'єром.

2) Правильно оформити картину - значить підкреслити достоїнства полотна. Картина повинна грати. Навіть надруковані на полотні зображення можуть ожити, якщо рама для картини обрана вірно і являє собою гармонійну композицію. Питання колірної гами, фактури, стилістики є основними при оформленні картин.

3) Кожній картині - свою раму. Дотримуючись правило стилю, ви зберігаєте цілісність композиції, акцентуючи увагу на кращому. Якщо ваш стиль - ампір або антик, намагайтеся знайти багет, малюнок якого повторює або нагадує візерунки, використані художником при написанні сюжету. Це ж відноситься до картинам імпресіоністів. Стилістика рами і картини повинні збігатися.

4) Поєднуйте відтінки і тони 4) Поєднуйте відтінки і тони. Намагайтеся домагатися збігів в відтінках і температурі квітів багета і картини. Оформити картину зовсім просто, якщо вибирати багет кольором на півтону світліше або темніше фонового кольору зображення. Для картини, написаної теплими тонами, краще всього використовувати і багет в теплій гамі. І навпаки.

5) Розмір робіт і вибір рами для картин - дуже залежні параметри. Враховуйте баланс між шириною багета і розміром картини. Чим більше картина, тим ширше багет. Широка рама додасть солідності і значущості твору, тим більше, якщо воно буде розташовуватися на «почесному місці» - над каміном, столом або диваном. Широка рама виглядає як частина самої картини. Неможливо уявити деякі відомі живописні полотна в музеях без масивних рам, що додають картині обгрунтованості. Існують, щоправда, винятки, коли маленькі картини оформляють в дуже широкі рами.

Зі смаком підібраний широкий багет до невеликої картині здатний привнести в неї елемент розкоші і стилю, але таке рішення зобов'яже вас оформляти в такому стилі все зображення в приміщенні, де буде виставлена ​​оформлена таким способом картина. Тонкі і легкі рами підкреслять витонченість невеликого твору, дозволять краще сконцентрувати на ньому увагу, при цьому першість залишається за картиною, а сама рама відступає в тінь.

Тонка рама - повітряна і сучасна. Такі рами краще, коли картини або графіка будуть групуватися на стіні. Це основні правила, але тонкощів оформлення картин ще дуже багато, тому тим, хто не зовсім впевнений, як правильно оформити свою картину в багет, краще отримати консультацію фахівців компанії «Фото-Ленд».

- Розкажіть про сучасні види багета. У чому їх особливості, переваги та недоліки?

- Класичною багетной рамою вважається рамка, виготовлена ​​з дерева. Але дерев'яний багет - Класичною багетной рамою вважається рамка, виготовлена ​​з дерева має свої суттєві недоліки. По-перше, виготовити такий - дороге задоволення. По-друге, це важкий матеріал, а рами, виконані з нього, вимагають посиленого кріплення до стіни. Крім цього, особливість живої породи дерева - вбирати вологу з навколишнього середовища і розсихатися в сухих приміщеннях, що робить дерев'яний багет не найбільш привабливим.

Сьогодні, на сучасному ринку, мабуть, найпоширенішим є більш демократичний варіант - пластиковий багет. Виготовлення рамки з пластика дозволяє полегшити вагу картини, таку раму можна розміщувати у вологих кімнатах, так як пластик вологостійкий і не боїться перепадів температури. Недолік у пластикового багета тільки один - це крихкий і гнучкий матеріал, вузький пластиковий багет провисає і навіть може зламатися під вагою картини, тому для обрамлення середніх і великих робіт слід вибирати більш широкий багет.

Металеві рами виготовляють в основному з алюмінію. Строгість і відсутність декоративних елементів на них дозволяє оформляти картини для постерів, фотографій, графіки. Наявність великої кольорової палітри алюмінієвих профілів, а також стійкість до деформації і довговічність дозволило цьому виду багета широко використовуватися при оформленні сучасних картин.

- Для оформлення яких робіт служить паспарту? Дайте кілька рекомендацій щодо вибору (за кольором, розміром і т. Д.).

- Головне завдання паспарту - привернути увагу до художніх робіт або до невеликого ділянці зображення, і в той же час ізолювати твір мистецтва так, щоб ніщо не впливало на оригінальні уявлення художника. Також паспарту, як доповнення до багета, допомагає більш гармонійно вписати роботу в інтер'єр, при складних дизайнерських рішеннях тільки за допомогою багета це зробити складно. Крім естетичної, паспарту несуть і практичну функцію: захищають художні роботи, відокремлюючи зображення від скла. У вологих умовах, маленьке повітряний простір охороняє зображення від зовнішнього середовища і від зіткненням зі склом. Це запобігає цвіль, деформацію паперу і втрату зображенням кольору.

Паспарту буває гладке, фактурне ( «оксамитове») або з тисненням, кольорове і нейтральних тонів, одинарне, подвійне або навіть потрійне. Ширина паспарту залежить від розміру картини. Зазвичай видима ширина одинарного паспарту - 4 - 6 см. Іноді, для «розширення» невеликих робіт, використовують більш широке паспарту - до 10 см. У подвійного і потрійного паспарту зазвичай верхній шар видно на 3,5 - 5,5 см, а нижні виставляються на 0,3 - 0,5 см. Іноді нижній край паспарту роблять трохи ширше, ніж боку і верх.

Важливо пам'ятати, що ширина паспарту не повинна бути однаковою з шириною багета. Одинарні паспарту часто використовуються для оформлення робіт сучасного мистецтва, абстрактних картин і емблем. Вони надають художніх робіт гладкий, чистий, фешенебельний вид. Безумовно, найзагальніші кольори для одинарних паспарту - білий, вершки і нейтральні.

Одне з правил оформлення - рама не повинна «зливатися» з паспарту Одне з правил оформлення - рама не повинна «зливатися» з паспарту. При використанні більш одного шару паспарту ви можете створити спеціальні ефекти з кольором. Наприклад, тонка кольорова межа привертає увагу до зображення, допомагає створювати гладкий перехід між рамкою і зображенням. Подвійні паспарту використовуються майже на всіх художніх друкованих виданнях і можуть створити безліч неповторних декоративних ефектів для різних типів мистецтва. Для оформлення класичних робіт використовують, як правило, паспарту ніжних, нейтральних тонів.

Нижній паспарту (показуючи тонку смугу кольору) може мати той же колір, але більш світлого або темного відтінку. Дуже часто для нижнього паспарту використовується золотий колір, особливо якщо рамка є золотий.

Паспарту можуть відрізнятися також за своєю контрастності і тону. Застосування відразу декількох відтінків паспарту одного тону може посилити загальне враження від твору. Внутрішнє паспарту, як правило, відповідає кольору вихідного зображення. Підбирати внутрішнє паспарту так само необхідно особливо уважно, для того що б воно ідеально поєднувалося з обраної рамкою. Подвійне паспарту доцільно підбирати одного кольору. У цьому випадку можливо добитися ефекту глибини «фацета» - внутрішньої кромки вікна паспарту. Ефект «фацета» можливо посилити, якщо використовувати замість другого паспарту спеціальний кант.

- Існує маса картин, що не мають відношення до живопису, але від того абсолютно не втрачають - Існує маса картин, що не мають відношення до живопису, але від того абсолютно не втрачають   своєї художньої цінності своєї художньої цінності. Мова про вишивках, фотографіях, постерах, картах і колажі, дзеркалах і інших художніх роботах. Як їх правильніше оформляти?

- Все це можна і потрібно обрамляти в багет. Наша багетна майстерня займається оздобленням не тільки картин, але і складних об'ємних предметів і колекцій. Для додання глибини ми використовуємо спеціальний об'ємний багет або поглиблюємо звичайний багет, прикріплюючи до нього спеціальні накладні бруски. Прикладом такого обрамлення може служити Вятський сувенір - Димковская іграшка в настінному варіанті.

Оформлення вишитих картин краще довірити багетну майстру, щоб не зіпсувати працю, на який у деяких рукодільниць йдуть роки. Перш ніж нести вишивку на оформлення, її необхідно випрати руками у холодній воді з використанням хорошого шампуню, щоб вишивці не полиняла. Потім роботу акуратно віджимають і, просушити рушником, розкладають на тканині, добре вбирає вологу. Просушену гарненько вишивку отпаривают за допомогою праски, а після, ретельно упакувавши, несуть в багетну майстерню, де її оформлять в багет. Вишивки натягують і наклеюють на спеціальний клей на задню стінку, краще на ДВП, і закріплюють скобами.

Якщо глибина обраного багета дозволяє, залишки канви подгибают і закривають другим шаром ДВП або обрізають. Найчастіше оформляють вишивку під скло, краще антиблікове. Вишивку добре доповнить паспарту, колір якого буде гармонійний з рамою і збігатися з одним з квітів на вишивці або з кольором фону. У деяких випадках доцільно використовувати кілька відтінків паспарту для посилення зображення. При оформленні вишивки без паспарту слід приділити особливу увагу вибору рами. В даному випадку вузькі профілі підходять тільки для дуже маленьких розмірів. Правильніше підібрати досить широку, пропорційну раму або використовувати поєднання двох-трьох видів багета для додання рамі додаткової ширини.

Дуже важливе питання - ховати чи ні вишивку під скло? Якщо робота оформляється без паспарту - можна обійтися без скла, це дозволить зберегти відчуття фактури. Таку вишивку наклеювати не треба, її так само, як і гобелен, можна натягнути на підрамник. Але якщо використовується паспарту - скло обов'язково потрібно використовувати для захисту матеріалу. І, звичайно ж, навряд чи варто говорити про те, що використання скла обов'язково, якщо передбачається розмістити вишивку на кухні або в приміщеннях з підвищеною вологістю.

- Як правильно оформляються картини, вишиті бісером?

- обрамити в багетну раму вишивку бісером дуже складно - обрамити в багетну раму вишивку бісером дуже складно. Зрушення в один міліметр в ту або іншу сторону може зіпсувати все враження. Тому дуже важливо, щоб вишивка була зроблена ідеально, чи не витягнута і не стягнута канва в усіх напрямках. Майстри нашої багетній майстерні навчилися традиційному церковному оздоблення ікон, вишитих бісером. Таке обрамлення називається кіот або кивот. Розмір вишитої ікони може бути різним. Для невеликих приміщень вишивають ікони малого розміру і обрамляють такі роботи в міні-кіоти, для влаштування будинкових храмів використовуються спеціальні іконостаси, для влаштування яких фахівці повинні дотримуватися церковні канони.

- Сьогодні дуже популярний батик - картини, написані фарбами на шовку. Такі витончені і ніжні роботи легко зіпсувати при неправильному оформленні. Як цього уникнути при оформленні таких робіт?

- Краще довірити оформлення таких картин багетна майстру, який акуратно натягне батик на спеціальний підрамник і вставить картину в раму. Обрамляти в паспарту і вставляти під скло батик не прийнято, але за бажанням клієнта можливо і таке оформлення. Багет для батика не повинен бути надто широким, громіздким і помпезним. Товсті дерев'яні рами для батика будуть недоречні. Такі рами зруйнують цілісність композиції, вони візуально важкі для тонких малюнків східної тематики. Рамка повинна бути вузькою і контрастною, щоб не відволікати увагу від розпису.

Класичний варіант оформлення батика - вузька дерев'яна рамка. Таке оформлення батика недорого і практично завжди ідеально, не помітно і контрастно. Втім, рамки для батика можуть бути виконані і з пластика. Безліч колірних рішень багетних профілів представлено в нашій компанії, а консультанти допоможуть підібрати ідеально підходить рамку.

- Є певні стандарти і для оформлення фотографій. У чому вони полягають? Розкажіть про сучасні тенденції оформлення фотозображень.

- Наша компанія друкує фотографії будь-якого формату, але, як правило, стандартних - Наша компанія друкує фотографії будь-якого формату, але, як правило, стандартних   розмірів: 9х13, 10х15, 13х18, 18х24, 20х30, 21х30, 30х40, 40х50, 40х60 розмірів: 9х13, 10х15, 13х18, 18х24, 20х30, 21х30, 30х40, 40х50, 40х60. У нашому магазині на Сурикова, 42 можна підібрати рамки практично будь-якого стандартного розміру і широкої колірної гами. Для оформлення інтер'єру квартири, офісу, кафе чи магазину можна використовувати великоформатні фото, оформлені в рамку строгого класичного стилю або паспорту. Для оформлення чорно-білих фотографій оптимальним варіантом буде стильна чорна пластикова рамка без декору, можливо, зі срібною внутрішньою кромкою.

Дуже затребуваний також багет різних відтінків чорного кольору - як класичних, так і сучасних форм, оскільки дозволяє вирішувати різноманітні оформлювальні завдання. Для кольорової і чорно-білої фотографії може підійти біла або срібляста рамка. Золотисті відтінки алюмінію більше підходять для кольорових фотографій. Непогано використовувати паспарту тих же відтінків, що і на фото. Іноді паспарту просто необхідно, якщо, наприклад, об'єкт зйомки займає більшу частину знімка. У деяких видів графіки поля виходять при друку на тому ж аркуші, так що можна обходитися без паспарту.

- Оформлення картин - ціла наука. Чи можна освоїти її новачкові або краще звернутися за допомогою до професіоналів? Розкажіть про спектр послуг, пропонованих Вашою компанією.

- Так, це ціла наука, якої навчитися можна щодня практикуючись, як це роблять наші консультанти. Новачкові, безсумнівно, знадобляться поради наших фахівців, які завжди раді допомогти в підборі паспарту і багета. Ця послуга, так само, як калькуляція замовлення, безкоштовна для клієнта. Часто наші клієнти користуються і платними послугами, наприклад виїзд дизайнера на місце при оформлення кафе, ресторану, офісу, квартири. Коштує така послуга недорого, а економить масу часу. Для постійних клієнтів на всі послуги компанії діє 7% -а знижка, і кожні півроку проводиться розіграш призів і подорожі. Професійні художники мають безпрецедентну 20% -у знижку, для цього їм достатньо пред'явити документ, що підтверджує їхню професію. Запрошую Всіх професійних художників, дизайнерів і всіх бажаючих відвідати наш салон, розташований на вул. Сурикова, 42, віртуально погуляти по якому Ви зможете прямо зараз, натиснувши посилання

Євгенія Олегівна, як правильно оформити картину в багет?
Яких помилок важливо уникати?
У чому їх особливості, переваги та недоліки?
Для оформлення яких робіт служить паспарту?
Як їх правильніше оформляти?
Дуже важливе питання - ховати чи ні вишивку під скло?
Як правильно оформляються картини, вишиті бісером?
Як цього уникнути при оформленні таких робіт?
У чому вони полягають?
Чи можна освоїти її новачкові або краще звернутися за допомогою до професіоналів?