Який догляд вимагають халати жіночі?

  1. Як правильно прати махрові халати
  2. Бамбуковий махровий халат - як зберегти всі властивості тканини
  3. Догляд за шовковим халатом
  4. Прання та догляд за бавовняними і вафельними халатами
  5. Як прати велюровий халат
  6. Догляд за атласним халатом для будинку
  7. Догляд за мікрофіброю

Зміст статті:

Халат - універсальна і незамінна річ в житті багатьох людей - і чоловіків, і дітей, і особливо жінок. Він часто рятує нас вдома, при поході в лазню, в подорожі, в літню спеку, в період нудьги і осінньо-зимових холодів, і просто, коли хочеться відкласти всі справи, накинути на себе простий одяг, розслабитися і відпочити. З халатом у всіх можуть бути пов'язані різні емоції - турбота і умиротворення, романтика чи просто відчуття тепла. Неважливо, наскільки часто доводиться одягати його - тільки вранці, після душу, або носити вдома мало не цілу добу - хочеться подовше зберегти якісний вид цієї речі.

Кожен вид халата вимагає індивідуального догляду, залежно від типу тканини. Правильно випрану і доглянуті виріб прослужить набагато довше, залишаючись таким же приємним як на вигляд, так і в шкарпетці.

Як правильно прати махрові халати

Махра в цілому досить невибаглива тканину. Вона підлягає як машинної, так і ручному пранні, при температурі не більше 60 ° С. Ця температура відмінно підійде для прання світлих халатів, з відносно сильною ступенем забруднення. При цьому навіть не потрібно буде використовувати додаткові пятновиводящих кошти - більшість плям відмінно видаляються з махорки при машинному пранні.

Не сильно забруднене халат можна випрати при 60 ° С, а щоб просто освіжити річ - досить буде і 20 ° С (деякі пральні машини мають спеціальний ефективний низькотемпературний режим для прання натуральних тканин, який справляється із завданням не гірше традиційного режиму 40 ° С).

В прання з махровим халатом можна відправити і інші речі з натуральним складом - це ніяк не позначиться на якості прання, і наступним станом одягу або домашнього текстилю. При цьому обов'язково світлий халат коштує відокремити від кольорових виробів, і навпаки. Перед запуском прання простежте, щоб барабан машини не був забитий під зав'язку, так як махрові халати, особливо довгі, двосторонні, займають багато місця, і в процесі вбирають велику кількість води.

Якщо довантажити до такого халату ще кілька речей, прання триватиме довше, і також це може негативно позначитися на її якості. До того ж, може виникнути перевага барабана, і кілька таких прань можуть знизити якість технічного стану пральної машини. Тому великі махрові халати і зовсім краще прати окремо.

Кольоровий махровий халат можна прати з додаванням спеціальних засобів для захисту кольору. Також можна додавати кондиціонери й пом'ягшувачі - вони збережуть м'якість і пухнастість махорки. А деякі для збереження м'якості до сих порт використовують старий перевірений спосіб - додавання солі в воду при пранні або при полосканні.

Механічний віджим махрового халата допускається, але максимум при 800 обертах. Після віджимання сушку вироби можна виконати як на відкритому повітрі, так і в машинці, але ось гладити махровий халат і зовсім не варто - після прасування ворс примнеться, і втратить свою пухнастість і ніжність.

Після віджимання сушку вироби можна виконати як на відкритому повітрі, так і в машинці, але ось гладити махровий халат і зовсім не варто - після прасування ворс примнеться, і втратить свою пухнастість і ніжність

Бамбуковий махровий халат - як зберегти всі властивості тканини

Бамбукові халати стали все більш поширеними, і завоювали в кілька разів більше позитивних відгуків серед інших виробів домашнього текстилю. У догляді вони такі ж в цілому невибагливі, як і халати з бавовняної махорки - застосовувати можна ті ж поради і вказівки.

Догляд за шовковим халатом

Шовковий халат дозволяє відчути надзвичайну ніжність. Така річ при своїй практичності залишається розкішною, а тому вимагає відповідного, особливо дбайливого догляду.

Прання шовкового халата неможлива при високій температурі води. Рекомендується температурний режим 20 ° С, із застосуванням м'яких засобів для прання, які призначені саме для шовку. Категорично не можна використовувати відбілювачі - вони пошкоджують структуру шовкової тканини, і роблять волокна ламкими, що незабаром може привести до появи дірок і потертостей. З тієї ж причини краще всього проводити прання халата вручну, а якщо все ж потрібно прання в машинці - потрібно вибрати делікатний режим прання для шовкових тканин.

Плями, що з'явилися на шовковому халаті, краще не відкладати, а запрати відразу. Так на ньому не буде залишатися слідів, і річ буде врятована навіть від самих складних забруднень. Для чищення потрібно м'яка губка, змочена в мильний розчин. Проводити нею стоїть уздовж волокон (а не в поперек), а після видалення плями - ретельно прополоскати не тільки запрану частина, а повністю весь халат.

Полоскати шовковий халат коштує в холодній воді - так з волокон будуть повністю вилучені всі частинки речовини для прання. А щоб вони не накопичувало статичну електрику, рекомендується додавати спеціальні засоби з антистатиком. Після халат сушиться в розправленому вигляді, в природних умовах, практично без віджиму (закручувати виріб не рекомендується, щоб не деформувати тканину). Машинна сушка для шовкового халата протипоказана - вона також може пошкодити тканину, і більш того - розпустити її волокна.

Для прасування використовується делікатний режим, з низькою температурою. Сильні складки і помятости можна розгладжувати паром, але не можна забризкувати їх водою - вона може залишити в процесі розлучення, які знову доведеться застіривать.

Прання та догляд за бавовняними і вафельними халатами

бавовняні халати - найбільш поширені серед домогосподарок, і людей, які вважають за краще носити легкий і зручний халат будинку. Що добре - що такі халати не тільки легкі в шкарпетці і мегаудобние - вони ще й самі невибагливі в догляді, і витримують досить жорсткі «випробування».

Світлі бавовняні халати, наприклад, можна прати при дуже високих температурах - до 90 ° С. Для кольорових, з метою збереження яскравості кольору, рекомендують не більше 40 ° С. Звичайно, сам по собі бавовна з часом досить добре деформується, особливо при впливі високих температур, тому радикальні заходи варто вживати тільки для видалення з халата серйозних плям.

До слова, бавовняним халатам, як і махровим, від видалення плям допоможе звичайна ретельна прання, без спеціальних засобів і засобів для виведення плям. Додатково саму пляму перед пранням можна обробити розчином мила. Особливі засоби можна застосувати для видалення нестандартних плям, а крім того на такі випадки є перевірені домашні способи:

  • Йод видаляється нашатирним спиртом - натріть пляма змоченим в спирті ватним диском, а після виперіть халат;
  • Якщо на халаті з бавовни після прання залишилися розлучення і сліди від крапель води - протріть їх сумішшю нашатирного спирту і оцтового розчину, а після повністю обполосніть виріб;
  • Плями кави, какао і чаю можна видалити гліцерином і сіллю. На кілька годин нанесіть їх на пляму, а після - обполосніть.

На кілька годин нанесіть їх на пляму, а після - обполосніть

Сушити бавовняні халати можна як на повітрі, так і в механічної сушінні, а гладити - при високій температурі.

Як прати велюровий халат

Велюрові халати, все ж, мабуть, самі практичні. Догляд за ними набагато простіше навіть, ніж за бавовняними халатами. Вони не деформуються і не мнуться, не линяють і не витягуються при пранні.

Тим не менш, для такого халата також є певні умови збереження його якості та довговічності:

  • Для прання рекомендується температура до 40 ° С. Цілком відмінно можна випрати велюровий халат при тому ж економічному 20-градусному режимі, якщо потрібно просто освіжити його;
  • Тканина такого халата не линяє, але все ж при пранні не варто змішувати світлі вироби з темними;
  • Сушити велюровий халат найкраще, повісивши його на вішалку, і залишивши його в природному положенні до повного висихання;
  • Прасування - допускається, хоч і актуальна вона тільки, якщо після віджимання халата залишилися помітні зім'яті ділянки. Але гладити такий халат буде досить легко, завдяки тому, що ворс велюру легко розправляється при впливі тепла.

Але гладити такий халат буде досить легко, завдяки тому, що ворс велюру легко розправляється при впливі тепла

Догляд за атласним халатом для будинку

Атласні халати особливо популярні серед жіночої домашнього одягу, і люблять їх за велику схожість з шовковими. До слова, правила догляду за ними також схожі між собою.

Халат з атласу варто прати вручну, при 30 ° С максимум. Прання при більш високій температурі може неабияк «посадити» халат в розмірі, що зіпсує його вигляд, і призведе до непридатності в шкарпетці. Для прання можна використовувати універсальний пральний порошок, але бажано вибрати порошкове або рідке засіб для атласу.

Небажано викручувати халат після прання - можна лише віджати його, щоб прибрати максимум води з тканини. Краще сушити в природну, а ось гладити атлас можна - але при максимальній температурі 150 ° С, або в режимі прасування шовкової тканини, якщо такий є в настройках праски. Прасування варто виконувати строго з виворітного боку, що не блищить - блискуча лицьова сторона атласу при впливі праски може поблекнуть і витягнутися, а також буде електризуватися.

З атласу нескладно видаляти більшість плям, такий же обробкою, як і з шовкового, а часто досить усього лише запрати свіжа пляма мильним розчином. Інші види плям з сильною пігментацією - йод, молоко - можна видаляти протиранием нашатирним спиртом, з подальшим полосканням халата і сушінням.

Інші види плям з сильною пігментацією - йод, молоко - можна видаляти протиранием нашатирним спиртом, з подальшим полосканням халата і сушінням

Догляд за мікрофіброю

Халати з мікрофібри самі не вимогливі - довго зберігають свій зовнішній вигляд, не линяють, що не витягуються, а також не рвуться, і завдяки особливій структурі волокон не забруднюються сильно, оскільки забруднення просто не проникають у внутрішню структуру тканини. Догляд за таким виробом перетвориться в казку - мінімум вимог, з максимум результату кожен раз.

Для прання халата з мікрофібри підійде машинка, а також можна виконати прання вручну. Вибрати можна будь-який режим прання виробів з синтетики - з абсолютно будь-якої зручної для нього температурою, згідно з таблицею режимів пральної машини. Щоб просто освіжити халат, досить навіть просто «пройтися» по ньому вологою щіткою для одягу або губкою.

Видалення плям з такого халата простіше простого виконується в звичайному режимі, тому застосовувати додаткові засоби і зусилля немає необхідності. Сушити мікрофібру можна в будь-якому вигляді, а після сушіння халат буде пом'ятим, так що і час на прасування буде повністю зекономлено!

Правильно доглядати за домашнім або банним халатом просто необхідно, тим більше, в сучасних умовах це досить доступно, і вимагає не таких великих витрат часу і сил. Нехай Ваша домашня одяг дістається свіжої, і доставляє Вам радість і затишок довгі роки!