Чоловічий парфум - чи потрібно ставити експерименти?

Багато чоловіків користуються парфумерією, не бачачи в цьому нічого особливого, але роблять це з обережністю. Парфумерна індустрія постійно радує нас новими ароматами, але багато хто з них швидко досягають піку популярності і застарівають, а їм на зміну приходять нові, модні і ще більш вишукані аромати. Виділяють сім основних типів ароматів, які в свою чергу містять безліч відгалужень: квіткові, східні, пряні, деревні, свіжі, шипровие і фужерні.

«Колесо ароматів»

«Колесо ароматів» - це класифікація ароматів по домінуючим акордів, які і надають запаху його особливий характер, розроблена Майклом Едвардсом в тисяча дев'ятсот вісімдесят третьому році. Групи ароматів «колеса» - ключ до розуміння індивідуальних переваг людини в світі ароматів, так як кожна родина характеризується запахом, індивідуальність якого відображена в ароматах цього сімейства.

Система включає три основні сімейства, що виділяються парфумерами: квіткові, східні і деревні, а також четверте, запропоноване Едвардсом, - свіжі. Кожна з цих чотирьох груп розділена на більш дрібні, що дозволяє отримати уявлення про характер ароматів кожного основного сімейства. Порядок їх розташування на «колесі» відображає перехід одного сімейства в інше.

У центрі «колеса» Едвардс розмістив ароматичні фужеровие аромати. Це універсальне сімейство, що включає в себе пряну солодкість квітково-східних, багатство амбри східних, ноти дубового моху і сандалу шипрових. «Колесо» починається квітковими, переходить в східні, за якими слідують деревні і, нарешті, свіжі аромати.

Чоловічі парфуми містять комбінації всіх груп ароматів, за винятком ароматів квіткового сегмента, який залишається прерогатівних жіночих парфумів.

квіткові

Найпопулярніше сімейство, що об'єднує широкий діапазон ароматів, від прозорих моноетюдов однієї квітки, до складних композицій, які увібрали цілі букети. Це сімейство складається з трьох підгруп: власне квіткових ароматів, м'яких квіткових і східних квіткових. Квіткова підгрупа - це аромати свіжих квітів, таких як гарденія, жасмин, жимолость, бузок і орхідея. При додаванні ноти альдегідів (ароматичних речовин, що містяться в цитрусових і рожевому маслах), а також оксамитово-м'яких нот ірису і ванілі, квіткові трансформуються в м'які квіткові, які в присутності солодких прянощів і апельсинового кольору перетворюються в квітково-східні. Ці ноти додають композиції насиченість і глибину.

східні

Екзотичне сімейство східних ароматів обігрує чуттєвість східних смол, тропічних квітів з задушливим запахом, теплою ванілі і бархатистого мускусу. Ефектні та складні, аромати цього сімейства мають незабутньою аурою. У цьому сімействі виділяють м'які східні, власне східні і деревно-східні аромати.

Основна особливість м'яких східних ароматів - поєднання чуттєвої теплоти амбри і ладану. Аромати цього сімейства швидше тліють, ніж іскряться. Вони тепліші і глибокі, ніж квітково-східні аромати, але не такі солодкі і важкі, як східні аромати. Поєднання пряних смолистих нот сімейства східних з нотами сандалового дерева і пачулі народжує сімейство деревно-східних ароматів. Деревні ноти, ноти санадала і пачулі, грають тут домінуючу роль, але в композиції аромату чутні і характерні східні ноти, що додають їм надмірність орієнтальної розкоші. Східні аромати підходять для чоловіка-загадки, чуттєвого, люблячого життя і задоволення, який вважає за краще сильні ефектні запахи, які ще довго будуть нагадувати про нього. Східні запахи дуже сексуальні і найкраще підходять для вечора.

деревні

Сімейство деревних акцентує увагу на деревних нотах - ладану, мирра і кедра. Вони відіграють ключову роль в ароматах цього сімейства, а решта ноти їх лише відтіняють. У це сімейство входять древестно, мохів деревні і сухі деревні аромати. Дубовий мох і амбра в поєднанні з цитрусовими, квітковими, деревними і мускусними нотами створюють одне з найбільш складних родин - мохів деревні (або шипровие) аромати. Їх характерна особливість - особлива, чоловіча, чуттєвість в поєднанні з поміркованістю. З'єднання в них тепла і холоду залишає вражаюче враження. Додавання до шипровим ароматів кедра, тютюну, паленої деревини та шкіри перетворює їх в сухі деревні аромати, в яких переважають більш виражені насичені ноти. Деревні аромати - кращий вибір для джентельмена-консерватора, який шанує традиції, не піддається на провокації моди і не змінює своїх смаків на догоду новим віянням.

свіжі

До родини свіжих ароматів відносяться цитрусові, фруктові, зелені і водні запахи. Цитрусові аромати увібрали в себе живі пікантні ноти, характерні для цитрусових фруктів - лимона, лайма і апельсина. Якщо перекласти структуру цитрусового аромату зеленими нотами, що нагадують потовчені листя або стебла, отримаємо аромат зеленої групи - свіжий, чистий, вишуканий і одухотворений. Сучасні зелені акорди надають блиск і искристость ароматів цього сімейства. У ароматах фруктової групи відчувається солодкість свіжо зібраних фруктів - мандарина , Малини, бананів і полуниці . Сімейство водних запахів характеризується морськими і водянистими нотами. Це життєстверджуюча свіжість повітря після грози і чистота морського бризу. Свіжі аромати ідеальні для спортивних і енергійних чоловіків. Вони бадьорять і додають сил.

ароматичні фужерні

Це специфічні і яскраві запахи, які миттєво запам'ятовуються і не залишають нікого байдужим. В їх композиції домінують ноти чебрецю, шавлії, м'яти, розмарину , Гвоздики, анісу, бергамоту і герані. Ці аромати ідеально підходять для активного підприємливого людини, який вважає за краще екзотичні запахи, що піднімають настрій. Це аромат для впевненого в собі чоловіка, які вміє цінувати красу і витонченість.


Статті по темі