Як вибрати парфуми?

  1. типи ароматів
  2. квіткові
  3. пряні
  4. східні
  5. фруктові
  6. цитрусові
  7. зелені
  8. морські
  9. альдегідні
  10. шипрові
  11. Вік і зовнішність
  12. призначення
  13. сезон
  14. Флакон і етикетка
  15. примірка аромату

Чому аромати духів так важливі в нашому житті Чому аромати духів так важливі в нашому житті? А все тому, що саме вони здатні розповісти про характер людини, підкреслити його індивідуальність, зробити привабливим і чарівним в очах інших людей. Однак все це можливо лише за умови правильного вибору свого аромату. Найчастіше все ми вибираємо парфум, керуючись власною інтуїцією і особистими уподобаннями. Тому тема нашого сьогоднішнього поста - як вибрати парфуми. Корисні поради і рекомендації допоможуть вам розібратися в тонкому питанні вибору.

типи ароматів

Спочатку розповімо про духів з точки зору його творців. Всі аромати парфумів умовно ділять на карти, відповідні чоловікам і жінкам. Карти, в свою чергу, мають групи. В одній карті налічують по 3-4 групи ароматів. Це, так звані, «області запаху». У кожній карті вони відмінні один від одного, маючи лише кілька загальних ноток. Групи ж поділяються на спектри, які ми і розрізняємо, вибираючи той чи інший аромат. Саме вони розділені на солодкі, прохолодні, свіжі і пряні.

А тепер давайте більш детально розглянемо основні групи ароматів.

А тепер давайте більш детально розглянемо основні групи ароматів

квіткові

Квіткова група ароматів є основною в парфумерної індустрії. Квіткові аромати можуть бути одиничними і композиційними, це означає, що такі духи мають як одиночний яскраво виражений запах, так і сукупність декількох ароматів. Найбільш поширені квіткові аромати: бузок, лілія, конвалія, троянда, фіалка, нарцис. Духи з квітковими ароматами відрізняються тонким, свіжим і ніжним запахом. Завдяки своїй легкості, такі аромати не мають сезонності.

пряні

Пряні аромати відрізняються своєю зухвалістю і фортецею. Духи з пряним запахом містять в собі аромати кориці, імбиру, гвоздики, кардамону, лаванди, пачулі, мирта, сандалу. Вони призначені для романтичних вечорів. Найчастіше парфумерія, яка містить пряні нотки має чоловічий характер, втім, багато виробників розробляють і жіночу серію пряних запахів. Духи з пряними ароматами створюють відчуття спокою і комфорту.

східні

Парфуми з східними ароматами привертає і полонить своєю чуттєвістю та незвичайністю. Основними компонентами таких духів є запахи ванілі, смол, мускусу, створюючи щільний і важкий аромат. Східні аромати краще використовувати для особливих випадків, актуальні вони і для холодної пори року.

фруктові

Фруктові аромати - це сила енергії, бадьорості і легкості. Саме тому такі парфуми можна використовувати протягом усього року, як молодим дівчатам, так і зрілим жінкам. Фруктові парфуми пахнуть запахом персика, абрикоса, груші та сливи. Це єдина група ароматів, яка віднесена до категорії універсальних.

цитрусові

Такі духи містять тонкі нотки цитрусових фруктів: мандарина, апельсина, бергамота, грейпфрута і лимона. Такі парфуми відрізняються незвичайною свіжістю, яскравістю і легкістю. Духи з цитрусовими нотками ідеально підійдуть для теплої пори року, для енергійних і цілеспрямованих людей, що віддають перевагу спорт, подорожі та активний стиль життя.

зелені

До зеленим ароматів відносяться запахи хвойних дерев (сосни, ялини, ялівцю), зеленої трави, розмарину, гіацинта і зеленого чаю. Духи з ароматами зелені дарують свіжість, прохолоду і спокій. Вони відмінно підійдуть для спекотного літа.

морські

Такі аромати відносять до синтетичної групі, в яку входять запахи морського бризу, повітря гір, озону. Завдяки відчуття свіжості і прохолоди духи з морськими ароматами можна використовувати для ділових зустрічей і відповідальних заходів.

альдегідні

Альдегідні аромати також можна віднести до синтетичної групі. У цьому сімействі немає окремих ароматів, однак всі вони створюють відчуття ніжної прохолоди. Відмінною особливістю духів з альдегідними нотками є посилення аромату після потрапляння його на шкіру. На відміну від інших ароматів, з часом альдегідні нотки не вивітрюється, а стають більш насиченими і яскравими. Тому використовувати такі духи краще в весняно-осінній сезон.

шипрові

Шипрові аромати складаються з запахів дубового моху, шавлії, ладану, пачулі і бергамота. Вони здатні привнести почуття спокою і блаженства. Духи з шипровими ароматами воліють незалежні і самостійні жінки. Особливо актуальні шипровие нотки сніжною холодною зимою. Такі аромати можна наносити не тільки на шкіру, але і на верхній одяг, а також на головні убори .

Розглянувши основні групи ароматів, перейдемо безпосередньо до питання вибору парфумів.

Варто зазначити, що вибір парфумів - дуже складний і відповідальний процес, який вимагає ретельної підготовки.

Вік і зовнішність

Вік і зовнішність

Серед парфумерів існує вираз, що «запах повинен відповідати характеру володаря». Тому, вибираючи парфуми, ви повинні не тільки слідувати за модними тенденціями, а й керуватися здоровим глуздом і власними уподобаннями.

Прийнято вважати, що колір волосся і шкіри впливає на вибір правильного аромату. Наприклад, блондинкам підійдуть легкі цитрусові, зелені і морські аромати, в той час як брюнеткам варто віддати перевагу насиченим квітковим, пряним або східним запахам.

Особливу увагу при виборі духів варто звернути і на колір шкіри. Жінкам зі світлою шкірою підійдуть легкі і повітряні аромати, власницям смаглявої шкіри - дражливі і обволікаючі аромати.

Правильний вибір парфуму також грунтується і на вікових категоріях. Так молодим дівчатам варто вибирати яскраві, легкі, повітряні і ненав'язливі аромати, які підкреслять їх молодість і енергійність. Жінкам середнього віку слід віддати перевагу яскравим, більш вираженим і важким ароматом, з легкими цитрусовими або фруктовими нотками.

призначення

Вибираючи свій аромат, перш за все, варто усвідомити його призначення. Для яких цілей ви купуєте парфуми - для повсякденного використання, для вечірніх і святкових заходів, а можливо обидва варіанти?

Для повсякденного застосування варто вибрати легкі, ненав'язливі, свіжі аромати, які не створять вам і оточуючим людям дискомфорт і незручність.

Для вечірніх і святкових заходів підійдуть важкі, насичені і яскраві аромати, які доповнять створений образ і підкреслять вашу індивідуальність.

сезон

Вибираючи духи, ви повинні орієнтуватися і на пору року. Так для спекотного літа абсолютно недоречними будуть важкі і нав'язливі аромати східної, альдегідної і пряної груп. А ось цитрусові, морські та зелені аромати якнайкраще підійдуть для цієї пори року. Для холодної та морозної зими можна використовувати шипровие, східні, пряні і квіткові аромати. Для весни і осені підійдуть альдегідні і квіткові аромати.

Тепер кілька слів про те, на що звернути увагу при виборі духів в магазині?

Флакон і етикетка

Флакон і етикетка

Перш за все, варто перевірити відповідність усіх написів на флаконі і коробці з парфумами. На етикетці повинні бути наступні дані: назва духів, назва виробника і його реквізити, обсяг, склад, термін придатності. На дні флакона або на його нижній частині повинні міститися відомості про серійний номер і термін виготовлення парфумів.

Як правило, в спеціалізованих магазинах духи продаються в повністю запечатаній фірмовій упаковці. Тому перед покупкою варто перевірити цілісність упаковки і наявність всіх захисних смуг від виробника.

примірка аромату

Для того щоб аромат був підібраний за всіма правилами, організувати похід в магазин все ж варто в першій половині дня. При цьому краще не наносити вже наявний парфум, щоб не забивати їм новий запах.

У магазині вам належить перепробувати безліч запахів для того щоб вибрати «свій». У цьому вам допоможуть спеціальні блоттери (тестові смужки паперу для нанесення парфуму).

У цьому вам допоможуть спеціальні блоттери (тестові смужки паперу для нанесення парфуму)

Кожен окремий аромат наноситься на одну тестову смужку, щоб уникнути змішування запахів. Після того як ви нанесли аромат, струсіть смужку для випаровування спирту (відомо, що першим в будь-який парфюмированной композиції випаровується спирт). Після цього можна приступити до тестування аромату. Парфуми містять три ноти: верхня (відчувається перші 2-3 хвилини), середня (доступна протягом наступних 2-3 годин), нижня (триває до 24 годин).

Знайомство з ароматом за допомогою блоттер, це тільки перший етап, який має на увазі вибір вподобаних варіантів. Наступний етап - нанесення духів на шкіру для того щоб відчути наскільки обраний аромат буде співзвучний з вами. Для цього досить нанести краплю парфумів на зап'ясті (саме чутливе місце на руці). Щоб відчути силу аромату на своїй шкірі, варто почекати не більше 10-15 хвилин. Тільки після цього можна визначити, підходить вам обраний аромат, чи ні.

Важлива рада: уникайте змішування ароматів, в іншому випадку ви можете зробити неправильний вибір.

Як вибрати духи, щоб подобатися собі і оточуючим? Використовувати власну інтуїцію, враховувати особисті уподобання і застосовувати корисні поради на практиці. Вдалих покупок!

Ви можете залишити свій коментар під цим постом. Чекаємо на вашу думку і відповісти на ваші запитання.

Для яких цілей ви купуєте парфуми - для повсякденного використання, для вечірніх і святкових заходів, а можливо обидва варіанти?