Камуфляж: історія виникнення маскування

  1. Маскування під навколишній ландшафт
  2. Друга світова війна і камуфляж

Розглядаючи історичні зображення військових мундирів можна відзначити, наскільки яскравими і незвичайними були костюми бравих солдатів минулого.

Сучасні представники військових і силових підрозділів за краще не виділятися на фоні навколишнього ландшафту. Що ж послужило причиною настільки разючих змін?

Маскування під навколишній ландшафт

Як завжди, в авангарді військових змін стояли розвідники, яким за службовим їх обов'язком належить залишатися непоміченими на просторах навколишнього ландшафту. Прототип сучасного камуфляжу з'явився в колоніальній Індії XIX століття, і носили його представники таємної поліції. Форму кольору хакі досить швидко перейняли й колоніальні війська, швидко оцінили всі переваги такого рішення. А в період Першої світової війни слідом за британцями моду на непомітну маскувальну одяг перейняли і армії інших країн - від японської до російської. Причому важливо розуміти, що камуфльований орнамент спочатку був узятий в живій природі, мешканці якої захищені від небезпек по праву свого народження.

Друга світова війна і камуфляж

Військова форма істотно розширила свої можливості в період Другої світової війни. Для зимового ведення боїв з'явилися білі маскхалати. Основна формений одяг отримала землисто-сірий колір, а шинелі були чорними і сірими. Плямисті камуфльовані наряди були доступні виконавцям спеціальних завдань, а ось масове їх застосування стало актуальним вже в післявоєнний період. Під В'єтнамської війни армія США випробувала нові види камуфляжній уніформи. Так з'явилася коричнева забарвлення chocolate chip, а потім мелкопятністие варіанти маскування взяли на озброєння армії більшості країн Європи і Азії. В СРСР в цей час йшли своїм шляхом. Тут з 1957 року існувала сітчаста маскування. Лише афганський військовий конфлікт всерйоз змусив перевірити розроблені радянськими вченими тканини з камуфляжній забарвленням на практиці. З 1984 року в армії була введена форма «Дубок», що імітує лиственную рослинність середньої смуги.

Сучасна камуфльований одяг також дуже різноманітна, причому далеко не завжди вона використовується військовими. Куди частіше можна зустріти такий костюм у мисливців, рибалок або грибників, які бажають відчувати себе комфортно в природному середовищі.

Що ж послужило причиною настільки разючих змін?