- Косметичні маски в різних країнах і часи: старовину
- Косметичні маски в різних країнах і часи: Середні століття - 19 століття
- Косметичні маски в різних країнах і часи: 20 століття і наші дні
Яких тільки складів і форм доглядають масок не з'явилося за десятки століть, а особливо за останні десятиліття! Дивно, але поряд з сучасними варіантами популярністю користується і безліч історичних в своєму первозданному вигляді. Так, практично в кожній аптеці є глина різних кольорів, а в будь-якому продуктовому магазині - огірки і ще нескінченний список того, що може стати в нагоді для створення такого засобу.
Це дійсно унікальний випадок: змінювалися епохи - змінювалася одяг, знаряддя праці і навіть мову, а ось доглядають маски залишалися. Однак це аж ніяк не заважає цій сфері швидко розвиватися. Навпаки, фахівці часто черпають ідеї з минулого і створюють ще більш ефективні варіанти. Банально це полягає в тому, що замість всієї рослини береться його екстракт, або витяжка, концентрат.
Косметичні маски в різних країнах і часи: старовину
Почнемо з колиски цивілізації - Стародавнього Єгипту. Щоб зберегти якомога більше вологи в шкірі, його жителі наносили густі суміші на основі смол і воску, куди додавалися масла і соки рослин. Найчастіше в складі було масло ладану, бо воно має широкий дією - допомагає і зі зморшками боротися, і з запаленнями. Одним з кращих засобів для омолодження шкіри вважалося молоко. І це близьке до вірного думку: в першій їжі людей і багатьох тварин міститься молочна кислота, що володіє здатністю видаляти омертвілі клітини, а значить, відкривати новий шар шкіри. Тут можна згадати царицю Клеопатру: її любов до ванн з молоком, причому ослиним, просто легендарна.
Клеопатра - мешканка елліністичного Єгипту, тому плавно перейдемо до Стародавнього Риму. Там косметика була одним з важливих товарів, вівся експорт і імпорт, зустрічалися дуже складні склади. Використовувалися як звичні сучасній людині компоненти, наприклад, мед, яйця, соки і насіння рослин, так і нестандартні, часом здатні відштовхнути: екскременти, жовч, мозок, розтерті в порошок роги. Одна з масок, що підготовляють особа до макіяжу, створювалася з жиропоту, що видобувається з вовни овець. Вона видає вельми різкий запах, і римляни часто критикували римлянок за таку процедуру. При цьому цікаво, що сьогодні активно використовується подібна косметика, оскільки овечий жиропіт - джерело ланоліну.
Розповідь про далеке минуле завершимо Далеким Сходом. Це велика територія, і в різних її частинах у жінок були свої секрети, але всюди простежується тенденція до чистоти, білизні, сильної зволоженості шкіри. Але навіть в одному регіоні у кожної жінки, яка користується косметикою, явно був свій підхід, як і зараз. Так, легендарна Ян Гуйфей, дружина імператора Сюань-цзун, одна з чотирьох великих красунь Китаю, застосовувала мигдальний крем. Є джерело, повідомляє, що також в її косметиці був білий нефрит, женьшень, корінь лотоса, перли і крохмаль. Сьогодні можна знайти щось подібне в магазинах, що підтверджує сказане на початку цієї статті. Особливо древніми азіатськими рецептами краси захоплені корейські косметологи.
Не можна не сказати про китайську правительці У Цзетянь, що жила трохи раніше Ян Гуйфей. Історичні записи дуже хвалять її, навіть коли їй виповнилося 80 років. Щоранку вона мила обличчя холодною водою і пудрою, зробленої з китайського пустирника. Ця пудра по суті маска-скраб. Взагалі, видалення шкіри, що лущиться давно поширене в багатьох місцях. Так, стародавні кореянки використовували перемелений маш для цієї мети. Зауважимо, що його плоди, як і інших бобових, очищають шкіру також завдяки тому, що піняться при контакті з водою. Це відбувається за рахунок речовин сапонінів, що активно використовуються в косметиці сьогодні.
Косметичні маски в різних країнах і часи: Середні століття - 19 століття
Протягом багатьох століть символом витонченості була біла шкіра, тому що аристократи працювали на відкритому повітрі і взагалі робили все, щоб якомога менше контактувати з променями Сонця. Але все ж не всі, які стосуються високих шарів суспільства, могли завжди бути блідими, оскільки генетику ніхто не відміняв. І почався справжній бум осветляющей косметики. Використовувалися як маски з корисними компонентами, наприклад, з лимонним соком, яєчними білками, так і з небезпечними, навіть дуже. Так, багато світських європейці в XVI столітті пристрастилися до свинцевим білил, ще званим венеціанськими. Популяризатором цієї в буквальному сенсі токсичної косметики вважається англійська королева Єлизавета I.
Коли хімія як наука була зовсім молода, вивчення впливу тих чи інших компонентів на шкіру йшло вкрай повільно, тому маски зі свинцем продовжували застосовувати і в Вікторіанську епоху. У них додавали, а значить даремно переводили оливкова олія і мед. У XIX столітті косметична сфера, як і інша промисловість, зробила великий крок вперед. Так, Єлизавета Баварська, відома як Сісі, була прихильницею так званого божественного крему (Crême céléste), що складається з білого воску, мигдалевого масла, рожевої води, спермацету і цинку. Непогана композиція, причому сонцезахисна, ось тільки Сісі явно отримувала надмірну кількість цинку, тому що витрачала одну баночку крему дня за два.
Було в XIX столітті і чимало тих, хто хотів вивести світ косметичних масок на абсолютно новий рівень. Часто ідея була надто екстравагантним і як мінімум марною. Так, в 1875 році модистка і кравчиня Хелен Роулі отримала патент US 165955 A на "Маску для медичних цілей". У документі сказано, що це засіб призначений, зокрема, для усунення поганого кольору обличчя і шкірних висипань. Тільки навряд чи винахід комусь допомогло, тому що мова про щільно прилягає каучукової накладки, що надівається під час сну. Хелен Роулі вважала такий тривалий потіння шкіри під дихав матеріалом майже косметичної панацеєю.
Косметичні маски в різних країнах і часи: 20 століття і наші дні
Хелен Роулі лише заклала основу, далі було ще більше цікавого. Хтось шукав вигоди, хтось з найщирішими намірами винаходив вічний двигун краси, ось так і накопичилася маса вкрай оригінальних розробок. Частина з них пов'язана з електромагнітним випромінюванням. Можна сказати, вперше з'явилися маски з невидимим активним інгредієнтом, одночасно дуже відчутно впливає. У салонах пропонувалася маска з фольги, підключена до пристрою, що виробляє низький рівень мікрохвильової енергії. Ця процедура мала успіх в 1930-40-е. Вона позиціонувалася як підтягує і відновлює шкіру, а ще як заспокійлива нервову систему.
У другій половині XX століття маски стали розглядатися в якості косметики, яка закріплює і підсилює ефект від того, що використовується до них. Іншими словами, з'явилися системи багатоетапного догляду за шкірою, також включають тоніки, делікатні засоби для вмивання та багато іншого. Найчастіше в складі однакові діючі інгредієнти. У той час починають активно використовуватися такі спрямовані на збереження пружності шкіри речовини, як колаген, оксикислоти, ретинол, гіалуронова кислота. З кінця 1980-х на ринку окремо виділяються маски і інша косметика антивікового дії. При цьому пошук способів боротьби з нееластичністю, тьмяністю і іншими недосконалостями шкіри триває.
В кінці 20 століття настав час, коли багато косметичні процедури, характерні для спа-салонів, стали доступні будинку. Так, вже багато років нескладно знайти набори для створення парафінових масок. А ось альгінатние зробили таку подорож зовсім недавно. Ще 2-3 роки тому їх практично неможливо було знайти в косметичному магазині, доступний усім, а не тільки професіоналам. Тепер дуже легко, що підтверджує сторінка http://www.lunifera.ru/skin-care/masks/alginate-mask.html .
Альгінатние маски - унікальний в своєму роді продукт. За ті 20-25 хвилин, які їх потрібно тримати на обличчі, вони переходять з гелеобразного стану в тверде, причому еластичне. Тому також їх назвали моделює, пластифікуючі. Все завдяки альгінової кислоти, що видобувається з водоростей. Але головна особливість даної речовини в тому, що воно здатне утримувати води в десятки разів більше власної ваги. Це сильне зволожуючий засіб, плюс воно може надавати інші дії в залежності від додаткових компонентів. Такий винахід популяризували південнокорейські компанії, і взагалі сьогодні багато інноваційної косметики створюється саме там.