- AHA-кислоти
- Який вплив надає на шкіру
- тонкощі процедури
- Які склади можна використовувати вдома
- Пілінг гліколевої кислотою
- Домашні рецепти і специфіка процедури
Кислотним пілінгом називають косметичну процедуру, за допомогою якої можна швидко омолодити обличчя і позбутися від багатьох проблем зі шкірою: поліпшити її колір; усунути вугровий висип, чорні точки або пігментацію (в т. ч. веснянки); розгладити дрібні зморшки, шрами і рубці.
Чи можна якісно зробити кислотний пілінг для обличчя вдома? Або обов'язково йти в косметичний салон? Звичайно, салонне обслуговування позбавляє від турбот, і користуватися послугами професіоналів дуже бажано. Але якщо в даний момент не вистачає часу або «фінансова сторона» не дозволяє, процедуру цілком можна зробити в домашніх умовах.
Зміст статті:
Реклама іноді заявляє, що кислотний пілінг для обличчя - новітнє досягнення косметичної науки. Якщо говорити про технології виробництва професійних засобів і косметичному устаткуванні, так і є. Однак ще сотні і тисячі років тому жінки різних країн і станів підтримували красу і молодість за допомогою натуральних природних кислот, одержуваних зі звичайних продуктів харчування: ягід і фруктів, овочів, горіхів, молока і ін.
AHA-кислоти
У сучасній косметології натуральні кислоти добувають по-різному - навіть зі злаків і бобових, але самими м'якими і щадними вважаються ті, що отримані з фруктів-овочів і молока. Їх називають AHA-кислотами: саме вони - основна «діюча сила» кислотного пілінгу для обличчя.
Молочна кислота - не тільки з кислого молока або йогурту, але і з винограду, чорниці, яблук і навіть помідорів. На шкіру вона діє, як регулятор кислотності, зволожує і ущільнює клітини епідермісу.
З плодів цитрусових отримують лимонну кислоту, що володіє отбеливающими, антисептичними і антиоксидантними властивостями; яблучна кислота - з яблук і томатів - стимулює оновлення клітин; винна - з винограду, витриманого вина і апельсинів, теж запускає процеси регенерації, зволожує і вибілює шкіру.
Виноградну кислоту для кислотного пілінгу отримують з винної, а популярну гликолевую - з цукрової тростини, цукрових буряків і зеленого винограду. В останньому випадку потрібно багато складних хімічних процесів, але кінцевий продукт повністю очищається від шкідливих складових.
Який вплив надає на шкіру
Кислотний пілінг для обличчя запускає «перебудову» в епідермісі: в його базальному шарі починаються процеси активної регенерації. Клітини оновлюються; синтезуються білки сполучної тканини - колаген з еластином, і пов'язані з ними полісахариди.
Звичайно, результати радують: поліпшується колір і вирівнюється тургор шкіри, обличчя підтягується і виглядає молодше. Після процедури кислотного пілінгу суха шкіра «згадує» про природному зволоженні, а жирна виробляє менше шкірного сала. Доглядають засоби теж працюють ефективніше, тому що шкіра краще вбирає косметику.
тонкощі процедури
В цілому, сама процедура кислотного пілінгу будинку «та ж», що і в салоні: дії ті ж, хоча пристосування і використовувані засоби відрізняються.
Шкіру обличчя очищають від жиру і забруднень своїми засобами (молочком, лосьйоном і ін.), Але спочатку вмиваються; жирну шкіру перед очищенням бажано розпарити. Скраб використовують заздалегідь, за добу до процедури.
Засіб, приготоване заздалегідь, масажними рухами наносять на обличчя на 10-20 хвилин. Змивають зазвичай теплою водою (можна розбавити її молоком) або відваром заспокійливих трав (липовий цвіт, ромашка, календула і ін.), Потім наносять зволожуючий (заспокійливе) косметичний засіб.
Які склади можна використовувати вдома
Для кислотного пілінгу обличчя краще вибирати рецепти зі звичайними продуктами харчування, а висококонцентровані салонні склади залишити фахівцям. Експериментувати з особою, бажаючи «вбити двох зайців» - і заощадити, і карколомний ефект отримати - не варто. Згаданий ефект отримати легко, але частіше «з протилежним знаком»: чималій кількості жінок після таких експериментів довелося лікуватися у дерматологів, хоча говорити про це люблять далеко не всі.
Пілінг гліколевої кислотою
Легкий пілінг гліколевої кислотою зробити можна, купивши набір в аптеці і виконавши все в суворій відповідності з інструкцією. Наприклад, змивається склад не водою, а спеціальним нейтралізатором. Концентрація даної кислоти в таких коштах не дуже висока - до 30%, але в перший раз їх тримають на обличчі не більше хвилини. Далі поступово (за 2-3 процедури) доводять тривалість до 3-х хвилин, а згодом, якщо все нормально і хочеться поліпшити результат, можна за тією ж схемою використовувати кошти, де гліколевої кислоти більше - 40-50%.
Домашні рецепти і специфіка процедури
Однак кислотний пілінг для обличчя з натуральними компонентами безпечніше, а ефект не гірше; будь-який склад можна приготувати за 10-15 хвилин.
Лимонний пілінг з йогуртом і тростинним цукром тримають на обличчі 15 хвилин і змивають теплою водою. Інгредієнти змішують по 2 ст.л .; сік вичавлюють зі свіжого лимона.
Гранатовий лимонний кислотний пілінг підійде для жирної шкіри. Зерна граната (2 ст.л.) збивають в блендері з лимонним соком і рідким медом (по 1 ст.л.). Нанести на розпарену шкіру, тримати 10 хвилин. Зняти вологими серветками, сполоснути обличчя прохолодною водою.
Пілінг з м'якоттю ананаса очищає, відбілює і омолоджує шкіру будь-якого типу. М'якоть фрукта (150 г) також збивають, з медом (2 ст.л.) і вівсяним борошном (1 ч.л.). Тримають 10 хвилин.
Полунично-сметанний пілінг з мигдальним маслом підійде всім: текстура масла легка, а сметана використовується 15%; при жирній шкірі обличчя не вредно, але особливо корисно для шкіри зрілої і в'янучої. Полуницю свіжу або заморожену (4 шт.) Збивають із сметаною (1/2 ст.л.), картопляним крохмалем (1 ч.л.) і маслом (4-5 крапель). Тонким шаром наносять на обличчя, через 5-7 хвилин - 2-й шар, і тримають ще 15 хвилин.
Виноградний кислотний пілінг наносять на обличчя на 15 хвилин, а змивають середньогазована мінеральною водою. Ягоди (5-6 шт.) Збивають до однорідності з тієї ж мінералкою (1-2 ст.л.).
Ягоди і фрукти з необхідним вмістом кислоти можна змішувати, як подобається. Наприклад, збити в блендері по кілька ягід смородини (чорної, червоної), полуниці, пару виноградин (або 1 ч.л. соку лимона), додати мед і желатин (по 1 ст.л.). Гріти на водяній бані, поки желатин не розчиниться, остудити. Цю маску-пілінг тримають 15 хвилин і змивають негазованої мінеральної водою.
Ще один кислотний пілінг з желе - омолоджуючий і освітлюючий, готують з соком будь-якого цитруса (2 ст.л.), медом (1 ст.л.) і кавовою гущею. До розчинених на водяній бані желатину додають мед з соком і стільки гущі, щоб вийшла не дуже рідка кашка. Тримають на обличчі 20 хвилин.
Популярні пілінги для обличчя з «кісломолочку». З тієї ж кавовій гущі можна приготувати кашку з кислим кефіром. Тримати на обличчі до повного підсихання, змивати мінеральною водою без газу.
Наступний кисломолочний пілінг включає 4% молочну кислоту (зазвичай продається кислота 40-80%, але можна розбавити водою). На 1 ст.л. кислого молока (натурального йогурту) кислоти потрібно 5 крапель, плюс мелені вівсяні пластівці (1-2 ч.л.); все збивають, наносять на обличчя на 15 хвилин.
Сухій шкірі обличчя сподобається пілінг з вершками (1-2 ч.л.) і подрібненим мигдалем (2 ст.л.). До цього додають подрібнені вівсяні пластівці (2 ст.л.), міцно заварений зелений чай (1 ч.л.) і рожеве масло (1-2 краплі), збивають, наполягають суміш 20 хвилин. На обличчі тримають 15 хвилин, змивають мінеральною водою.
Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!
Теги: кислотний пілінг для обличчя
Чи можна якісно зробити кислотний пілінг для обличчя вдома?Або обов'язково йти в косметичний салон?