Знаки аварійної зупинки. Вибираємо - правильний!

Іван Франко | 22.10.2014

З тим, що знак аварійної зупинки в автомобілі річ необхідна, сперечатися буде хіба що дуже недбайливий водій З тим, що знак аварійної зупинки в автомобілі річ необхідна, сперечатися буде хіба що дуже недбайливий водій. Дійсно, від суми і тюрми - а, в нашому випадку, від поломки і ДТП - як то кажуть, не зарікайся.

Що таке знак аварійної зупинки? Відповідь на це питання знає будь-який автолюбитель і не тільки: це рівносторонній трикутник червоного кольору, який встановлюється на дорозі в разі вимушеної зупинки. А ось яким повинен бути правильний знак аварійної зупинки - знають не всі.

Стандарти знака аварійної зупинки.

Сторони знака аварійної зупинки повинні відповідати розмірам 500-550 мм. Радіус заокруглень всередині повинен бути не менше 5 мм, а зовнішніх - не менше 15 мм. Ширина зовнішньої сигнальної смуги - строго 50 мм, а загальна ширина сигнальних елементів - від 10 см.

Зазвичай знак зроблений з пластмаси або пластику. Пластик більш довговічний в експлуатації і більш стійкий до вібрацій, які виникають на дорозі. Із зовнішнього боку знак обклеюють смугою із світлоповертального матеріалу, а на внутрішній - використовується флуоресцентна фарба.

Чим відрізняються знаки аварійної зупинки - нової і старої редакції?

Не так давно автолюбителям представили новий, більш вдосконалений варіант знака, запропонувавши його на заміну старому.

В чому різниця? У новому зразку знак оточений смугою з флуоресцентною фарбою, вона підсилює його видимість в будь-який час доби, а також - має висувну ніжку, яка підсилює його стійкість. Згідно з новими правилами дорожнього руху, наявність флуоресцентного матеріалу - обов'язкова умова. Щоб зробити правильний вибір, знак потрібно розглядати при денному світлі. Помаранчева і червона смужки на знаку повинні бути добре видно, інакше вони не будуть вчасно помічені водіями - і не виконають своє пряме призначення. Нагадаємо, що згідно з правилами дорожнього руху, при ДТП в населених пунктах знак аварійної зупинки слід встановити в 15 метрах від місця аварійної зупинки, а на трасах - в 30 метрах. Саме таку відстань вважається достатнім, для того, щоб водії могли вчасно помітити його - і зреагувати.

Саме таку відстань вважається достатнім, для того, щоб водії могли вчасно помітити його - і зреагувати

Знак може стати в нагоді і в лісі і в горах.

На що звертаємо увагу - при виборі.

Однак, купуючи знак аварійної зупинки, більшість водіїв намагаються не морочитися - купують перший-ліпший, тим самим нехтуючи власною безпекою. А дарма…

Перше, на що звертаємо увагу - конструкція. Вона не повинна викликати жодних сумнівів у своїй міцності і надійності: все зчленування і з'єднання повинні бути без шата і люфтів. В іншому випадку знак може вилетіти від вібрації на зустрічну смугу. Згідно зі стандартами ГОСТ, знак аварійної зупинки, теоретично, повинен виносити пориви вітру до 60 км / ч. Як переконатися, що знак вас не підведе - в негоду? Для цього потрібно знати, що внутрішня сторона знака повинна бути рівною 7 см, а зовнішня - 50. Саме ці параметри допомагають йому зберегти стійкість. Також зверніть увагу на підставку: вона повинна бути надійною і стійкою. При таких параметрах від сильних поривів вітру знак може посунутися назад (що правилами не заборонено!), Але збереже рівновагу, а, значить - і вашу безпеку.

Інший важливий момент - зовнішнє оздоблення. Якщо по його краях зроблена захисна облямівка (пластикова або гумова) - знак не тільки буде більш солідно виглядати, але і прослужить значно довше, зберігаючи свій товарний вигляд.

Краї трикутника повинні бути рівними, без гострих виступів - про які можна травмуватися. Точно такі ж вимоги - і до наполегливої ​​ніжці.

Точно такі ж вимоги - і до наполегливої ​​ніжці

Дрібниця, яка стане в нагоді і в разі поломки і в разі ДТП.

Більшість знаків аварійної зупинки укомплектовані футляром, що збільшує термін їх експлуатації і служить додатковою зручністю для водія. Футляр зручно закріплюється на тильній стороні багажника, що практично і зручно: він займає мало місця і в екстреній ситуації - завжди під рукою.

Де купити?

Виходячи з усього перерахованого вище, знаючи всі нюанси правильного підходу до вибору знака аварійної зупинки, саме час вирушити на сайт Tradeauto , Де ви зможете підібрати собі сподобався екземпляр за досить демократичну ціну. Більшість автолюбителів роблять свій вибір виходячи з фінансових можливостей. Однак в даному випадку шукати компроміс між ціною і якістю не доведеться: здійснити дану покупку на сайті можна в ціновому діапазоні від 18 до 50 гривень. Економити в такому ціновому сегменті немає сенсу: краще купити товар якісніший, який відповідає всім перерахованим вище параметрам, який прослужить довго - і буде не травмувати водія при установці на дорозі.

Аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки ... Ви вже готові до зустрічі з інспектором ДАІ і не боїтеся штрафів? Ні, ви просто заздалегідь подбали про свою безпеку. І нехай вони вам не знадобляться, але краще - мати все під рукою.

Інші статті:


Що таке знак аварійної зупинки?
Чим відрізняються знаки аварійної зупинки - нової і старої редакції?
В чому різниця?
Як переконатися, що знак вас не підведе - в негоду?
Де купити?
Ви вже готові до зустрічі з інспектором ДАІ і не боїтеся штрафів?