Валієва Рузалія. Майстер-клас з розвитку творчої уяви. Заняття аплікації до Дня матері «Квіти з вазою»

Майстер-клас з розвитку творчої уяви Майстер-клас з розвитку творчої уяви. Заняття аплікації до Дня матері «Квіти з вазою»

мета:

  1. Ознайомити дітей з нетрадиційними матеріалами.
  2. Розвивати у дітей фантазію і творчість засобами занять з нетрадиційного матеріалу
  3. Виховувати естетичний смак, інтерес до якісної кінцевим результатом.
  4. Продовжувати дітей економічно і акуратно користуватися наявними під рукою матеріалами.
  5. Виховувати дбайливе ставлення до всіх матеріалів, формувати вміння користуватися з викидними матеріалом.

Педагогічна і психологічна наука з кожним роком розвивається, удосконалюючи прийоми навчання дітей творчій уяві. Уява - це вміння конструювати в розумі з елементів життєвого досвіду за допомогою нових поєднань і співвідношень, що виходить за межі раніше сприйнятого. Уява є ядром творчої діяльності. Воно підтримує людині звільнитися від інерції мислення, перетворює уявлення пам'яті, забезпечує створення нового. Світ культури - все це і є продуктом творчої уяви.

Завантажити: Майстер-клас з розвитку творчої уяви. Заняття аплікації до Дня матері «Квіти з вазою» (майстер-клас)

У психічної життя дошкільника величну роль відіграє уява. Уява в дошкільному віці проявляється настільки ефектно і інтенсивно, що багато психологів розглядали її як спочатку задану дитячу здатність, яка з роками втрачає свою силу.

Значна маса дослідників відзначає, що в дошкільний період починається формування особистості дитини. В даний період у дітей виникають особистісні новоутворення, засвоєння моральних норм, формування довільності поведінки. Саме в цьому віці упрягаються основи майбутньої особистості.

Для здійснення виховання засобами мистецтва вихователі дитячих садів покликані підвищувати свою естетичну культуру. Поряд з іншими мистецтвами - музикою, літературою, театром - величезне виховне значення має образотворче мистецтво.

Для створення образів в малюнку, ліпленні і аплікації потрібно не тільки розвиток естетичного сприйняття і почуттів, а й формування у дітей ясних, повних уявлень про предмети, які вони бачили раніше.

В малюнок, ліплення і аплікацію дитина не просто переносить те, що запам'ятав: що думає про предмет, у нього починаються якісь переживання з цим предметом. В одну виставу включається те, що сприймалося в різний час і в різних обставинах. З усього цього, уява дитини створює образ, якої він і висловлює. Формування у дітей ясних і глибоких уявлень і здатності переробляти їх за сприяння уяви - одна з естетичних завдань виховання.

Вихователь пропонує дітям такий зміст малюнка та аплікації, щоб почалася необхідність згадувати, вигадувати, уявляти. Вельми важливо також, щоб запропоноване зміст було цікаво для дитини, хвилювало його, щоб йому хотілося висловити це зміст якнайкраще. Н.К. Крупська писала: «Треба допомогти дитині через мистецтво глибше усвідомлювати свої думки і почуття, ясніше уявляти і глибше відчувати». Потрібно оволодіти відомим майстерністю у виборі кольору і складанні відтінків, навчитися отримувати різні відтінки одного кольору шляхом змішування різних фарб. Для роботи з кольором необхідно знання колірного спектра і порядку його побудови: червоний, жовтий, помаранчевий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Основні кольори - червоний, жовтий, синій; проміжні - помаранчевий, зелений, фіолетовий - виходять шляхом змішування основних - червоний + синій = фіолетовий, червоний + жовтий = оранжевий; синій + жовтий = зелений. Всі кольори спектра можуть в фарбах в готовому вигляді. Так само виходять проміжні відтінки колірного спектру: синьо-зелений, жовто-зелений. Кольори спектру діляться на теплі і холодні. Холодні - це синій, блакитний, фіолетовий. Теплі - червоний, оранжевий, жовтий. Всі кольори спектру прийнято називати хроматическими, білий, чорний, всі тони сірого - ахроматичними. Ахроматичні кольори дають багатство тонових відносин, яке треба використовувати при малюванні. Складаючи колірну композицію роботи, треба виходити зі змісту і задуму. Діти відтворюють в малюнку і аплікації те, що вони сприйняли раніше і чим вони вже знайомі. Діти створюють малюнки та інші роботи по наданню й по пам'яті. Наявність таких уявлень дає поживу роботі уяви. Багато про що діти дізнається з розповідей, з художньої літератури.

Вихователь потихеньку виховує у дітей здатності творчої уяви. Навчання на общегрупповие заняттях сприяють вихованню цінних якостей особистості - посидючості, уважності, спостережливості, витримки, самостійності та активності, яких можна об'єднати в загальну здатність - займатися, вчитися і уявляти.

Конспект заняття - аплікація «Квіти з вазою» з дітьми підготовчої до школи групи.

мета:

Виявити рівень творчого потенціалу дітей дошкільного віку, розвиток фантазії, уяви і творчих здібностей дітей.

Для цього заняття готується кілька ваз простої форми, різної величини, в основі який може бути куля, циліндр, або ж поєднання двох форм кулі з циліндром і т.д. Відповідно забарвленні ваз, підбираємо олівцеву стружку потрібного кольору.

Всі підготовлені вази ставляться на стенд на високому місці.

Звертаючись до дітей, вихователь говорить про те, що скоро у нас свято Мамин день.

Зараз ми самі будемо зробити ось такі красиві квіти і будемо ставити їх на підготовлені нами вази. Ознайомимося спочатку зразком закручування олівцевої стружки, вирізання пелюсток, способом наклеювання.

Підготувати кольоровий папір, клей, пензлі, ганчірки, підкладки, дріт і трохи пластиліну різних кольорів.

Беремо дріт і загортаємо кольоровим папером так, щоб вийшов стебло, наклеюємо один кінець.

Зараз потрібно буде нам обережно закручувати стружку для квітки. (Підготувати таким чином 5-7 квіток).

Далі будемо з кольорового паперу вирізати листочки. Показати дітям, як вичищати клеєм і наклеювати один за іншим листочки, під час заняття називати кольори і рахувати, скільки ми вже наклеїли. В процесі виконання роботи слід нагадати також про те, що клеїти треба не весь листочок, а тільки один край листочка.

Вставляємо готові квіточки в підготовлені вази.

Ось наш подарунок готовий!

В процесі роботи потрібно намагатися поступово підходити до формування у дітей умінь творчо комбінувати різноманітні події та створювати в результаті новий сюжет. В ході роботи навчити дітей визначати зміст аплікації; дружно і фантазуючи, творчо виконувати завдання; встановлювати взаємозв'язок між різними предметами, в кінцевому підсумку радіти результатами колективної діяльності. У закінченні з виконаних робіт зробити квіткову композицію. На денний час залишати їх в груповий кімнаті, а в кінці робочого дня подарувати їх нашим улюбленим мамам.