Компот з фейхоа на зиму без стерилізації (12 рецептів)

  1. Як приготувати компот з фейхоа без стерилізації - покроковий рецепт з фото
  2. Поради з приготування смачного і корисного компоту з фейхоа на зиму
  3. Інші рецепти приготування компоту з фейхоа
  4. Як приготувати компот з фейхоа з лимоном на зиму
  5. Як приготувати компот з фейхоа і айви на зиму
  6. Як приготувати компот з фейхоа і граната на зиму
  7. Як приготувати компот асорті з фейхоа, айви і граната на зиму
  8. Компот з фейхоа на кожен день
  9. Компот з фейхоа з апельсином
  10. Компот з фейхоа і мандаринів
  11. Компот з фейхоа і журавлини на зиму
  12. Компот з фейхоа з яблуками
  13. Компот з фейхоа з обліпихою і яблуками, рецепт на зиму

складові   Фейхоа - 250-300 г

складові

  • Фейхоа - 250-300 г.
  • Цукор - 250 г.
  • Вода - 500-600 мл.

Час приготування однієї літрової банки компоту - 30 хвилин, з яких 15 хвилин - підготовка посуду і інгредієнтів.

Як приготувати компот з фейхоа без стерилізації - покроковий рецепт з фото

Компот з фейхоа користується великою популярністю у любителів компотний заготовок. Високий вміст корисних речовин, і особливо йоду, робить його незамінним в зимові холоди.

Щоб приготувати на зиму компот з фейхоа в домашніх умовах без стерилізації, перш за все, необхідно підготувати скляні банки. Для компоту з фейхоа без закрутки найкращими є банки з кришками типу "твіст-офф". При приготуванні компоту з фейхоа з закруткою використовуються бляшані кришки і закаточная машинка.

Підготовлений посуд необхідно промити гарячою водою. Потім внутрішню частину банок стерилізують на гарячому пару або на водяній бані. Кришки тримають в окропі до використання. Для стерилізації банок паром існують різні побутові пристосування, але найбільш доступним є звичайний кухонний чайник. Банку надягають на носик киплячого чайника і обробляють теплом протягом 10 хвилин, після чого обережно викладають на сухе рушник вверх дном.

Наступний етап - обробка плодів, призначених для компоту.

Плоди фейхоа, приготовані для компоту, треба промити і перебрати, очистити від червоточини, зрізати з шкірки потемніння. Також зрізаються нижня і верхня частина з чашолистками. Великі ягоди фейхоа можна розрізати на часточки.

Підготовлені плоди кладуть в банку, слідом засипають цукровий пісок і заливають киплячу воду до самого верху.

При заливці окропу необхідно дотримуватися крайню обережність. Є й інший варіант приготування заливки для компоту: можна попередньо приготувати сироп, змішавши цукровий пісок з водою і прокип'ятивши його близько 5 хвилин до повного розчинення. Люди, змушені обмежувати використання цукру, можуть готувати компоти на зиму з іншими підсолоджувачами, придатними для консервування.

Після виконаних дій, банку треба накрити кришкою, добре закрутити її, потім перевернути догори дном і накрити рушником до повного охолодження. Для збільшення ступеня герметичності можна використовувати канцелярський скотч, яким додатково обгортається горлечко банки. Зберігати компоти, заготовлені на зиму, треба в темному і прохолодному місці.

Поради з приготування смачного і корисного компоту з фейхоа на зиму

  • Збагачують смак компоту невеликі добавки лимонної або апельсинової цедри, сушених пелюсток троянди.
  • Застосування сильних спецій, таких як кориця, імбир, кардамон, для компоту з фейхоа не рекомендується, так як, самі по собі, плоди фейхоа мають прекрасний аромат і оригінальний кисло-солодкий смак. Навпаки, використання фейхоа, як добавки до інших компотам, дозволяє надати їм більш тонкий смак і аромат. У таких випадках достатньо використовувати 2-3 ягоди на літр компоту.
  • Компот з фейхоа має приємний світло-салатовий колір. Різні фруктові і ягідні добавки дозволяють переставити смакової і колірної акцент компоту з фейхоа на інший улюблений смак і колір. При приготуванні компоту асорті з фейхоа можна використовувати такі фрукти і ягоди, як айва, апельсин, лимон, гранат. Залежно від пропорції фруктово-ягідних інгредієнтів, можна зміщувати смаковий відтінок в ту чи іншу сторону.
  • Так як процедура приготування цих компотів в цілому збігається з процедурою приготування компоту з фейхоа, нижче будуть наведені тільки використовувані інгредієнти і детальні відмінності процедури приготування від попереднього рецепта .

Як правильно заморозити фейхоа для компоту

Заготовити фейхоа на зиму можна промивши в холодній воді, видаливши хвостики і порізавши на шматочки. Важливо, після того, як фейхоа промили, його слід висушити і тільки потім різати і морозити.

Ще одним варіантом стане такою: очистити фейхоа, м'якоть подрібнити і розфасувати по пакетах і відправити в морозилку, а шкурки перетерти з цукром і поставити в холодильник. Також, шкірку можна висушити і використовувати для приготування чаю.

У морозилці плоди можуть зберігатися протягом шести місяців, не втрачаючи своїх корисних властивостей.

Як сушити фейхоа на компот

Плоди фейхоа можна висушити і після застосовувати для приготування компотів. Для цього фейхоа миють, видаляють вологу, зрізають кінчики і нарізають тонкими кружечками. Сушити плоди можна на світлій тканині або папері, уникаючи попадання прямих сонячних променів. Або використовувати спеціальні сушарки для овочів і фруктів.

Чим корисний компот з фейхоа

Взимку дуже важливо вживати в їжу продукти багаті вітамінами. І фейхоа в цьому плані немає рівних. Безліч мікро- і макроелементів, заліза, йоду, калію і вітамінів при невисокій калорійності закликають використовувати його в свіжому вигляді, джемах і компотах. Відварені ягоди продовжують мати антибактеріальні властивості, а компот прекрасно тонізує.

Інші рецепти приготування компоту з фейхоа

Завдяки рецептом вище ви можете приготувати класичний компот з фейхоа на зиму, рецепт з фото крок за кроком, наочно покаже вам всі етапи приготування. Пропоную подивитися ще кілька цікавих рецептів приготування компоту з фейхоа.

Як приготувати компот з фейхоа з лимоном на зиму

складові

  • Фейхоа - 250г.
  • Лимон 1шт - 50 г
  • Цукор - 250 г
  • Вода-0,5-0,7л

При обробці фруктів для приготування компоту, нижня і верхня частина лимона видаляється, потім, його нарізають на часточки разом з шкіркою. Кожна часточка очищається від кісточок. Це пов'язано з тим, що лимонні кісточки мають гіркотою. При тепловій обробці, вони додають напою неприємний гіркий смак.

Як приготувати компот з фейхоа і айви на зиму

складові

  • Фейхоа - 150г.
  • Айва 2шт - 150 г
  • Цукор - 200 г
  • Вода-0,5-0,7л

При підготовці фруктів для приготування компоту, айву ділять на частини, видаляють серцевину, нарізають на часточки. Кісточки можна засушити для використання в лікувальних цілях - слизові відвари з кісточок айви дуже корисні при кашлі.

Як приготувати компот з фейхоа і граната на зиму

складові

  • Фейхоа - 150г.
  • Гранат 1шт- 50г
  • Цукор - 200 г
  • Вода-0,5-0,7л

При підготовці фруктів для приготування компоту, гранат ретельно очищається від шкірки, внутрішніх плівок і м'якоті. Очищені гранатові зерна промиваються під проточною водою. Необхідно звернути увагу, щоб навіть незначні шматочки шкірки і межзерновой м'якоті не були в компот, так як вони дуже гіркі на смак.

Як приготувати компот асорті з фейхоа, айви і граната на зиму

складові

  • Фейхоа - 200г.
  • Айва 1шт -50 г
  • Гранат 1шт- 50г
  • Цукор - 200 г
  • Вода-0,5-0,7л

Айва 1шт -50 г   Гранат 1шт- 50г   Цукор - 200 г   Вода-0,5-0,7л

Компот з фейхоа на кожен день

Крім улюблених усіма «закруток», які передбачається пити взимку, існує рецепт, який дозволяє приготувати смачний компот з фейхоа і пити його відразу по приготуванні.

складові

  • ягоди фейхоа - 500 гр .;
  • цукор - 500 гр .;
  • вода - 3 літри.

Спосіб як приготувати компот з фейхоа

Ягоди слід підготувати промивши і зрізавши хвостики. Різати фрукти абсолютно необов'язково. На вогонь поставити каструлю з водою і дати їй закипіти. Всипати фрукти і варити їх 5-7 хвилин, потім додати цукор і варити ще 5 хвилин. Після цього каструлю потрібно зняти з вогню і дати компоту настоятися.

Якщо ягоди були дуже стиглими, то весь процес приготування компоту слід скоротити до 5 хвилин. У рецепт, за бажанням, можна додати лимонну кислоту. Подавати зелений напій, який пахне суницею, слід охолодженим.

Вийняті з компоту ягоди можна з'їсти або приготувати з них чудову начинку для пирога. Для цього до фейхоа додають мед і добре перемішують.

Зробити попередній рецепт чарівним допоможе невелика кількість спецій. На ту ж кількість ягід, цукру і води, знадобиться 1 столова ложка з гіркою орегано.

Як приготувати пряний і смачний свіжий компот з фейхоа з ореганом:

Ягоди фейхоа слід бланшувати в окропі з додаванням цукру і вийняти шумівкою. Частина води, приблизно 1,5 склянки, знадобиться для настоювання спецій. Для цього орегано слід залити окропом і настоювати протягом 30 хвилин. Іншу частину води потрібно прокип'ятити 5-7 хвилин, попередньо поклавши в неї фрукти. Після охолодження компоту і після півгодини, фрукти можна видалити і з'єднати обидва настою. Ретельно перемішати і подавати до столу.

Компот з фейхоа з апельсином

Бажаючи зробити компот з фейхоа ще більш корисним, в нього кладуть фрукти, наприклад цитрусові. Так, додавши в напій апельсин, вийде привнести нові нотки смаку і збільшити кількість вітамінів, що надходять в організм.

складові

  • фейхоа - 500 гр .;
  • апельсин - 1 шт .;
  • цукор - 2 склянки;
  • вода - 3 літри.

Як варити компот з фейхоа, рецепт:

Підготувати фейхоа. Помити апельсин, відокремити цедру і нарізати її смужками. М'якоть апельсина розділити на кілька великих частин. У киплячу воду опустити фрукти і варити 5 хвилин. Зняти напій з вогню, залишити на 15 хвилин. Вийняти фрукти і повернути компот на вогонь, додавши в напій цукор. Як тільки цукор розчиниться, компот можна вимикати. Подавати можна теплим або холодним.

Компот з фейхоа і мандаринів

Зима асоціюється з новорічними святами, а вони, в свою чергу, з запахом мандарин і хвої. Порадувати себе незвично смачним і корисним компотом із запахом свята, допоможе швидкий компот з фейхоа і мандаринів.

На відміну від попереднього рецепта, цедру мандарина в напій не додають. Всі пропорції залишаються такими ж, а мандаринів можна покласти 2-3 штуки в залежності від їх розміру.

Скільки варити компот з фейхоа в каструлі

Після закипання компот слід варити близько 10 хвилин, якщо є бажання випити його відразу по приготуванні. А якщо з'явилася можливість його законсервувати, то варити слід 25 хвилин і додати ½ ч. Л. лимонної кислоти, це необхідно, щоб напій не «вибухнув».

Тепер компот потрібно розлити в підготовлені банки і закрити кришками. Банки слід залишити перевернутими догори дном і накритими чимось теплим до повного охолодження.

Компот з фейхоа і журавлини на зиму

Сезон журавлини і привіз до нас фейхоа збігаються, що дає можливість приготувати дивовижний напій. У компоті з журавлини і фейхоа присутні своєрідна природна кислинка, насичений червоний колір і аромат полуниці.

Для того, щоб приготувати компот з фейхоа на зиму в банках, знадобляться такі інгредієнти:

  • фейхоа - 200 гр .;
  • журавлина - 150 гр .;
  • лимонна кислота - ¼ ч. л .;
  • цукор - 300 гр .;
  • вода - близько 2,5 л.

Цієї кількості продуктів вистачить для трьох літрів компоту, якщо є бажання приготувати більший обсяг, інгредієнти потрібно пропорційно збільшити.

Як приготувати компот з фейхоа на зиму з журавлиною:

Плануючи закрити компот, що не стерилізуючи його, потрібно звернути особливу увагу на всі складові напою. Так, журавлина повинна бути свіжою і не придавлений, а фейхоа без пошкоджень.

Як підготувати фейхоа для консервації, було описано вище, а журавлину слід викласти в глибоку ємність і залити холодною водою. Сухі та пошкоджені ягоди спливуть наверх, і їх буде легко видалити. Ще потрібно відібрати ягідки світлого кольору - їх класти в компот, що готується для зберігання, не слід.

В пропарені банки кладуть фейхоа і журавлину, додають цукор і лимонну кислоту. Останній інгредієнт доданий в рецепт не стільки заради регулювання смаку, скільки з метою зберегти компот. Адже лимонна кислота - це чудовий консервант, особливо, якщо стерилізація компоту не передбачено.

Воду потрібно закип'ятити і розлити по банках і накрити їх кришками. Закатати банки, трохи потрясти, щоб цукор розчинився і, закутавши ковдрою, поставити дном вгору. Приблизно через 20 годин компот з світло-рожевого стане червоним. Остигнули банки можна зберігати як в погребі, так і в коморі.

Компот з фейхоа з яблуками

Для такого напою підійдуть червонобокі стиглі яблука, вони додадуть свіжості і кольору компоту.

складові

  • фейхоа - 250 гр .;
  • яблука - 300 гр .;
  • цукор - 2 ст .;
  • лимонна кислота - ¼ ч. л .;
  • вода - 2 літри.

Як зробити компот з фейхоа на зиму з яблуками:

Ягоди і банки підготувати способом, зазначеним в попередніх рецептах. Яблука добре вимити, видалити серцевину і нарізати м'якоть часточками. У закипілої воді потримати 2 хвилини яблука і фейхоа і обережно вийняти шумівкою. Фрукти розкласти в банки, а в киплячу воду всипати цукор і лимонну кислоту.

Закипілої сиропом заповнити банки, закрити металевими кришками, укутати.

Компот з фейхоа з обліпихою і яблуками, рецепт на зиму

Яблука багаті залізом, фейхоа - йодом, а зробити напій ще корисніше допоможе обліпиха. Для приготування вітамінного компоту знадобиться:

  • фейхоа - 1 кг;
  • обліпиха - 300гр .;
  • яблука - 1200 гр .;
  • цукор - 2 ст .;
  • лимонна кислота - ½ ч. л .;
  • вода - 5 л.

Як закрити компот з фейхоа на зиму з обліпихою і яблуками:

Ягоди і фрукти потрібно промити під проточною холодною водою. Яблука нарізати скибочками, вийнявши серединку. У фейхоа відрізати краю і розрізати плоди навпіл. Обліпиху перебрати, видаливши зіпсовані і не гарні ягоди.

Плоди помістити в каструлю і додати воду, помістити на вогонь. Коли майбутній компот закипить, додати цукор. Продовжувати варити ще 10 хвилин. Якщо компот планується консервувати, то на цьому етапі слід додати лимонну кислоту. Якщо компот будуть вживати свіжим, лимонну кислоту додавати не слід.

Вимкнути каструлю і залишити напій настоюватися протягом двох годин. Після цього компот можна розлити по банках і закрити металевими кришками. Після повного охолодження банок, компот прибирають для зберігання.

Також за цим рецептом можна приготувати компот з фейхоа без цукру, тільки потрібно використовувати солодкі і щільні яблука.

Як зварити компот з фейхоа без закрутки

Рецептів багато і проявити фантазію теж є де. Так, замінивши в одному з рецептів яблука на груші, вийде абсолютно новий напій. Головне, продумати якісь продукти поєднуються між собою.