Риболовля на гумку з занедбаністю з берега: виготовлення своїми руками, ловля чехоні, карася і ляща (відео)

  1. Як зробити гумку своїми руками
  2. Як закидати (заводити) донку з гумкою
  3. Ловля чехоні на гумку
  4. прикормка
  5. Ловля ляща на гумку
  6. прикормка
  7. наживка

Однією з найбільш популярних рибальських снастей є донна вудка з гумовим амортизатором, іменована в народі «гумкою»

Однією з найбільш популярних рибальських снастей є донна вудка з гумовим амортизатором, іменована в народі «гумкою». Подібне спорядження нескладно виготовити самостійно, воно не потребує значних грошових витрат, застосування якихось особливих дорогих пристосувань. А ось ловити на подібну снасть можна більшість мешкають в наших водоймах риб, змінюючи лише техніку лову і необхідну наживку, і підгодовування.

За своєю суттю, це звичайна донна вудка, але вантаж кріпиться не до волосіні, а через ділянку гумового амортизаційного шнура. Саме ця особливість дозволяє, провівши один раз, на початку риболовлі, вдалий кидок, міняти наживку і знімати видобуток без трудомісткого процесу витягування вантажу - снасть під дією гумки повернеться на колишнє місце самостійно.

Як зробити гумку своїми руками

Отже, що знадобиться для виготовлення «гумки».

  • Хороший вантаж, здатний надійно утримуватися на місці при витягуванні волосіні на берег. Тут варіантів багато. Використовують і важкі камені в спеціальних чохлах (мішках), і відлиті свинцеві вантажі, і залізничні костилі, і ще багато іншого, що прийде в голову рибалці. Важливий момент - вантаж повинен мати можливість надійного зчеплення з донним грунтом - бажано, щоб його поверхня не була гладкою. Хоча, коли немає нічого під рукою, деякі рибалки використовують навіть полуторалітровиє пластикові пляшки, щільно забиваючи їх прибережним піском.
  • Кріпити саму гумку до вантажу не зовсім розумно - вона швидко перетреться. Краще до вантажу прив'язати капронову шнур довжиною близько півметра, а вже його з'єднати з гумовим амортизатором. Це можна зробити звичайним вузлом, через карабін, петля в петлю, але найкраще пропустити петлі шнура і гумки через відрізок гумового шланга - так з'єднання послужить довше.
  • Гумка. Раніше для цього активно застосовувалася авіамодельна гума перетином 1-2 мм, з якої скручували джгути в кілька ниток. Зараз можна придбати готову риболовецьку гумку потрібного діаметру (з квадратним перетином використовувати не варто, вона швидко дає задирки і рветься). Для стоячої води цілком підійде гумка 3-3,5 мм, для невеликого течії - 4, а для річок з сильною течією краще взяти 6 мм.
  • Довжина гумового ділянки донної вудки безпосередньо залежить від дальності передбачуваного закидання. Розраховують це простим поділом необхідної загальної довжини снасті на п'ять. Так, для 50-метрової волосіні потрібно 10 метрів гумки. Це з запасом забезпечить вихід з води всієї ділянки волосіні для зміни наживки і зняття улову.
  • Гумка з'єднується з волосінню обов'язково через вертлюг, щоб уникнути заплутування і скручування снасті.
  • У потрібному місці на волосіні робиться ділянку з поводками. Довжина і розташування повідків можуть бути різними, в залежності від того, на яку рибу встановлюється снасть. Слід пам'ятати, що при використанні гумки волосінь може закручуватися, тому повідці розумніше прикріплювати не "петля в петлю», а з наданням їм можливості вільного провертання - через карабіни. Нерідко в цих цілях використовують звичайні чорні пластикові гудзики з двома отворами - одним вона протягується на основну волосінь, а до другого прив'язується повідець з гачком. Ділянка для повідця можна обмежити, наприклад, двома намистинами, зафіксованими на основній волосіні на відстані один від одного 3-4 сантиметри. Відстань між сусідніми поводками має вдвічі перевищувати їх довжину. Звичайне кількість повідків - 5-6.
  • Основна волосінь намотується на котушку (мотовильце) з необхідним запасом. Для кріплення мотовильца на березі необхідно підготувати надійний кілочок. Крім того, ще один кол (або Шпон) буде потрібно для тимчасової фіксації волосіні при її витягуванні на берег для перевірки наживки або зняття видобутку.
  • Необхідно продумати і спосіб витягування вантажу після закінчення риболовлі. Якщо дальність закидання невелика і вага вантажу невеликий, то можна просто витягнути його за гумку. У разі, коли установка снасті проводиться за допомогою човна або Заброда, можна виготовити буйок, пов'язаний з вантажем шнуром, які і послужить для його підняття з дна. При далеких закинув з берега іноді застосовують додаткову страхувальну міцну волосінь, яка дозволить витягнути вантаж, що не розірвавши гумки.

При далеких закинув з берега іноді застосовують додаткову страхувальну міцну волосінь, яка дозволить витягнути вантаж, що не розірвавши гумки

Розглянемо всі хитрощі лову на гумку, почнемо з явних преімушеств методу:

  • Вантаж закидається один раз, і немає необхідності повторних закидів з розполохуванням риби.
  • Гумка непогано амортизує ривки сильної риби.
  • Полегшується процес зміни наживки - він проводиться на вазі.
  • Гачки з наживкою завжди повертаються на одне і те ж місце.
  • Донка з гумкою володіє відмінною чутливістю на клювання.

Недолік всього один - без певних навичок закидання можна здорово заплутати волосінь. Однак якщо все вийшло, подальша рибалка труднощів не складе.

Уважно вивчіть відео, тут наочно показано як виробляти закид і не сплутати волосінь.

Як закидати (заводити) донку з гумкою

  • Перед закидом вся снасть, від гумки до мотовильца, розмотується і розкладається спірально на березі, так, щоб не було перешкод від каменів або рослинності.
  • До кінця гумки надійно прив'язується вантаж.
  • Мотовильце з запасом волосіні кріпиться до кілочка (можна утримувати його у вільній руці).
  • Ставши збоку від розкладеною волосіні, рибалка проводить закид вантажу в потрібне місце. Якщо це річка, слід врахувати знесення вантажу плином до опускання його на дно.
  • Береться пауза, 5-10 хвилин, щоб вантаж надійно осів на дно.
  • На берег витягується ділянку волосіні, де будуть кріпитися повідці. Вище нього на волосіні робиться петля, яка чіпляється за спеціально встановлену рогатик, так, щоб був вільний доступ до всіх повідців.
  • Вішаються повідці, кріпиться наживка, і волосінь акуратно стравливается в воду.
  • Надлишок волосіні змотується на мотовильце, яке кріпиться на заздалегідь вбитий кілок.
  • Залишається прикріпити сторожок (дзвіночок або інший сигналізатор клювання), і чекати.
  • Якщо закид проводиться з човна, також обов'язково враховується протягом річки. Іноді має сенс розкласти снасть уздовж берега, проти ходу води, щоб почати заплив на човні саме звідти, а в потрібному місці опустити вантаж з буйком на дно.
  • Якщо передбачається ловля на невеликих глибинах, в літній час, можна встановити вантаж Заброда.

Такі загальні правили закидання гумки. А ось процес лову тієї чи іншої риби може мати відчутні відмінності.

Судак на спінінг - посібник з вибору снасті, приманок і розповідь про техніку лову глибоководного ікластого мисливця.

Кращий рибальський вузол - не розв'язувати, не знижує міцність з'єднання і не переміщається, навчитеся правильно в'язати вісімку .

Як приготувати підгодовування на ляща - кращий рецепт, перелік бажаних інгредієнтів і ароматизаторів .

Ловля чехоні на гумку

Чехоня - найпопулярніша риба, яку можна впіймати гумку

Гумка як ніби спеціально створена для лову чехоні - саме ця снасть дозволяє добути найбагатший улов. Кращий час для лову цієї риби - з травня по вересень. Вона любить неглибокі кам'янисті або піщані ділянки річки, ходить зазвичай косяками, ближче до поверхні води.

прикормка

  • Для підгодовування чехоні добре підійде суміш панірувальних сухарів з пшоняною кашею (1 до 1). Готову зварену суміш укладають в годівницю з мелкоячеистой сітки. Вона встановлюється на відстані 5-6 метрів від місця розташування гачків вище за течією. Її підв'язують до буйка у поверхні води, фіксують на дні вантажем.
  • Можна використовувати і пластикову пляшку з часто пророблену отворами, а в якості приманки використовувати навіть неварену пшоняну крупу або панірувальні сухарі.
  • Прикормка поступово вимивається водою і йде вниз за течією, тим самим залучаючи до місця риболовлі косяки чехоні.

Наживка і техніка лову

  • Кращий варіант для чехоні - опариші, по 4-5 штук на один гачок. Ближче до осені можна використовувати малька.
  • Наживка повинна розташуватися ближче до поверхні води, тому обов'язково між гумкою і ділянкою з поводками встановлюється поплавок. Він може бути пінопластовим кулькою, діаметром близько 5 см, або порожнистим фабричним, з хорошою плавучістю.
  • Чехоня активніше реагує на рухому приманку, тому з нею необхідно «грати». Волосінь утримується в руці, робиться різкий ривок, потім плавно відпускається в воду до упору. Пауза близько 3-4 секунд, і цикл повторюється. Іноді можна вносити різноманітність в гру, змінюючи періодичність і тривалість ривків.

Як ловити карася на резинку

Карась, особливо дрібний дуже добре йде на гумку

  • Це, мабуть, самий нехитрий вид лову. Карась любить все, і в якості наживки можна використовувати хліб, мамалигу, хробака, опаришів, мотиля.
  • Найголовніше, добре підгодувати місце лову, і на вдало вибраному ділянці (а карася можна зустріти повсюдно) без улову не залишишся. Ця риба любить пахучі приманки, тому оптимальним варіантом буде використовувати в їх складі соняшникові, лляні або конопляні протерті насіння.
  • Щоб ловля йшла ефективніше, можна між поводками надіти на волосінь фідерні пружинні годівниці, заповнені підгодовуванням. Гумка відпускається на місце, енергійно струшується для того, щоб живильна суміш вийшла з годівниць. Таку процедуру повторюють 2-3 рази. В результаті утворюється добре підгодована зона лову саме в тому місці, де карася чекатиме наживка на гачках.

Ловля ляща на гумку

Лящ велика стайная риба, що дозволяє з успіхом ловити і його на гумку

Всі рибалки знають, наскільки лящ полохлива і обережна риба. Якщо на снасть потрапила якась технічна рідина, її краще не використовувати - клювання не дочекаєшся. Так що гумку слід завжди тримати в ідеальній чистоті.

Які ж особливості лову ляща?

прикормка

Без цього ляща не впіймати. Як корм рекомендуємо не користуватися магазинними сумішами, а запарити горох. Для однієї донної вудки досить буде близько 2 кг, відварених на повільному вогні протягом 10 хвилин.

Підгодовування варто розсипати по місцю встановленої донки не менше, ніж за півтори-дві години до передбачуваного лову. Щоб точно визначити, як розташуються гачки на дні, радять прикріпити до них шматочки пінопласту, і зробити пробний завод волосіні в воду. Так наочно буде видно, як розташується волосінь на дні з урахуванням підводну течію. З цієї траєкторії і розсипають підгодівлю.

наживка

  • Лящ - досить всеїдна риба, але кращий варіант, звичайно, це гнойові червоні черви середнього розміру. На гачок (№№ 4-6) вішається по 5-6 черв'яків, кінчик обов'язково ховається.
  • Повідець на ляща роблять зазвичай 20-25 см з волосіні 0,2-0,25 мм. Оптимальна кількість гачків - до 5 шт.

ловля

  • Чекати клювань ляща в денний час - практично безглуздо. Його час - раніше ранок, на зорі, або після 6-7 вечора. якщо вперто насаджувати хробаків протягом дня - буде докучати дрібнота, яка не варта уваги.
  • Поклевку ляща важко сплутати з іншого - спочатку сторожок подається трохи назад, а потім впевнено рухається вперед сантиметрів на 15-20. Зараз можна підсікати, і, головне - не дати лящеві піти в сторону густих заростей. Гумка допоможе погасити сильні ривки. Чи залишиться акуратно вивести його до місця, де підібрати підсаком, або на мілину, де він ляже на бік.

Очевидно, що добре влаштована донна вудка з гумкою в руках умілого рибалки перетворюється в універсальний інструмент. І що ще важливо, ловля на гумку може дозволити відволіктися на інші, більш активні види риболовлі.

Які ж особливості лову ляща?