огранювання діамантів

  1. Форми огранки діамантів

Якщо говорити про доданків каменю, то варто було б на перше місце поставити огранювання. Адже блиск і краса алмазу повною мірою розкривається тільки після ограновування. Її форма, пропорції і якість впливають на блиск, гру світла і ціну діаманта.

Коли мова йде про алмази і інших каменях, то важливо правильно розуміти суть ограновування Коли мова йде про алмази і інших каменях, то важливо правильно розуміти суть ограновування. Огранювання діаманта - це не форма, вибір форми - питання особистих уподобань. Огранювання - вміння ювеліра зробити камінь живим і змусити його грати всіма своїми внутрішніми струнами. Якщо огранювання проведена якісно, ​​то краса і вартість каменю не залежить від того, якої форми він буде. Однак, все ж вважається, що ціна на діаманти фантазійного огранювання все-таки трохи нижче через те, що «вихід», тобто та частка алмазу, яка зберігається в діамант після обробки, у фантазійних форм більше.

У сучасному круглому діаманті є 57 граней (Кр-57): 33 - зверху, 24 - знизу і калетта ( «точка» в нижній частині діаманта, яку деякі довідники іноді відзначають як 58 грань). При строгому дотриманні пропорцій круглий діамант здатний відображати практично весь світло, що потрапляє на нього. Для дрібних каменів використовується 17- гранная, «спрощена огранювання» (на бирці вона позначається, як Кр-17), а для більших каменів використовується «повна» ограновування на 57 граней (на бирці: Кр-57).

Діаманти круглого ограновування в 57 граней в залежності від відповідності технічним параметрам симетрії, полірування і геометрії діляться на чотири групи:

А - ідеальні параметри ограновування
Б - хороші якісні параметри
В - задовільну якість ограновування
Г - якість ограновування нижче задовільного рівня

Літерні характеристики оцінки алмазів використовуються геммологами для сертифікації діамантів без ограновування. Якщо камінь вставлений в ювелірний виріб, на бирці вказується зазвичай тільки кількість його граней і форма ограновування.

Дрібні круглі діаманти з 17 гранями, а так же камені з фантазійним огранюванням мають всього дві групи оцінки: «А» і «Б».

Дрібні круглі діаманти з 17 гранями, а так же камені з фантазійним огранюванням мають всього дві групи оцінки: «А» і «Б»

Огранювання діамантів можна розділити на дві групи:

кліньевие, які за своїми пропорціями наближені до круглого діаманту (ограновування «маркіз», «груша», «овал», «серце», «принцеса», «радіант» і т.д.)
ступінчасті, обкладають особливою привабливістю і відмінно виглядають в ювелірних прикрасах (ограновування «смарагд», «багет» і т.д.).

Основоположником сучасної огранки став в 1919 році Марсель Толковський, який розробив, на його думку, оптимальну комбінацію кутів, що дозволяє світлу відбиватися від внутрішніх граней таким чином, щоб створювалася максимальна гра при найменших втратах блиску. Огранювання за методом Толковського лежить в основі сучасної американської ідеальної марки. Всі різновиди формули Толковського вважаються «ідеальними» і дозволяють отримувати дуже красиві діаманти.

Форми огранки діамантів

Форми огранки діамантів


Для спрощеного позначення діамантів, фахівці використовують індекси, які визначають форму ограновування діаманта. наприклад:

"Кр-57" - діамант круглий, кількість граней - п'ятдесят сім;

"М-55" - діамант форми "маркіз", кількість граней - п'ятдесят п'ять.

Однак, якщо говорити про «ідеальної огранювання», то нею все ж прийнято вважати кругле ограновування, адже тільки вона здатна відбивати всі падаючі на неї промені світла. Приклади істинно «ідеального» ограновування діаманта ви можете подивитися у нас на сайті, в каталозі кільця з діамантами.

sdsf